• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Koliko znam OLT MSK nemože gušće od 13cm , mada , budževina uvijek može da riješi problem.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za tjedan dana, najranije, iako su temp dosta visoke, pa vjerujem da se i sada posije, nebi trebalo biti problema, al ipak bolje pričekati.....treba krenuti sa ratarskim kulturama prvo, bude ovih dana
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Vidim da za vikend najavljuju neku kišu ali opet nikakvo zahlađenje ne vidim na prognozama.
Ja sam razmišljao da jednu malu parcelu posijem koja je usunčita.Možda.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Ja u subotu u bašti posijao što sam planirao za ovu godinu, valjda ga neće zajebati neki mraz. Prošle godine smo ga sijali oko desetog, ali kako najavljuju lijepo vrijeme nadam se da će biti sve uredu.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,615
nema žurbe s grahom, i jaka kiša u kombinaciji s nižim temperaturama tla ga ubije...:icon_cool:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kod mene nama kise do kraja mjeseca prema sadasnjoj prognozi, da li ce stvarno i biti tako, budemo vidjeli
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
ja sam prije 20tak dana sija u 104ku, a u petak 1.4 presađiva vani, visok je 10-15cm. Sadija sam ga u brazde dubine 15tak cm i ovih dana moram stavit agril, najviše zbog moguće bure, a kako je grah u brazdi tako ga agril ne bi triba lomit. A u plasteniku mi cvjeta, sađen je prije 20tak dana. Ako bude sve ok plastenički bi triba brat početkom, a vanjski iza 20tog svibnja
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Ja sam posijao 1 ha. trešnjevca na 5 cm. razmek pa šta bude ! Sada još 2 Ha Slavonskog zelenog i za ovu godinu gotovo !
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav ,

8 i 9.04 pozadio 50 kg zelenog niskog sa sadilicom IMT 639
Zastita dost + gold jos imam za posaditi 25 kg tresnjevca i 25 kg zelenog
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja sam mislio od sutra pripremati i sijati , vidjećemo još kakvo vrije se očekuje.
mislim startno prskati STOMPom.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja posijah , ukupno oko 0,9ha , nešto zelenog a malo više bijelog.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav jel ima tko da je blizu zg za prodati zelenceka 20-30 kila upit iz usluge i po kojoj cijeni ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja još uvijek imam za prodati slavonskog zelenog.....ako nekome treba

Danas tek posijao, samo 3 jutra zelenog, i bude 0,5j bijelog i to je sve za ovu godinu, planovi su bili puno veći, barem 8-9 jutara, al sam odustao, puno ljudi se uključuje, neće se to moći prodati.....:mad:: ....al sam čak i pomislio, da ga posijem 15-20 jutara, ovršim kombajnom, selektiram i ponudim tržištu za 10 kuna, pa da idem na količinu, pa što bude....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Velim ja,da sve kaj se pojavi u emisiji Plodovi Zemlje,osuđeno je na propast.
Svake godine dignu histeriju s nekom kulturom,kao malo posla,a velika dobit,sve to naivci popuše. Predlani grah,lani aronija,ove godine lješnjaci,baš me zanima kaj bude ubuduće...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Trebali su pokazati sta se dobije graha u losoj godini....

Ja sam ozbiljno krenuo u to, imam sve, od sjetve, zetve i selektiranja, poznajem agrotehniku, kroz godine koje ga radim, i sto to sve vrijedi?? Jos sam htio samo kupiti kombajn koji bi ga mogao odraditi, da ubrzam zetvu i to je sve, al dobro pa nisam....

Vecina sto se upustila u taj posao, nezna o cemu se tu zapravo i radi....
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Problem je što su se ljudi polakomili,svaki bi odmah posijao bar 100 jutara,a zakon ponude i potražnje je skroz jednostavan. Treba proći neko vrijeme dok se broj proizvođača ne smanji.
 
Na vrh