• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
To je od hladnoće i pretjerane vlage,bude to dobro na kraju.....
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Znam da mu je hladno i prevlažno ali ja mu nemožem pomoći , nadam se da će uskoro teperatura gore.

Ovo je samo zeleni , tu ima oko 0,4ha , bijelog u trugoj parceli ima oko 0,5ha i još šarenog (sedmak ga zovu kod mene) imam oko 500M2 , njega samo sijem da imnožim sjeme.

I bijeli i zeleni sam sijao na oko 8-9cm , sjeme mi je bilo slabijeg kvaliteta i nije sve niklo tako da tu ima lufta.
Radi poređenja sam po kraju njive uduplao redove tako da taj je dosta često nanikao nema lufta. Definitvno za međuredno 70 moram još smanjiti razmak u redu na nekih 6-7 , nedovoljan je to sklop.
Za sada je pasulj u fazi hibernacije kako mogu da ocijenim , čak je i trava u zastoju jer nema temperature.
Na listovima primjećujem i šupljine , neznam šta je .

Ivane , pa otprilike ovoliko sam imao i prošle godine a prinos mi je bio nikakav , valjda ove godine bude bolje.

Koji sam ja baksuz kada posijem njive koje imaju mogućnost navodnjavanja bude kišna godina.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Moj je dobio po tamburi.
Dio je mraz spurio, dio od pretjerane količine vlage, dio pojeden...sve u svemu uzdam se u narednih par sunčanih dana pa ću vidjeti što ću sa njim.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
ja ovog u plasteniku berem ima 10 dana, nisu to neke kolićine, al je cijena bila 30, a sad je 27, a ovaj vanjski mi je počeja cvitat, pokriven je agrilom, sutra ću ga najvjerojatnije otkrit, ove godine sam pogodija šta sam ga sadija u duboke brazde i pokrija agrilom jer je u zadnji misec dana bura 4 puta puhala priko 60km/h (i sinoć su refuli bili 20m/s znači preko 70km/h)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas me oprao led u autu, u susjednom selu, 2-3km dalje, suha cesta, moj nije još dobio, al kako je krenulo ove godine, nepiše se dobro....













 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,891
Koristis li kakve biostimulatore( aminokiseline) i koje. S obzirom na stresne uvijete trenutno.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Ne treba njemu nista osim sunca i topline sve ostalo je trosak,a kak je krenuo mozda ga led obere vec sada....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Super odrađeno kao što kažeš kako je krenulo teško da će nas ova godina poštediti eto kod mene danas bio u posjeti sitan suh i gust brijo oko 7 min.
Pozdrav!
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Moj je odtamburao svoje.
Najavljuju par lijepih dana, bi ga vrijedilo presijat?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Razmisljam da posijem jos jedno jutro, jer tu je suncokret nesto lose nikao, pa bi htio jos posijati, al na toj njivi se bojim trave.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Imam ove godine posijano otprilike pola jutra niskog zelenog graha.

Sijan je sa OLT PSK sijačicom na 50 cm. Sijan je u iznimno rahlo i duboko pripremljeno zemljište, te je otišao prilično duboko i jako dugo je nicao. Dosta nejednako je iznikao, ali što je tu je... Valjda će se izjednačiti.

Odlučio sam da u subotu, ako ne bude loše vrijeme, idem sa Corumom i punom dozom obaviti zaštitu od korova.


Sad trebam vašu pomoć oko neke druge stvari, a to je zaštita od bolesti i od nametnika.
Molio bi nekoga da ukratko napiše u kojem stadiju razvoja i od čega je potrebno zaštititi grah?

Hvala unaprijed!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Pa može se proizvesti i bez ikakve zaštite, ali zašto da riskiram da mi neka bolest ili štetočina uzme urod?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ima radova, al nekada mi teško za postaviti slike, itd itd

Posijano 3 vrste,

slavonski zeleni na 5 jutara
bijeli bisen na 0,5ha
i šareni trešnjevac na oko 700m2, da imam za sjeme za slijedeću godinu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Kod mene je bijeli popušio one mrazove izgleda , u kombinaciji sa onim kišama dođe mi da ga preorem kako jadno izgleda.
Evo i zeleni se nešto ojadio i počeo da žuti.
Pojavila se i guba majku joj.
Ukratko , katastrofa.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ivanz ljepo to izgleda .....

Kod mene se posijalo cca 2.5 ha zeleni , tresnjevac, azuki , bajs (žogar ) za sjeme i nesto visokog ... Pa sta bude bit ce ....
 
Na vrh