• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

TT15

Član
Tu od
9 Svi 2015
Poruka
32
Grah u mene



I7xRvdS.jpg

Kesvmgj.jpg

rl8YM8l.jpg

XlTKDJg.jpg

wFKCTL9.jpg
 

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Molim pomoć oko graha.
Problem je vidljiv na slikama.
Stabljika počinje smeđiti te se usljed toga počinju sušiti komušine i listovi.
Bilo je prskano s Antracolom i Signumom u preporučenim dozama od "agronomke" u poljoapoteci.
Uši smo suzbili pomoću Actare i Direkta.
Koliko sam uspio naći na internetu to je možda smeđa pjegavost a za nju je navodno Neoram za kojeg su nam rekli da je to isto kao Antracol.
Imamo 15 redova dužine 30m i bolest se počela dosta širiti, a u sredini su 3 reda visokog graha ni žici koji je odličan, ne fali mu jedan list bez prskanja do sad.
Sumnjamo da je možda i sjeme krivo.


5f996729171a4a7a37f6903bc494cf25.jpg


863b24b265262e1dd7a62518bca5f7eb.jpg


82795ee700d336e467952bca1a7ddc52.jpg


Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
 

slavonka70

Novi član
Tu od
1 Srp 2015
Poruka
11
nova ovdje i trebam pomoc grah poceo na mjestima ) oaze ( gubiti zelenu boju nije plamenjaca dobio sve sto treba da li netko ima kakvih saznanja unaprijed hvala
 

pajo11

Novi član
Tu od
19 Kol 2011
Poruka
18
Pročitao sam na brzinu temu i koliko vidim da nema nekog rješenja ako su one, pogotovo ne u ovoj fazi :icon_scratch:
Čudno mi je kako ne napadaju visoki grah.Prije je na tom komadu bila posijana lucerna cca. 10 godina, neznam ako to daje kakav značaj.

Kako se uvjeriti u njih? Najbolje dobro provjeriti korjen biljke?
Danas smo počupali pune tačke graha :s:
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Moj grah poceo svjetliti na nekim mjestima-i ti listovi posvjetle, pozute-spale se...:(sweat):
 

STARAC

Novi član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
17
Pozdrav svima!Imam problem.Danas sam primjetio na grahu sitne,sitne bijele bajice,kao leptirice i list na vrhivima stabljika se smrezurao.Sta da radim i cime da spricam?Grah cvijeta a ima i mahuna.Da li smijem pospricati sa Actara 25wg?
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Mozda glupo pitanje, al posto bas nemam iskustva prevelikog u poljoprivredi..
sta je grahu:
10yh1ly.jpg

14joln6.jpg
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
A da iščupaš koji primjerak i s njim u poljoapoteku, ili si već saznao što je ?
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Evo malo mog iskustva grah je u redovima malo je fulano u sadnji u spajanju redova, jer moram se pohvaliti nabavio sam si dvoredni međuredni kultivar i kao kreneš raditi s njim i vide grbavih redova ali glavno da je tu za sljedeču sezonu inače par tjedana prije sam frezao redove na površini oko 12.300, m2 uf ubio se od posla ali šta čeć jebena ambrozija podivljala pa smo je morali rješiti :mur:
inače prava stvar od alata zadovoljan
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Capo..dvoredni kultivator i ako si sijao dvorednom sijačicom, redove koje spajaš nemoraju biti na istom razmaku, naravno uvijek kultivatorom ideš po tragu gdje si išao sijačicom, jer kultivator lijevi i desni red ide po pola, tj samo jedna motičica,i kad okreneš na kraju njive opet ide druga polovica reda. Kod mene večina imaju one kultivatore što jedan sjedi iza i kult. uvijek trag prolaska traktora a između ostaje prazno, pa pri okretu taj srednji i jedan vanjski, takvima treba svak red imati isti razmak.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Sve stoji sto si rekao samo sto sam ja platio sijanje, pa lik nije pazio pa mi je sadio red preko reda ali nije problem velik tako da iduču sijem sam a onda ču trebati savjet oko sijačice uzeo bi olt nešto jeftinije za početak :icon_thumright: pa ču trebati koji savjet oko toga na sto treba paziti
 

Prilozi

  • fotografija.jpg
    fotografija.jpg
    39.6 KB · Pregleda: 144
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh