• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
imam problem,krmača se treba prasiti u nedjelju i vec drugi dan ne jede,jucer je povracala i imala proljev,zvali smo veterinara i dobila je dvije injekcije,rekao je da ako ne prestane proljev i povracanje da ga zovemo..
proljeva i povracanja nema,ali stalno lezi i tu i tamo popije vode i ustane se nakratko..
da li da nesto poduzmemo jos?
hvala
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,696
Ako ti je bio veterinar i dao injekcije vjerovatno su vitamini i antibiotik. Probaj joj dati koje friško jaje, ako imaš svježeg sira ili sitnih ribica. Njoj su sada svi unutrašnji organi pomaknuti, želudac pritisnut praščićima i ne može jesti kao prije.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
imam odojke oko 3 mj. stare i jedu isključivo suhu hranu i kad uđem u kotec ili im dam ruku počnu me gristi pa me zanima da li im manjkaju vitamini ili je to normalno
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Moji napadaju noge :icon_scratch:. Imam skoro svake godine takav slučaj i nikad nisam primjetio ništa loše ustvari dok ne napadaju nešta im fali. Tak barem ja mislim
 

durozetor

Član
Tu od
12 Tra 2014
Poruka
64
Imam par komada debelih svinja oko 250 kg,mješanci između landrasa i piatrena prije 3 tjedna sam primjetio da jedan od njih izbacuje gliste. Kupio sam Piperazin i dao im u hranu,gliste više me izbacuju . Dobro jedu hranim ih po domače, šrot od kokuruza tritikala, ječma i to mješam sa napojom ili pomijama. U zadnjih tjedan dana one skoro uopće da ne balegaju, skroz malo i to sami brabonjci što se dogodilo neznam ,nehranim tako prvi put.Ako tko zna nek me prosvjetli
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Brabonjci bi mogli bit znak visoke temperature...visoka temperatura bi mogla bit predznak vrbanca....U početku je tako,poslje sve slabije jedu,i na kraju otežano kretanje....
Ispočetka nemaju one krugove po sebi tipične za vrbanac,tek poslje,a nekad ih uopće i nemaju...
Nemora bit da je vrbanac al tako je počelo kod mene i nastavilo se na način koji sam opisao...
Izmjeri temperaturu pa ti bude sve jasnije...
Toplomjer u bulju pa budeš vidio:icon_anal:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Tjedan dana nakon prašenja jedno prase zadnje noge gura naprijed kada hoda i ne ispruži ih nazad. Tako 2 dana i ugine, zna li netko razlog. to mi se u godinu dana dogodilo 2 puta.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ako ti je bio veterinar i dao injekcije vjerovatno su vitamini i antibiotik. Probaj joj dati koje friško jaje, ako imaš svježeg sira ili sitnih ribica. Njoj su sada svi unutrašnji organi pomaknuti, želudac pritisnut praščićima i ne može jesti kao prije.

jucer je opet bio veterinar i koliko sam skuzio dao je antihistaminik,ali krmaca i dalje lezi,tu i tamo se digne,dao sam joj 2 kokosja jaja,to je nsto kao lizala,ribice nije pojela,jednu je zvakala i ispala joj je iz usta..vodu pije redovito,ali nista ne jede...danas bi trebao biti termin,nema mlijeka jos uvijek..pa sad nisam vise pametan!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Evo danas bilo prasenje..
ujutro u 4 sam isao provjerit stanje i bio je jedan,suh ko barut,cekali smo u svinjcu do pol 7 i nista,reko idem si lec jos sat vremena pa zovem veterinara,u pol 8 ih je bilo 5 komada...taman dok je dosao veterinar jos 3 komada su izasla van..znaci ukupno 8..posteljicu je do tada u 3 navrata izbacila i mislimo si gotovo je..
povracala je u vise navrata i imala proljev u medjuvremenu...veterinar daje hormone i antibiotik i 3 komada izlaze zaredom..to ih je 11,izbaci opet posteljicu i pomirimo se s tim da je to to..

vratim se za 2 sata,ima ih 12,sve nevjerujem,brojim i 12 ih je..opet posteljicu nadjem na podu,ali i u njenim ustima,pocela je jesti..
odemo na rucak i idem provjerit kakvo je stanje,a ono 14 komada..i opet posteljica...

to je sada valjda to,14 komada,krmaca je kao da mi ju je netko zamijenio novom,reagira na glas,daje malima sisati,zove ih,rep zavijen,inace je bio opusten...
izgleda da je teret bio dosta velik da je bilo jedva izdrzljivo i sada se nadam da bude ih bar 10 ostalo,jer ima ih dosta,mogla bi kojega pogaziti..
 

krzna

Član
Tu od
1 Pro 2012
Poruka
79
super,cestitam,zanima me dali si umjetno osjemenjavao i li sa nerastom ,jos me zanima koje je rase krmaca i koje je bio nerast ili od koje je rase bilo sjeme za umjetnu oplodnju
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Bio je nerast,njemacki landras,a krmaca je landrad pietren.
Nazalost danas imam samo 5 odojaka,9 ih je pogazila..
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,696
Da li si ju imao u boksu za prašenje ili je bila slobodna? Boks možeš napraviti od tri reda cijevi od col i pol. A što sam ti napisao prije desetak dana kada ima puno odojaka oni poguraju unutrašnje orane i onda se one tako ponašaju.
 

jandric200

Član
Tu od
9 Velj 2011
Poruka
593
Krmaču odvojio od prasadi prije 40 dana i krmača nikako da traži nerasta
šta bi se tu moglo napraviti , dati neke posebne vitamine i minerale...
 

Najnoviji postovi

Na vrh