• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
208
Da li je tko probao prskati grah sa Dynox i Symphony..blizu mi soje pa bi i njega poprskao ako se smije a ne znam da li ce ga unistiti?!
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Da li je tko probao prskati grah sa Dynox i Symphony..blizu mi soje pa bi i njega poprskao ako se smije a ne znam da li ce ga unistiti?!

Ja nisam probao sa srestvima kojima je aktivna materija oksasulfuron....a u upustvu se samo spominje soja,grah nepiše...
Grah i soja su srodni ali.......možda je netko drugi probao
Ja idem pulsarom gdje se spominje grah al je pulsar sasvim drugo srestvo
Probaj reskirati par metara graha čisto da vidimo učinak kad već imaš soju i to srestvo......a ako planiraš čitavu površinu onda kupi nešto sigurno,provjereno tipa pulsar,basagran....
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ma da .... Na visoki. Trebam gro kolaca pa bi ja te muke smanjil nekak "? Jel ide na onu mrežu kaj se kupi u poljoapotekama ?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Bilo bi to dobro, ali tu gdje ga mislim posaditi, došle mi svonje lani pa nemogu tak.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Bažulj se penje i po špagi. Ako ti je jednostavnije zabiti deblje kole na svakih par metrov i na vrhu ih povezati prekljom. Na preklju zavežeš deblju špagu i pustiš da visi do zemlje.
Ja sam jedno vrijeme tak uzgajal bažulj koljenec, ali sam kasnije skužil da je kuruznica najekonomičnije kolje.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Tak nekak i bude. Svojevremeno sam paradajzu takav oslonac daval.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Jedna slika iz kultivacije, ovdje je najlosiji, kao da ga je uhvatio zadnji mraz, al se oporavlja.....

 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja tek večeras ili sutra planiram prskati , prije nije moglo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
dobro izgleda, nema puno kiše, da ga ubija vlaga.....al sada bi već malo i trebalo.....

zadovoljan sam ove godine kako to izgleda, počeo je cvjetati, nekako mi djeluje malo rano
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
dobro izgleda, nema puno kiše, da ga ubija vlaga.....al sada bi već malo i trebalo.....

zadovoljan sam ove godine kako to izgleda, počeo je cvjetati, nekako mi djeluje malo rano

I meni je krenula cvatnja nekako prebrzo ove godine.
Dobro bi dosla kisa jer je temperatura presla 30.





Sinoć slikano...čini mi se prerano cvatnja al šta je tu je ......raste dobro al izgleda neće imati veliku lisnu masu ove godine.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Da, kao da je preskocio jedan dio razvoja, a o lisnoj masi i ovisi koliko si mu dao dusika
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Mene su malo zaobisle kise sve u zadnje vrijeme tek sinoc je palo nesto oko 4l.
Nedovoljno za sve jedino sto je tem. pala za 5 stupnjeva.
Dusik je dobio prije par dana jer sam procjenio da bi bilo dobro malo ga potaknuti, mada sam s dusikom vrlo oprezan kad je u pitanju grah.
Dobro je da sam to napravio jer i ovo malo kise je napravilo da se gnojivo iskoristi a osjetim da je dobio na boji.Zastitu nisam uopce radio a ako ostane suho bez kise necu mozda ni raditi, pratim ga svaki dan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh