• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

šverc-komerc

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Za karlovačku tržnicu se niti ne zna tko je pravi vlasnik ili se ne smije znati...
Ja sam isto glumil taksi službu za jednu gospođu inspektoricu,jer nije vjerovala da proizvodim jagode,budući da imam obrt,a za jagode nisam imal nikakav račun niti otpremnicu...prenerazila se kad je vidla njivu jagoda,a ja sam zgubil 3 sata dok sam se zabavljal s njom,čak sam joj posudil knjigu o jagodama i nikad mi ju nije vratila...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
mislim da su ukupno tri tržnice u Hrvatskoj privatne (karlovačka, šibenska i još jedna), a sve ostale su u vlasništvu gradova ili općina, međutim i ove tri spašava famozni zakon o tržnicama, tako da se ne zna tko je i po kojem zakonu odgovoran za eventualno iznajmljivanje prostora šverceru.
neće biti reda dok švercer može nekažnjeno napisat deklaraciju na proizvodu koji je kupio kao da ga on proizvodi, to je osnova problema i otuda sav nered, jer na papiru je sve dobro smišljeno, i sve bi funkcioniralo kad bi naši inspektori šminkeri krenuli raditi svoj posao onako kako bi i trebali po zakonu.
jer u zakonu o državnom inspektoratu stoji da se nadzor vrši na prodajnom mjestu, a isto tako i na proizvodnoj površini (samo uz suradnju gospodarskih s poljoprivrednim inspektorima), pa neka me netko uvjeri da svoj posao odrađuju do kraja.

isto tako sam imao slučaj kad sam morao sam otići po gospodarsku inspektoricu dan nakon njenog nadzora na mojoj klupi na tržnici.
dotičnu gospođu sam stavio u svoj auto i provezao po svim proizvodnim površinama uz uzorkovanje povrća na svakoj, sve dokumentirao posjedovnim i vlasničkim listovima, te na takav način uspio spasiti svoj opg od kazne.
e da, moral sam joj potpisati i izjavu da joj se niš neće dogoditi, i da ću ju i vratiti na njeno radno mjesto.
ukupno odvezeno 30 kilometara i izgubljeno 4 radna sata da bi njezinoj visosti inspektorki dokazal da nešto imam, a ona je mislila da sam švercer!!!
dakle, može se kaznit i rastjerat švercera jer se probalo i pravog proizvođača.
i nek mi se pohvali onaj tko ima najmanje 4 inspekcije na godinu, bilo doma, bilo na placu da se ne osjećam usamljeno o tom postupku...jer dobro znam da šverceri nemaju niti jednu, ili jednu tek reda radi da imaju pokriće da su u skladu s zakonom (a provjerava se dal imaju zelenu karticu i deklaracije na prodajnom mjestu - nedaj bože da im moraju doma ići, morali bi janjetinu jesti...)

fuj, fuj, i sve skupa mi se gadi:toimonster:
Posjet ovogodišnjih inspekcija kod mene:
1.Sanitarna-jedan posjet (bez kazne)
2.Gospodarska inspekcija na cesti-jedan posjet (kazna za neplaćanje RTV pretplate zbog radio uređaja u kombiju)
3.Inspekcija rada-jedan posjet kod kuće (bez kazne)
4.Inspekcija HEP-a-jedan posjet (isključili mi struju na 16 dana i inzistirali da stavim brojilo van na zid kuće,jedno za kućanstvo,a drugo za industrijsku struju,budući da koristim istu u plastenicima)-prošao bez kazne,ali me koštalo sve preko 1000 EURA (400kn samo košta uvjerenje vještaka da su instalacije struje ispravne)
5.Tržna inspekcija-jedan posjet na tržnici i jedan kod kuće (kazna za neimanje deklaracija na gajbama jabuka)
To je bilo za ovu godinu,ali još nije gotova...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
kak si izmakal u proljeće za flance...:weedman::weedman::weedman:
 
A

AGRIPLUS65

Guest
je, švercer je onaj koji vozi stari fau w.
,seks ti je bil u zatvoru zbog sverca vw vozila tako da se vise nemoj cudit zakonu i povlasticam za svercere.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Temptation, pa jel ti stigneš i kaj delati osim plaćanja kazni?
Pa ovo je noćna mora (meni za čitati, a kak je tek tebi).
Dobro da te nisu kaznili zato kaj imaš i nenaplaćenih potraživanja...

Eto kaj nam donosi EU - samo probleme i troškove, a sve s ciljem da se malima neda živjeti.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
A jel član OPGa treba imati sanitarnu knjižicu ukoliko prodaje uvrećenu robu? Da li radnik na njivi treba imati sanitarnu knjižicu?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
Treba li nositelj ili član OPG-a ako nije drugačije osiguran biti prijavljen na poljoprivredu???
:madmana:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Nemojte tolka pitanja postavljati i druga strana čita forum, ccc:weedman:
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Treba li nositelj ili član OPG-a ako nije drugačije osiguran biti prijavljen na poljoprivredu???
:madmana:
Ako ideš pitati na zavod sigurno će ti reći da treba,mislim da trenutno ne postoji nikakva zakonska obaveza za takvo nešto...
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Temptation, pa jel ti stigneš i kaj delati osim plaćanja kazni?
Pa ovo je noćna mora (meni za čitati, a kak je tek tebi).
Dobro da te nisu kaznili zato kaj imaš i nenaplaćenih potraživanja...

Eto kaj nam donosi EU - samo probleme i troškove, a sve s ciljem da se malima neda živjeti.
Meni nikad nije dosadno,a i odvjetnici,inspektori i suci moraju zaradit svoje plaće...
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
A jel član OPGa treba imati sanitarnu knjižicu ukoliko prodaje uvrećenu robu? Da li radnik na njivi treba imati sanitarnu knjižicu?
Da li radnik na njivi mora imat skafander sa UV zaštitom? :confused:
Pa kamo ide ova država; samo oderi-zgazi-pritisni onoga koji zeli raditi. :madmana:
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Lako se nama šaliti ali ova dokumentacija se poprilično nakupila:
Osobna iskaznica
Rješenje od OPGa (nema kartice jer nisu stavili OIB)
Upisnik trgovaca voćem i povrćem
Katastarska čestica
Ugovor o zbrinjavanju pe i pvc ambalaže
Plaćena vodna naknada
Dnevnik prskanja
Atestirana vaga
Sanitarna knjižica
Ono što sam pitao za sanitarni pregled objekta u kojem se prodaje voće i povrće (ukoliko se prodaje na kućnom pragu)
Dozvola od grada za postavljanje reklame i obavijesti za prodaju na kućnom pragu
11 dokumenata. Što još?
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
-dozvola od općine za prodaju vlastitih proizvoda kod kuće...
-dozvola od Hrvatskih cesta za proširenje kolnika za prodaju,da nije opasno za sudionike u prometu kada kupuju nešto...(barem je meni trebala)
-parkiralište...
-od iduće godine industrijska struja,ako ju koristiš na OPG...
-fitosanitarni pregled...(za proizvođače presadnica)
 

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
-dozvola od općine za prodaju vlastitih proizvoda kod kuće...
-dozvola od Hrvatskih cesta za proširenje kolnika za prodaju,da nije opasno za sudionike u prometu kada kupuju nešto...(barem je meni trebala)
-parkiralište...
-od iduće godine industrijska struja,ako ju koristiš na OPG...
-fitosanitarni pregled...(za proizvođače presadnica)

ova zadnja dva ok,ali ove prve tri stavke su totalne gluposti,neznam gdje si to čuo.
 
Na vrh