• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

lukavtc

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
34
Da, da, to je visoki kukuruzar. O špricanju nema govora, jer žižak napada kada je grah u punom cvatu, a u isto vrijeme je i kukuruz debeleo prerastao bilo kakav ulaz strojem u njivu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Vidim poveliku redukciju na bubnju a i po klepetanju kose bi rekao da nije na punom gasu.
Znači dosta je usporen čim je ljuštura samo otvorena a ne sažvakana.

Imaš li informacija o njemu ili si samo naletio na video?


Eto mogu i da se malo pohvalim , moju skromnu količinu zelenog pasulja sam uspio prodati.
Još ostaje bijeli da se riješi.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Naletio na video, al covijek nije daleko od mene pa cu dobiti neke informacije

Ugraden je gore dizel motor, u originalu je vw benzin kao kod bube 1200cc
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
A ko kaže da ga prodajemo ??? :icon_rofl::icon_rofl::icon_rofl:
 

planin

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Najbolje ga je prodati odmah nakon obrade. ja sam uspio prodati 300 kg na veliko po 4.5 KM. A ovo malo još što je ostalo prodajem na pijaci po 6.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Vidim da u Bosni ima ove godine dosta graha zelenog po dosta povoljnoj cijeni.
Prije dvije godine je bio skuplji jer sam nosio čovjeku koji prodaje na tržnici i on ga je prodavao po 7 km.
6km je dobra cijena jer i ja ga prodajem po 25 kn-kg na malo i ne ide baš glatko....puno ljudi ulazi u proizvodnju graha....
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Svi znamo da ga je najbolje odmah prodati, imam samo jos oko 2 tone za prodaju, ako nekome treba....

Puno se ljudi ukljucuje, ostat cu u proizvodnji, al smanjujem za duplo povrsine
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Prodaja u odnosu na prošlu godinu je osjetno slabija. Zašto ? Mnogo je razloga.
 

planin

Novi član
Tu od
24 Velj 2016
Poruka
20
Naravno da nam je svima najveći problem - grah iz uvoza. Jer ga nabavljaju veliki tržni centri. A većina kupaca više voli kupiti neprovjereni,jeftiniji grah nego naš domaći.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
novi sam u uzgoju graha pa me interesuje kojim herbicidima treba trirati grah i u kojoj fazi rasta
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav, imam priliku nabaviti pneum.sadilicu 2 reda isao bi s redom 70 da li bi bilo bolje gustocu zrna staviti na 3 cm ili ipak na 5 cm jer bocno ce imati dosta zraka ?
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
5cm je dovoljno ne gusce samo rijede...
Kakva je to pneumatska s 2 reda....
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ok o pneum.agria sijacici je rijec...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ona je slična kao i olt, ako se nevaram....kupuješ novu?

ja sijem na razmak 70cm u redu 6cm, ispod toga nebi išao, možda bi bilo bolje 50cm i u redu 7cm
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ja sam 70X8 do 9 i to je po meni rijetko.

Možda bi i ja eksperimentisao na 50cm ali nemam niti sijačice , špartač bi morao prilagoditi a za traktor odnosno širinu točkova nemam volje proširivati.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
ona je slična kao i olt, ako se nevaram....kupuješ novu?

ja sijem na razmak 70cm u redu 6cm, ispod toga nebi išao, možda bi bilo bolje 50cm i u redu 7cm


jap uzimam novu(2reda inox posuda za gnoj + dodatni gumeni kotači da zatvaraju redove ) znam da bi trebao uže redove ali nisam se odlučio da sve podredim grahu tako da nebi mjenjao širinu ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh