• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
dobro, spremit cemo se na to koliko budemo moc.
Moj je sada u fazi 3-4 lista, ovih dana cu ga prehranit sa cca 10kg 15:15.15 + 5kg KAN.
Stavio sam mu jucer Cuplerblau preventivno protiv bakterioza i danas cu vjerovatno zastit protiv puza (vidio sam da ima) i to je to do cvatnje...
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Evo malo i mog pasulja. Ništa posebno nekih 200 m2 za kućne potrebe. Nekad je sijano daleko više, ali otom potom.
Inače tehnologija je bila sledeća pa možda bude nekom od koristi:
- Jesenje oranje, ako je njiva od korova prije oranje total (herbokor)
- Tamo negdje u martu čim se mogne tanjirati da nebude previše vlažno
- Zatim kad niknu korovi total (herbokor) otprilike na 15 dana prije sjetve
- Ponovo frezanje i pod frezu djubar 3x15
- Sjetva
- Zatim zemljišni herbicid stomp.......Link
- Poslije ali vrlo rijetko Fusilejd i bazano
- Obavezno jedan do dva tretmana bakarnim preparatima. Preporuka Nordox.

Evo i slika od prije 2-3 dana.


 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
to si trebo ranije napravit i presijat. jbg, kad te neće, neće te. bit će bolje iduće godine.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Itp, ma bilo je nešto kiše kod mene nedavno pa sam se ponadao da će možda popustit koru i poterati ali ništa od toga, no šta je tu je, par kvadrata smo ipak posijali danas čisto probe radi a ostalo je posijan kukuruz.
Više sreće nagodinu :).
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
bakar mu ništa ne pomože sada,bakar je preventivni preparat.Neznam dal je prskan ovaj grah protiv korova pa da je spalit od srestva.Ako nije prskan i ako je ovo bolest onda treba ići s nekim sistemičnim fungicidom.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Kod graha su najveći problem bakteriska oboljenje. Tu sistemici ne pomažu, jedino bakar djeluje na njih. To što je uhvatili nema više pomoći, treba zaštititi zdravi dio. Zato dajem preporuku za bakar, a ujedno je i dobar za plemenjaču. Preporuka Nordox 0,15%. Biće to sve OK.
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Tretirano je Dual Gold+Linurex odmah poslije sadnje, a prije nicanja, nisam dosad tretirao ničim, oko 5% ga je takvog, ostali ok. Hvala svima na pomoći.
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Sad vidio tek da je skoro sav takav, nevjerojatno, znači ostat ću bez svega :-(
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Nečeš ostati bez svega ako se uhvatiš šprice i gas bakrom u to, meni je prošle godine Nordoks spasio stvar.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Nemoj samo po vrućini, prskaj ujutru rano ili kad malo zahladi, predveče.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
dobro, spremit cemo se na to koliko budemo moc.
Moj je sada u fazi 3-4 lista, ovih dana cu ga prehranit sa cca 10kg 15:15.15 + 5kg KAN.
Stavio sam mu jucer Cuplerblau preventivno protiv bakterioza i danas cu vjerovatno zastit protiv puza (vidio sam da ima) i to je to do cvatnje...

Cime tretiras protiv puza?
 

Najnoviji postovi

Na vrh