• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
o pa to je 20 dana razlike,ali ivane onako na prvu čini mi se da je kod tebe u pitanju prisilna zrioba ili se varam......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
o pa to je 20 dana razlike,ali ivane onako na prvu čini mi se da je kod tebe u pitanju prisilna zrioba ili se varam......


nije ništa prisilno, nego otpalo je lišće, jer je bilo jake kiše, pa ga je ona otresla, al nije napravila nikakve štete na mahunama

da je dobio jednu kišu više, nebi bilo loše, al koliko sada vidim, zadovoljan sam

gogo, dobro je što imaš mogučnost navodnjavanja, to je budučnost, bez navodnjavanja više neće biti ništa, svaka godina sve toplija
 

slavonka70

Novi član
Tu od
1 Srp 2015
Poruka
11
ivanz kako su ti mahune napunjene. ja danas sto sam gledala nakon zadnje kise kod nas palo oko 10 l solidna su zrna
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
zrna su dosta dobra, ima puno više mahuna nego prošle godine, al ono što sam vidio i otvorio, kad odradim barem pola hektra, onda ću sve znati, ovako je nemoguće govoriti, al bolji je od prošle godine, puno bolji, najbolji je bio 2013, za sada....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imam 5 jutara slavonskog zelenog i pola jutra bijelog, zove se biserac

imam stroj za vršenje

a budem probao i kombajnom, iako nevjerujem da će kombajn odrađivati dobar posao, biti će puno loma
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
gogo, dobro je što imaš mogučnost navodnjavanja, to je budučnost, bez navodnjavanja više neće biti ništa, svaka godina sve toplija

Zadnje tri godine sam popušio brdo love radi kiše i hladnoće,ali ajd... :)
Upravo u grahu sam imao najveći učinak s navodnjavanjem,ni u jednoj drugoj kulturi se nije vidjela tolika razlika. Grah je otplatio sistem za navodnjavanje u dvije sezone.
Ove godine se ne nadam nekoj velikoj zaradi,cijena je slaba,a prinos i neće biti neki...
 

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Evo jedna i od mene. Tik prije nego što me iznenadio brener :icon_eyes:

AgmkU9P.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Kod mene je grah gotov , otprilike da neće biti ništa , šteta truda a imao je dobar start :(n):
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
gogo,pumpa ti je od 3 cola(vidim dobra kombinacija sa motorom,jel to motor od dajca,tamiča ili trečeg),nego kolka ti je cijev u zemlji,isto 3 cola ili dva pa redukcija?:^):
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
fi 75 je sve,i cijev,i pumpa i rolomat. To bi trebalo biti 3 cola. Manje od toga bi davalo premalo vode.
Da,motor je od Tamića 80,S 44,ali bilo bi bolje da je 100ks...
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
fi 75 je sve,i cijev,i pumpa i rolomat. To bi trebalo biti 3 cola. Manje od toga bi davalo premalo vode.
Da,motor je od Tamića 80,S 44,ali bilo bi bolje da je 100ks...

ma upravo to me muči,imam takvu pumpu samo sa orginalnim landinijevim dizelskim motorom.No kod nas meštri kopaju bunare fi 63 iliti dva cola,e sad to fino šljaka sa redukcijom ali mislim da je to močna pumpa ali da je binar isto tri cola to bi bilo to,ovak zalijevam jutro po jutro,a mislim da je bunar 3 cola da bi bar dvostruko više zalio sa istim gorivom i u istom vremenu,al jbg naši bunarđije nemaju kolone za cijev od tri cola,a artešlo mi je preskup......nego nešto razmišljam postoji li mogučnost da se to nekeko proširi,mislim da se prošle godine javio neko ko radi u nekoj firmi i buši šta i kako hočeš=?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A jes' pital Milana iz Dravske?
za tih par metri koliko tebi treba nemre zeti neznam kakve novce,,,

ja sam ga pital al se ne sjecam vise koliko mi je reko,,,
ne ti daleko a ionak si u centru svaki dan pa navrati do njega,,,
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ma upravo to me muči,imam takvu pumpu samo sa orginalnim landinijevim dizelskim motorom.No kod nas meštri kopaju bunare fi 63 iliti dva cola,e sad to fino šljaka sa redukcijom ali mislim da je to močna pumpa ali da je binar isto tri cola to bi bilo to,ovak zalijevam jutro po jutro,a mislim da je bunar 3 cola da bi bar dvostruko više zalio sa istim gorivom i u istom vremenu,al jbg naši bunarđije nemaju kolone za cijev od tri cola,a artešlo mi je preskup......nego nešto razmišljam postoji li mogučnost da se to nekeko proširi,mislim da se prošle godine javio neko ko radi u nekoj firmi i buši šta i kako hočeš=?

Na kojoj dubini imaš vodu otprilike? Mi smo sve cijevi ručno zabijali,ali kod mene je voda na 4-7 metara...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ne sjećam se više točno,bio je preko 100 000kn,kupljen je 2009. godine... Ima 300 metara...
 

Najnoviji postovi

Na vrh