• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Naravno, ja boljeg fungicida za grah nisam našao. Sprečava i lijeći oboljelu biljku, s minimalnim tretiranjem, a to što graha nema na popisu nek te ne brine. Ima aktivnu tvar mankozeb kao i večina fungicida.
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Nažalost Acrobata od početka ove godine više nema u prodaji, ja sam na sreću kupio zalihe :tongue:

inače po meni najbolji fungicid koji postoji za plamenjaču, vrijedi svake kune, inače sam ga koristio u krastavcima....pozzz
 

povrtlar1990

Član
Tu od
11 Kol 2014
Poruka
79
Istekla registracija kao još nekim odličnim fungicidima kao što je i Daconil i sl.
Imaš za kupiti u Srbiji i BiH.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Čime i kada ga treba prskati od bolesti/insekata kada naraste? Površina je mala, to uzmite u obzir.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
ja ga sijem po tri rali pa ne špricam ničime...
oš ga jest il ćeš ga gledat...tak si i špricanje poriktaš...:(giggle):
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
530
Stomp, Pulsar, Fusilade.
Stomp prije ovo kasnije?inace sam ga posadil al nije jos vani pustil je klicu bi bilo sad dobro posricati sa stompom ili je prekasno?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Ova zelena trava je zaoranaa i posaden grah vecinom, dali da sad pospricam stompom ili necim drugim?i koliko kosta 1l toga spriciva i kako se mijesa u omjeru?
23mo7zl.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Stomp prije ovo kasnije?inace sam ga posadil al nije jos vani pustil je klicu bi bilo sad dobro posricati sa stompom ili je prekasno?
Prekasno je, trebao si odmah nakon sadnje ili čak prije sadnje.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Danas posaden ostatak graha i kupljen stomp.
Navodno ide 40 ml na 10l vode , tocno?
Posto cu morati malom spricom lednom pospricati :-/
Najavili su pljusak danas tako da vjerojatno danas necu stici, nije nikakva greska ako to napravim kroz 2-3dana od sadnje?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Za grah je Pulsar dopušten samo jednom, a Fusilade nema potrebe dvaput jer njim možeš čekat jako kasno kad vidiš da je ojačao neki uskolisni. Dobra su i sredstva na bazi Bentazona naročito protiv Osjaka.
@Loncin, preporučam odmah, jer će imat posljedice na klicu, topla je zemlja i ak padne kiša, pustit će klicu, i sredstvo dolazi do nje.
i da....muka mi je kad mi trgovac kaže: to vam je za 10 litri vode??? a vidim da i ovdje ima takvih receptura...BITNA je površina gdje će se potrošit tih 10 litri vode, može na 5,10,ili 100 m2. Stomp ide 5 litara na hektar, stoga 50 ml, na 10 m2. i To je to
 
Posljednje uređivanje:

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Isao bih odmah onda s njime, sta ako padne kisa nakon sto pospricam?
Dajte ako ikako znate koliko ide u 10l vode?
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
pozdrav evo i ja da se javim posijali smo grah na 3rali jučer predveče jutros potegnuli zaštiti stompom , i to je to e sad krečem u izradu špartača :)
sijali smo na 70cm i 5cm između zrna to mi je 3 varijanta sadnje koju probavam pa da vidimo što če reći grah na to ,,,evo i par slikica š čime je posao odrađen,

žao mi je što nisam pripremio više zemlje za sadnju ali eto ove godine sve ide u pripremu za sljedeču sezonu !:icon_pidu:
 

Prilozi

  • IMG_6808.jpg
    IMG_6808.jpg
    81.1 KB · Pregleda: 128
  • IMG_6822.jpg
    IMG_6822.jpg
    42.3 KB · Pregleda: 125
  • IMG_6810.jpg
    IMG_6810.jpg
    52.1 KB · Pregleda: 126

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Koliko si posijao površine i kako misliš vršiti ?
A špartač praviš iznova ili neki specijalni ? Šestoredni ili manji ?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Ima li netko tko je posijao grah a da hoće reći kome će ga prodati, ima li tko od vas ugovorenu proizvodnju?

Večinom na ovakva pitanja nitko neće da odgovori...:(shake):
 

Najnoviji postovi

Na vrh