• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Za Tomu, mješaj sa smjesom, oni ti baš ne vole kada dođe novi kukuruz, možda je užegnut ili jako zapišan od miševa pa ne vole jesti, a za Bornu pitanje da li su mu odojci jeli sa krmačom, jer ako se dohvate njene hrane, pogotovo ako ima smjese hoće se desiti proljev jer još nemaju razvijenu crijevnu floru za prihvat veće količine bjelančevina i onda ti se na to nadoveže bakterija i eto zla..
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
Ma nisu kompa jer imaju 10 dana tek sad a onda su bili stari 5 dana kad je to počelo a ni nemogu do hrane doc... ma sranje zivo....
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
dal je i mojima veterinar ali sustrapen al nadam se da bu dobro....

EKIPA DALI SE KOD VAS DA KUPIT SUSTRAPEN ILI VAM GA NE ŽELE PRODAT??? pitam jer meni ne želi veterinar prodat tvrdi da se to nesmije... a svaki pu mi po dolasku kad mi svinja dobi vrbanec uzme 100kn

Meni je računu za Trimetosul uvijek napišu i pregled životinje, ili tako nešto, tak da ga može prodat.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
I još jedan savjet, prije nego što se krmača prasi oprati pod i zidove boksa, dezinficirati kloromaksom i vapnom pomješanim sa sumporom obijeliti zidove. U večini slučajeva pali protiv proljeva.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
Meni je računu za Trimetosul uvijek napišu i pregled životinje, ili tako nešto, tak da ga može prodat.

Normalno da piše pregled jer je takova procedura rekli bi vojnici SOP (standardni operativni postupak) a razlog je da je obavio anamnezu, dijagnozu i kurativu tjst da nije napamet davao lijek.
 

mika75

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
274
Tako se i meni desilo oprasile se dvije jedna imala9 a druga 14 na kraju ostalo 8 veterinar kada je dosao rekao je da je to cađavost i da to dođe od muha.Sada se situacija smirila jel sam ovo prvi puta imao kaze da treba ih oprati urakiji ili nekom alkoholu.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
648
ma kaj se tice sustrapena to je super lijek, praščići su super i došli su k sebi jedino je problem kaj je očito ovaj veterinar smece pa nece ga nece prodat, al koja god bolest je u pitanju svugdje pikne injekciju sustrapena i u 90 posto slučajeva pomogne....
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
ma kaj se tice sustrapena to je super lijek, praščići su super i došli su k sebi jedino je problem kaj je očito ovaj veterinar smece pa nece ga nece prodat, al koja god bolest je u pitanju svugdje pikne injekciju sustrapena i u 90 posto slučajeva pomogne....

Super je zato što je širokog spektra djelovanja ovo su Indikacije

Liječenje akutnih i kroničnih, primarnih i sekundarnih, općih i lokalnih infekcija uzrokovanih bakterijama osjetljivim na kombinaciju penicilin-dihidrostreptomicin. To su infekcije dišnih organa i mokraćnih prohoda, profilaksa infekcija nakon kururških zahvata (kastracija), gnojne upale rana, flegmone, panaricij, upale zglobova, upale pupka, puerperijske infekcije, septikemije, mastitis (uz istodobnu lokalnu terapiju), MMA sindrom krmača, sekundarne infekcije koje prate kompleks enzootske bronhopneumonije goveda, štenićak, parvoviroza, influenca i dr.
 

Jajo

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
351
kolega ti koda ga imas doma?! haha...

I ja se ponekad iznenadim šta sve nađem :icon_super: Tko ima par i više krmača mora imati pribor za prvu pomoć, za zlu ne trebalo. Da me netko opet ne shvati krivo ne propagiram da svatko sam doma pika i liječi životinje za to treba studirati 10-ak godina u prosjeku.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,673
Inače da nebi bilo zabune antibiotoke smije davati ili prepisati samo službena osoba( u ovom slučaju veterinar i za to odgovara )
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Krmaca se oprasila prekjucer i ostalo je 13 zivih od 16,radi se o landras krmaci i oplođena je isto landrasom,e sad..primjetio sam da 3 prasiča tresu glavom,sve normalno sisaju,hodaju bez brige,ali me muci to sto tresu glavom,pa ako mozda zna jel to neki problem ili je to prolazno,nisam nikad videl to ,pa bolje pitat i spasit ako se moze nego da sepokrepaju ili kaj vec
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
To glavom i malo su izgubljeni hoće se desiti kada se duže prasi pa oni zanji već znaju imati problema. Obićno kasnije nadođu. Ja za takove kažem da su blesavi.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,156
prošlu noć se oprasila karmača 14 kom,dvoje mrtvih i jedno najvjerojatnije zgaženo,ovi ostali se dobro drže,samo sisaju i spavaju,za dve mjeseca imam još 4 krmače za prasit
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Katastrofa!!!Deset dana prije prasenja dvije nazimice dobiju vrbanac,prasenje sa 110dana,...iako je opraseno i zivih prasaca, svi su pretpostavljam bili nedovoljno razviti i kilavi tako da nije ostalo zivih:icon_hang:
Simptomi su bili da su destak dana prije prasenja pocele slabije jest,bez izmeta da bi pred prasenje totalka zakazale
,jedva ustajale,totalno prestale jest pa cak i otezano ustajat.....
Sad imam jos jednu za prasit, za sad je sve normalno,nadam se da ce bar od ove bit nesto:mur:
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Nisam im davao sirovi kukuruz jer imam dosta još starog a nisam još ni brao,jedino što im svaki dan kosim travu,djetelinu...al to jedu cijelo ljeto tako da strvarno neznam:confused:
Kad te hoće,hoće :mur:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Nije nužno da je od trave največi krivac je pad imuniteta i nagle promjene vremena meni je jedna krmača prošle godine dobila vrbanac baš u vrijeme lude promjene vremena to mi je rekao stari iskusni vetrinar ove godine mi je dobio vrbanac nerast koji je uškopljen odmah sam posumnjal na vrbanac iako je nerast CSlavonska pa se ne vidi ali izmjeril sam temperaturu 41c sve mi je bilo jasno
 

Najnoviji postovi

Na vrh