• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pitanje jel slavonski .
A sadim i neki trkljaš jako krupan ima crvene i bijele cvijetove donio ga iz Slovenije.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637

Danas se opet radilo......
Sunce je bilo nemilosrdno al je bar grah bio max suh..
Prinos mi se cini solidan ...
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Nema problema s vlagom...koristim sve od kamionskih cerada, platnenih,najlona sve sto imam.
Jedino ispod najlona trava pozuti jer nema zraka....
 

Hana1

Novi član
Tu od
13 Ožu 2009
Poruka
27
Ljudi da li netko od vas ima grah bajs za prodati? Onaj raznobojni...možda i za sjeme? Hvalaaa
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
grah još malo pa odrađen do kraja, polako ide u prodaju, ako nekoga zanima, može se javiti preko privatne poruke, radi se o slavonskom zelenom i bijelom grahu, zovu ba još i biserac ili galeb.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav, jesi ga vrsio na kombajn kako ti se pokazalo ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Blaz

Novi član
Tu od
6 Ruj 2016
Poruka
3
Meni ispalo najbolje gaženje traktorom,od kombajna nebude sreće jer će biti puno loma,bar je bilo u mojem slučaju tako a ove godine mi je nekih 3000kvadrata skinuo čovjek sa vučenim kombajnom MASTER2 i kod njega je lom zanemariv ali ima dosta rastepa i opet dobra stvar je brzina 3000 kvadrata 20min.
 

Blaz

Novi član
Tu od
6 Ruj 2016
Poruka
3
Nemam ti sliku MASTERA ali imaš na you tubeu,i on ne sije nego bere grah koji mu prethodno treba staviti u grede tj. 6 edova u jedan,i cijena polovnoga sa prijevozom iz francuske 25000 eura.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim koliko sije čovijek što ima taj kombajn?? koju površinu, jer nije jeftino kupiti takav kombajn za neku malu površinu, i koju sortu graha????

kod nas se valjda može kupiti novi za 87000€, tako da je to možda i OK cjena što je on platio

sa kojim traktorom vuče?? mislim da piše 120ks da je potrebno
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,457
Ove godine sam vidio casea axial malo starijeg ali velikog s pick up-om od nekog silokombajna. Taj jede hektare.
Posto se sve vise sije vjerovatno i usluge idu.
 

Blaz

Novi član
Tu od
6 Ruj 2016
Poruka
3
mislim koliko sije čovijek što ima taj kombajn?? koju površinu, jer nije jeftino kupiti takav kombajn za neku malu površinu, i koju sortu graha????

kod nas se valjda može kupiti novi za 87000€, tako da je to možda i OK cjena što je on platio

sa kojim traktorom vuče?? mislim da piše 120ks da je potrebno

Ove godine je posijao 25 hektara i ima traktor 160ks,a sije trešnjar,zelenček i crni grah
 

lukavtc

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
34
Ovogodišnji grah.. Još ga uvijek beremo, sa otprilike 3/4 jutra očekujemo između 400 i 500 kg čistog zrna za prodaju
20160921_141819_zpsal2h8vqn.jpg

20160921_141053_zpsihly7ufj.jpg

20160921_134624_zpsjssigzhp.jpg
 

lukavtc

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
34
Ima ga svake godine, ali se sav grah ručno bira na stolu i tek nakon toga ide u prodaju. Svako sumnjivo zrno se izbacuje i ostaju samo ona u najboljem stanju. A i alternativa za rješavanje žiška je zamrzavanje na 48 h poslije prebiranja na stolu i više nema problema.
To je sjeme visokog kukuruzara, staro xy godina, koje su moji sadili još prije ohoho godina. To nije nikakav hibrid, nego starinska sorta, a vjeruj mi kod nas su zadnjih godina starinske sorte sve traženije, pogotovo graha, crvenog i bijelog luka. Špricati protiv tog napasnika ne želim, jer što dalje sve više težimo eko uzgoju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,551
jel taj grah raste u kukuruzu ili...?
...ak je u kukuruzi, nemaš ga šanse špricat protiv ničeg...
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Može špricati, ali čovjek je jasno napisao da ne želi koristiti nikakve otrove i onda nema problema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh