• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sve o grahu

  • Temu pokrenuo Miodrag40
  • Datum prvog posta

Sremac1

Aktivni član
Tu od
13 Stu 2017
Poruka
289
I?Da li ste šta skinuli zelenog ? Kolike su vam prve procjene uroda. Ja prva 3ha imam oko 800kg/ha. Moglo je i bolje ali i to je zadovoljavajuće s obzirom na godinu.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Još se provijava tako da će biti neka kalkulacija. Neće biti godina vrhunska al zadovoljavajuće, s obzirom na okolnosti.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Vidim da se radi punom parom.....
Ja sam gotov s grahom na njivi sada ide ona druga faza..... prebiranje, prodaja.
Ove godine sitnije zrno i prinos.
Nešto preko 500kg-jutro.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Imas dosta prebiranja koliko vidim....
Ova tamna zrna u šarenom.
Gradski kauboj@
Koliki je lom kod ove vršalice mzc 4 ako se nevaram.
U dilemi sam da kupim jednu takvu ili mali kombajn.
Problem kod te vršalice je što je statična.... Neznam dal bi se mogla vući traktorom po njivi preko kardana al kako riješiti neku pokretnu traku da ga kupi...... Dal je tko pokušao takvo nešto.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Ekipa, jel ima tko suhoga zelenog za prodati meni još nije za brati a treba mi...
Netko blizu Križevaca, Vrbovca, Zagreba cca 50 kg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ovogodišnji rezulatat je više nego dobar...
na 2000 kvadrata 500 kila suhog i 350 mladog...
šareni kanadski haribec posijan...i ograda oko njega... 🤭
praktično sam odustal lani i predlani od graha zbog srnetine i zečetine u njemu...al zato sam ove godine nadoknadil...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Nije mi jasno kako ti dobiješ toliko sa te površine , odnosno kako ja dobijem malo sa iste tolike površine :hahah:
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,529
ja sam čarobnjak za male površine...jaka gnojidba, sve mjere na vrijeme, motikan obavezan, dobro sjeme, ograda i ono što ti nemaš sigurno, vrhunska zemlja, naplav (službeno aluvijalno tlo) uz Kupu...nema bolje od toga za grah.
a i godina je povoljna...stalno pomalo primače...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Mene ubija ambrozija i ostali korovi . Sve je dobro do mahunanja , onda mi korov raste uz turbo pogon.
Prskanje nakon sijanja , prskanje nakon nicanja , špartanje i ručno okopavanje prije cvatnje i onda se stvari izmiču kontroli što se tiče korova.
Čak sam odustao od jedne parcele i pokosio sam je rotacionom kosom i onda nešto malo pasulja pokupio. Katastrofa .
Evo slika .
20200813_081427.jpg
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Mene ubija ambrozija i ostali korovi . Sve je dobro do mahunanja , onda mi korov raste uz turbo pogon.
Prskanje nakon sijanja , prskanje nakon nicanja , špartanje i ručno okopavanje prije cvatnje i onda se stvari izmiču kontroli što se tiče korova.
Čak sam odustao od jedne parcele i pokosio sam je rotacionom kosom i onda nešto malo pasulja pokupio. Katastrofa .
Evo slika .
View attachment 28658
Ovako sam ja imao jedne godine i od tada vise nikad nisam sijao grah.
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Mene ubija ambrozija i ostali korovi . Sve je dobro do mahunanja , onda mi korov raste uz turbo pogon.
Prskanje nakon sijanja , prskanje nakon nicanja , špartanje i ručno okopavanje prije cvatnje i onda se stvari izmiču kontroli što se tiče korova.
Čak sam odustao od jedne parcele i pokosio sam je rotacionom kosom i onda nešto malo pasulja pokupio. Katastrofa .
Evo slika .
View attachment 28658
Nešto ne štima kod tebe...... nemoguće toliki korov a prskano, kopano.
Darius@
Mislim da si stvarno čarobnjak jer to je stvarno extra prinos.........ukoliko je sve tako kako si napisao.
 
Na vrh