• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Ha,ha Brankec pa ti si strašan ! Kaj se tiće prihrana EUROBROD tri put jaći u folijarnoj prihrani od Jantola , ali niti oni nemaju sve !:icon_sad:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,657
Zakaj se zamarate sa širinom redova ? Ja sam prošle godine sijao trešnjevac i to prvi put u životu. Razmak red od reda 75 cm i 8 cm razmak zrno od zrna. Potrošio sam negdje oko 30-35 kg sjemena. Redovi su bili zatvoreni u potpunosti uz dobru prihranu, naravno. Prinos je bio 3040 kg, jedini problem je što je bilo oko 30% pokvarenog s obzirom na kišu koliko je padala !:icon_super:

kaj si računal u prinos kompletnu biljku ili samo grah?
...ovo je 1:100, teoretski je moguće, ali praksa je puno bliža 1:30 u najboljim slučajevima...prosjek 1:15...:(devil):
 

Selekt

Član
Tu od
6 Pro 2012
Poruka
88
ja koristim ploče 72 otvora u dva reda kupio u oltu prije 10 g ali mislim dda su otvori malo veči negoli za soju
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ću sijati sa ovom pločom, iako imam i 72 rupe u jednom redu od 4,5mm njih bi i prodao, nove su, za soju......ako nekome treba

ove su 48x5,5mm

 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav,
Nije me dugo bilo ove prosle godine sam sijao grah nis.zeleni mehančkom sadilicom za soju i stalno je štekala , drugo polje smo na prebacili na olt za kuruzu i spasili godinu ;) nisam nesto zadovoljan ove godine sadimo pneumatskom nadam se boljem urodom sto bi preporucili za eko folijarno gnojivo !
Evo i slikica gdje ide grah ;)
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 113

jacca

Član
Tu od
28 Velj 2014
Poruka
54
Štovana kolegice, budući je kolega Krešo škrt na riječima, većinu specifičnih sredstava ima a i može se naručiti u Velikom Bukovcu u trgovini Polje vl. obitelji Jantol.

Hvala...nadam se da ću uspjeti nešto uzgojiti....ove godine sadimo oko 0,35 ha....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
skoro :drink:

dobro sam se i potrošio u nedjelju.......:icon_eyes:

uzeo sam i što mi treba i što ne......al nek se nađe, da bude u rezervi......

sada treba kupiti novu gumu na prikolici, jer za registraciju rebaju biti zadnje dvije iste :mur:

a grah ide svojim tokom, iz godine u godinu povečavam.....polako al sigurno.....

još na povratku kući pogledamo dobar sjetvospremač, skoro nov, za fergusona, stari navalio da kupim......:icon_blackeye:
 

irena

Novi član
Tu od
17 Ožu 2015
Poruka
2
Bok! molim Vas za savjet vezano za sadnju...imatge li iskustva sa sadnjom graha trešnjevca krajem 3 mjeseca...tj. da li je prerano ili?
hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Za tvoje podneblje svakako prerano..zemlja će biti još hladna, time će kasniti nicanje,a ako i zatopli i iznikne,jedan lagani mraz sve će ti uništiti...naravno ako misliš sadnju na otvorenom...u plasteniku je druga priča.
 

irena

Novi član
Tu od
17 Ožu 2015
Poruka
2
da radi se o sadnji na otvorenom...prošle smo godine sadili 3.svibnja a ove godine bi htjeli raniji urod pa smo otvorili temu ranije sadnje....ma pričekat ćemo još bar 3 tj. da malo zatopli...hvala u pravu ste
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Sačekaj do kraja 4 mjeseca to je najbolje vrijeme iz mog iskustva,sve ostalo je prerano uz puno oscilacija temperature a o mrazu da i ne pričam!
 

Silvester

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
Poruka
21
Ima li tko sjemena za prodati ili ima informaciju gdje kupiti?

Zanima me onaj šareni i zelenkasti?
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Imam ja sjemena od zelenog za prodati ako kome treba.Za sve informacije na pp.
 

krešo1

Član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
156
Hvala ti prijatelju. Koliki je okvirni prinos. znaš li možda ?:icon_pray:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh