• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Danas prvo zaljevanje graha,kisu nije dobio vec 20 dana tako da je nedostatatak vlage potrebno nadoknaditi.
Ove godine ima extra mnogo
Cvjetova i ometa...cini mi se da tako nije bilo nikada do sada, samo je pitanje koliko ce toga ostati.
Temperature su prevelike za ovo doba godine i ovu fazu graha ,kad je full cvatnja.
Ako potraje ova vrucina nece biti dobro....jer je oko 30 stupnjeva.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Fali kise sada, kako kazes puno cvjetova, al biti cemo sretni ako ostane 50%, kukuruzu takoder fali vode, nemam kako navodnjavati, osim da uzmem creinu i rasprsujem vodu, mozda sutra to i probam
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637

Postovani proizvodaci graha kako vam stoje usjevi na ovim nenormalnim temperaturama..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I ja moram zaljevati , mislim da si mu rezerve vode na minimumu.

Trenutno je u toku špartanje i ručno okopavanje.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas dobio 2-3 kapi kiše, a oko 30km od mene poplave.....ako nedobije vode, ode sve, i grah i kukuruz, možda izdrži još max 2 tjedna
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Sinoc Vinkovci dobili nesto kise al s nevremenom vjetar i led, kod mene nista osim strasnih oblaka koji su otputovali negdje dalje....
Losa situacija u zemlji su pukotine vec u 6mj. ako ovako ostane nece biti dobro.
Kukuruz moze trpjeti jos dosta jer je to velika lisna masa pa sjeni ,grah je problem jer do kraja ovog mjeseca odigrava se sve cvatnja,nalijevanje zrna a u 7mj.i zrija.Imam jos nesto starog graha pa podmirujem stalne musterije al ide jako slabo prodaja.
Novi ce podbaciti sigurno za razliku od lane a najgore je kad poprijeko sazrija,nema kila ni krupnoce......
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
napraviti možda 4 cijevi za svaki red po jedna, i pustiti slobodnim padom da curi......probao sam sa onim nastavkom što raspršuje, al previše vode se baca nepotrebno, između redova
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ništa nije nepotrebno, biljka ima korijen sveposvuda, i potegnut će vodu... Mada je najbolje ne gubit vrijeme sa cisternom, ako hočeš zalijevati, trebaju ti malo veće količine vode. Ne znam kako stojiš s podzemnim vodama, kod mene je recept nekad bio jednostavan, zabiješ cijev 6-9 metara, traktorska pumpa i vatrogasne cijevi-vode kolko 'oš, ne smije se čekati kišu.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Sinoc palo konacno 17 l kise, proslo je bez leda a u mojoj blizini je padao i led.
Ovo bi trebalo pomoci u nalijevanju zrna samo temperature su ipak prevelike vec danas je preko 30
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I kod mene je sinoć bio odličan pljusak i nakislo je u dubinu sigurno 10-15cm.

Dali ići kakvom zaštitom od plamenjače jer i kod mene je temperatura velika.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Moze se poprskati radi svake sigurnosti jer nikad se nezna...javljaju opet moguce pljuskove sutra...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Kod mene su se jučer oko 9 sati spojili nebo i zemlja, strahoviti pljusak,potrajalo je oko sat vremena, poplava po okućnici, danas ujutro se već prašilo iza RD...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
I kod nas pada, za grah i kukuruz treba, dobro pa je samo kisa, da nema primjesa
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Moj grah. Ove godine sam ga najviše zasijao. Muči me ov kaj se vidi na zadnjoj slici, na listovima. Da li je to nedostatak nečega, ili neka bolest !?
 

Prilozi

  • 20170705_202223.jpg
    20170705_202223.jpg
    63.7 KB · Pregleda: 87
  • 20170705_202242.jpg
    20170705_202242.jpg
    69.6 KB · Pregleda: 88
  • 20170705_202256.jpg
    20170705_202256.jpg
    63 KB · Pregleda: 102

Najnoviji postovi

Na vrh