• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
ehh i jos jedno pitanje ak je netko imo slucaj? odojci su cca 30 kg i zenskima su stidnice dosta povecane i neke od njih tjeraju meso van,. dali netko zna od cega i kak to sprijeciti?

Sigurno su mikotoksini problem. Ako možeš daj kukuruz testirati na mikotoksine,
s time da im naglasi da ti testiraju i na zearalenon koji je ove godine najveći problem. Prema analizi onda možeš kupiti pravilan mikofiksator.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Do sada sam imao kukuruz urod 2013, a danas sam krunio i mljeo urod 2014 i vidim da se nađe poneki pljenivmalo između zrna. Sa čime ga treba miješati?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Fotka ti je zakon, stavi još tih starih ako imaš. Mogao bi je prodati i dobro unovčiti nekim novinama.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
pozdrav forumasi!! ovako kod mene se javio slijedeci problem u razdoblju od 30.1. do 16.2 trebalo mi se je prasiti 5 krmaca,.

Najvjerojatnije je riječ o PRRS-u , pogotovo ako imaš dosta mumificirane prasadi.
Za brucelozu je karaktreristično prerano prašenje odnosno pobačaji dok to nije kod tebe slučaj. Proguglaj malo o PRRS-u i brucelozi pa usporedi sa stanjem kod tebe.
Rješenje ti vakcinirati krmače protiv te dvije bolesti ili izvaditi krv pa je dati na analizu i onda točno znaš koju vakcinu moraš dati.
Imaju li ti krmače ili prasad crvene i upaljene oči ?

za brucelozu sam uvjeren da nije jer je i ova kaj se danas prasila osjemenjena je umjetno a koliko znam ona se prenosi preko nerasta a oni bi trebali vrsit kontrole na to. a sta se tice krvavih ociju da imaju al smo ih cjepili sve prije tjedan dana protiv šugarca jer je veterinar rekao da je to od toga jer su se krmace stalno cesale a i imale su kraste oko uha,. vec nakon 5 dana pocele su bolje jest i oporavljaju se,. nezz,. cak mi je jedan covjek rekel da moze pobacit i od hladne vode,.al mi je malo glupo kak je moguce da ak pobaci tj oprasi "mumije" kak je moguce da su se dva prascica normalno razvila,. ljut sam jer mi je to bila najbolja krmača u "kocu" :(devil):
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
a gle moze bit svasta, navodno bi trebala biti nizozemski landras makar ja nemam nikakvih papira jer ja nisam uvozil direktno nek sam uzel preko jednog covjeka dvije nazimice za probu je je cijena bila ok 12kn plus pdv. btw, jel ima netko švedski landras znam da ima na farmi u gradecu al se tam nist ne moze kupit,.
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
radil sam u bj al neznam covjeka a od kud je preciznije,.? sljedeci tjedan dolazi iz neke farme oko ludbrega al nezz kakva pasmina to je stari dogovaral jos 6 komada navodno im je index prasenja preko 12 tu sam malo cital ljudi pisu kao dobre nazimice placaju 400 eura,.. ove su kupljene po 10kn teske do 100kg tak da se pripuste u 5 mj,. pa ak Bog da srece bit ce odojaka za Božić.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja sam uzeo od Biškupa i nisam se baš proslavil , od 8 komada , samo su 4 ostale, i te su super , a ove 4 katastrofa , lom krš, najbolje je dok si sam proizvedeš , budemo vidjeli dali nam budu ove Danske dobre isto kao i prijašnja Danska roba pred 5 godina što smo uvezli..one su bile fantastične...
iz koje farme oko Ludbrega ti dolaze nazimice?
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
jesi pripustal kaj od ovih Dankinja? ja sam pet komada pripustil a 5 komada nikak da stoje kak spada.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
8 komada ih je pripušteno , 2 se budu ovih dana tjerale , normalno se one tjeraju al nisam htio sve najedanput pripustit jer sam onda baš i svojih 8 mladih pripuštao..sve uredno stoje , kod prvenskinja je najbolje pod nerast , sreča sad baš imam mladog piatrena koji to sve rješava

onda dok smo ih dopelali sam odmah dvije pripustio ostalo je kasnije , te dvije su sad 2 mjeseca bređe...:D
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
moja niti jedna nije htjela stajat doma a gonile su se i htel sam ih umjetno osjemenit pod onog novog bicka sta je doso u kž,. i nis nakraju sam najprije jednu odvezao pod bicka i stajala ko kip drugi dan je ova osijetila pa sam i nju,. kaj se tice nazimica iz ludbrega nezz kak se zovu ljudi ugl, zena od tog tipa je promotor u bc-u
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
šveda više u hr nema,sad je sve landras,pošto 5 god nitko nije uspio uvest nijednog nerasta.nedaju šveđani izvoz.sad je to pomješano švedski i njemački, pod nazivom landras.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
to vam po 1O kn netko uvalil muda pod bubrege,iz tova križance.nazimica čista ili f1 nepripuštena košta oko 400 eu plus pdv od 12%.To ispada nazimica 150 eura.nitko nije lud.
 

Najnoviji postovi

Na vrh