• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

Silvester

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
Poruka
21
Ako se pobrineš na nema travke i bude uredno okopan, ošpartan ili što već vjerujem da možeš imat bez problema omjer 1:20

A iskusniji će reći točno kako se kreće u kojim uvijetima.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Sačekaj do kraja 4 mjeseca to je najbolje vrijeme iz mog iskustva,sve ostalo je prerano uz puno oscilacija temperature a o mrazu da i ne pričam!

da da treba sačekati prošle godine nismo mogli saditi zbog kiše i taman da posadimo padne tuča na praznik rada i nakon 10 dana smo tek zasadili i dobro je ispalo izbjegli tuču i preveliku vlagu ali to je to nikad neznaš kad je pravi trenutak ....
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
da da treba sačekati prošle godine nismo mogli saditi zbog kiše i taman da posadimo padne tuča na praznik rada i nakon 10 dana smo tek zasadili i dobro je ispalo izbjegli tuču i preveliku vlagu ali to je to nikad neznaš kad je pravi trenutak ....

Da ja sam sijao u etapama prošle godine od 15.04-10.05 i imao sam sve moguće nedaće od leda ,kiše pretjerane vlage, pa do poplave.Zadnje sijani bio je najbolji jer je ovaj prvi prošao kalvariju.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ću sve u jednom ili dva dana posijati....onda požurimo s poslom i bude OK.....onako, ako se sije svaki dan po par redova, onda nemogu ni sve špricati u istom danu, a to je najgore, i koliko sredstva da pravim, pa kultivacija.....nemam vremena svaka 2-3 dana kačiti isti stroj da napravim par kvadrata, ovako sve odradim u jednom danu, jer koliko se samo svaki puta izgubi do dolaska na njivu, skoro da bude više nego što bi radio na njoj.......pa je po mom mišljenju bolje sve odjednom......
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Da možda je bolje sve odjednom posijati pa kako bude da bude.Ja ću ove godine ići sve odjednom al neću žuriti jer navodnjavanje imam ako zatreba......al budemo još vidjeli prognozu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Ako je prognoza onakva kavu sam ja pročaprkao na netu dijet ćemo , ................... ali tamo sredinom ljeta :icon_rofl:
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
na cca 1,2 ha sa pneumatskom sadilicom hoče mi biti dosta 100/120 kg zelenog niskog standard razmak (35-5cm)
što mislite ?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ako je prognoza onakva kavu sam ja pročaprkao na netu dijet ćemo , ................... ali tamo sredinom ljeta :icon_rofl:


4mj prognoza, 2 dana sunca, 4 dana kiše......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
Ja to nisam imao hrabrosti ovdje da napišem :icon_mrgreen:
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
:(giggle)::drink::icon_pidu:

kod mene sve spremno, za 2 tjedna idem u sjetvu......i biti će dosta posijanog.....ako kombinacija o kojoj smo pričali nebude radila, onda :icon_axe::mur::icon_hang:
 

hjah

Novi član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
27
Ja to nisam imao hrabrosti ovdje da napišem :icon_mrgreen:

Dobar dan, ovo je moj prvi post ali ovo me zapalo za oko..... pretpostavljam da se radi o nekoj dugorocnoj prognozi (?) jer naravno da je bitna vlaga ali i ne prevelika temperatura ovog ljeta.. .sto se mene tice travanj moze proci i bez kise, navodnjavat cu...samo da ne bude opet 40 ( u srpnju i kolovozu) kao pred dvije godine...
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Jel neko ima iskustva sa Afalonom u grahu, može li ići u kakvoj kombinaciji s nećim za travne korove?
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Naravno..ja mješam s Dualom ili Stomp(Dost) proporcionalno drugom sredstvu smanjujem njegovu dozu.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Pa nije mi jasno,piše da se tretira nakon sadnje i prije nicanja, pa onda dalje piše isključivo u fazi zelene mahune. Ja sam ga mislio stavit pola litre na ral. Sad ne znam ako ga mješam sa recimo Stompom kolko čega stavit.Lanjska me godina uplašila .pa sad kombiniram u naprijed :)
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Ja ga primjenim prije nicanja u količini 0,5 dl i 2 l Stomp na hektar.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
0,5 dl ,ili 0,5l?Ne znam jesi li krivo napisao ili stvarno toliko malo ide ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh