• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

cayman

Član
Tu od
16 Pro 2013
Poruka
45
MRO6WQV.jpg

sta je ovo

DlUy8MD.jpg

auawjvO.jpg

5zvo9hW.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Može li se visoki grah zelenčić penjati po običnoj špagi?
Posijao sam oko 300 "kućica" toga graha i sad muku mučim kako nabaviti i kako zabiti 300 visokih kolaca, pa mi je palo na pamet da na dva stupa napnem onu žicu što ide po vrhu žičane ograde i da onda s nje za svaku stabljiku spustim cca 2.5 m običnu špagu. Je li dovoljno hrapava? Je li dovoljno čvrsta? Hoće li istrunuti do jeseni?
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
ovo je slika prije cvatnje......sada je u full cvatnji

032_zps8a177854.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Imam još tri povelike gredice u vrtu slobodne. Pokrivene su folijom i provučeno navodnjavanja. Je li kasno da sad posijem niski grah... onaj neki... trešnjevac. Hoće li stići dozrijeti? Ako ne stigne, hoću li ga moći zelenog spremiti u škrinju?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Bez problema će stići za mladi grah, jer kod mene se taj trešnjevac prodaje večinom kao mladi, a ne suhi, i tad ima najveću cijenu.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Također sam danas posijao šest redova graha u dužini 150 metara, sad me muči čime ga ošpricat, stomp mi se nikako pokazao prošle godine, zaraslo ambrozijom, basagran pretprošle godine kako tako al isto bilo ambrozije i drugih trava, danas mi nudili dual gold po 250 kuna u poljoprivrednoj ljekarni. Čime više da špricam taj grah, da ruknem Motivel duo pack dok nije izišao pa što bude ili ima što učinkovito?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,674
Može li se visoki grah zelenčić penjati po običnoj špagi?
Posijao sam oko 300 "kućica" toga graha i sad muku mučim kako nabaviti i kako zabiti 300 visokih kolaca, pa mi je palo na pamet da na dva stupa napnem onu žicu što ide po vrhu žičane ograde i da onda s nje za svaku stabljiku spustim cca 2.5 m običnu špagu. Je li dovoljno hrapava? Je li dovoljno čvrsta? Hoće li istrunuti do jeseni?

držat će se za špagu do prvog jačeg vjetra...ili dok ne otežaju mahune...a tada ti je sav u prizemlju...
riskiraj mrežu 1.8 m visoku (onu bijelu, kao za krastavce) i nek se penje po tome...
ili špage isprepleti...da budu imale i vodoravne oslonce...
i u pravilu nova špaga od balirke (nek bude bijela, plava navlači lisne uši na sebe) drži jednu sezonu bez problema...barem u plasteniku...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Full cvatnja....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Kada vidim vaše slike dođe mi da zakačim plugove i odem preorem ono malo moga jada što je ostalo
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nemojte se sekirat, za vas će biti dovoljno...to oni slikaju samo najbolje redove, evo ja ću sad poslikat svoj, realno stanje, loše i dobro,
 

Prilozi

  • WP_20140615_001.jpg
    WP_20140615_001.jpg
    82.3 KB · Pregleda: 157
  • WP_20140615_003.jpg
    WP_20140615_003.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 139
  • WP_20140615_004.jpg
    WP_20140615_004.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 147
  • WP_20140615_005.jpg
    WP_20140615_005.jpg
    83.9 KB · Pregleda: 147
Posljednje uređivanje:

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ja ni nemam drugo nego ovih 8 redi a sađeno je sijačicom Olt psk...
Datum sjetve je bio 08,05 u toplu zemlju i niklo je sve za 6 dana..

pic hosting
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ove godine nisam zadovoljan, u jednom periodu palo je puno kiše i nisam stigao odraditi zaštitu, oporavlja se, al neće biti urod ko prošle godine.......al opet s druge strane sam sretan što se oporavlja, jer kakav je bio, mislio sam da neće biti ništa od njega......
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Nije još sve gotovo.........godina je bila dosta nepredvidljiva za grah tako da urod možda bude zadovoljavajući.Sada bi dobro došla kiša al mene nekako zaobilazi u širokom luku... nedo bog nekoga nevremena.Kod mene je dosta niži nego obično al cvate obilato tako da unaprijed nemogu prognozirati za konačan urod.Kod tebe je malo bolest napravila svoje al bitno da je stala.Ja sam ove godine imao samo jednu zaštitu prije onih velikih kiša.
zeko@ dobar grah samo šteta što se radi o maloj površini.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Nisam ga uopče prskao a planiram ga još jedan puta prorajcovati...
sa čime prskate za zaštitu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh