• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ja sam svoje isto sve prijavio prošle godine, prije toga nisam nikad tovio svinje pa mi nije ni trebalo! Ali mene je koštalo 130 kuna + 25 kuna za dolazak nekog tipa iz HPA koji je pregledao svinjce, mjesto gdje ide gnojivo te uzeo koordinate gospodarstva, i to sve također bez markica i putnog lista! Sad prvi put trebam prodati pa sam zbog toga i pitao! Sve informacije se mogu dobiti i od HPA-a, ali ipak mi je draže dobiti informacije od nekog s iskustvom nego nekoga tko nije u životu vidio svinje!!
Hvala vam svima još jednom...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Danas mi se oprasila krmača, 24 kom ukupno oprasila, za sada je 20 živih:(nod):
 

Prilozi

  • DSC_0028 (Large).jpg
    DSC_0028 (Large).jpg
    57.5 KB · Pregleda: 137

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Tako ti mlijeka u prahu!!!
Svaka čast!!, stvarno nevjerojatno!, a ja sa svojom zadovoljan što ima 8 komada! Al' opet je i to ok za prvopraskinju, 8 oprasila, osam živih....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Ta je rekorderka, ne sjećam se da je koja toliko oprasila.
Ali ne veselim se baš tome, draže su mi one koje manje prase pa je prasad veća, ovak će ih pola pokrepati, sitni su dosta.

Ma ok je 8 kom za prvopraskinju( bilo bi bolje da je 12 :icon_eyes: ) , tu će ti barem svi ostati živi a ovak ti krivo dok ti krepa 7,8 komada
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Topigs je ta. Dva su krepala , tak da ih je još 18 živih, dva sam stavil pod drugu krmaču :(rofl):
 
Posljednje uređivanje:

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Da si malo bliže ne bi bilo problema :eek:: .
Tu kaj ti oprasila jednog živog odmah u kobasice sa njom :=:)
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
nebude zavrsila u kobasama iz dva razloga,.. prvi jer sam ja zajebo a drugi zato jer je ta miljenica :biggrin:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
nebude zavrsila u kobasama iz dva razloga,.. prvi jer sam ja zajebo a drugi zato jer je ta miljenica :biggrin:

Ja sam mislio da sam jedini koji u krmači vidi ljubimca!! Moja također neće nikad završiti kao mljeveno meso! Ova moja sluša isto kao pas, kad joj kažem sjedi, sjedne! Kad je lezi, ona legne! Na riječ ide uz nogu!
Znam da to nije normalno, ali dok se prasi i dok živi, živjeti će!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Osobno nisam na to ponosan, al nažalost ne mogu to promjeniti! Držim i kuniće i nema šanse pojesti rasplodna grla (uvijek ostavljam one koji su po nečem posebni i to mi je veliki problem!)
Sa bravcima ili kunićima koje sam namjenio za klanje, nikakvih problema!
Možda da mi uzgoj nije hobby već posao, sigurno bi bilo drukčije!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
ma nije bas da se vezan za nju al od kad sam napustil posao to je bila prva krmača s kojom sam bas ja pocel proizvodnju,. prvi put je oprasila 17 i svi ostali (ima 19 sisa) moji starci su se bavili svinjogojstvom 30 god pa im nikad nije ni jedna toliko oprasila pa mi je zbog tak nekih detalja malo draža od drugih :(rofl):
 

JOSIPDOLAC

Član
Tu od
30 Srp 2014
Poruka
141
Istina, a pogotovo ako ti je prva veterinarska postaja 20 km od kuće, a nemaš prijevoz jer si izgubio vozačku (oduzela policija!)
Ali ako se budem držao onih 72 sata što mi je rekao luka009 tada bi moralo vrijediti!?
Sad sam također saznao da lik koji hoće kupiti nema prijavljeno gospodarstvo!! Znači da mu i ne mogu prodati...koje je to sranje, nemoš vjerovati!!

Možeš mu prodat na OIB jednu svinju ako ih u kući živi 4 člana napišeš 4 putna lista izvadiš 4 svjedožbe i prodaš , tako će te posavjetovat i veterinar.
 

cizmesinkin

Član
Tu od
19 Sij 2011
Poruka
314
na oib može 5 kom svinja.godišnje,znači može i odjedanput 5 kom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
2010. godine sam odlučio hraniti svinje za osobne potrebe i otišao u nadležnu veterinarsku stanicu potražiti informacije da bih sve bilo legalno.
Odgovor je bio da na OIB mogu uzeti 1 svinju, za posebne prigode se može uzeti do 5 svinja koje moraju biti zaklane čini mi se u roku 48 sati ili voditi potrebnu dokumentaciju. Ja sam pitao dali nas tri člana obitelji koji smo prijavljeni na jednoj adresi možemo kupiti po 1 svinju na što sam dobio odgovor da ne može. Rekao sam da u svome vlasništvu imam 4 parcele sa objektima gdje ne stanujemo, te dali 3 svinje možemo prijaviti na 3 adrese na što sam dobio odgovor: dolazi nadležna osoba u nadzor, skicira objekat za životinje koje naknadnim nadzorima moraju biti u prijavljenom objektu na adresi, te sam zbog toga nabavio potrebnu dokumentaciju.
Ovako je bilo kod mene.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
kod mene niko niš ne pita ni niko niš ne gleda, platil sam papire 135 kn i pital me tip u HPA kolko imam mjesta za držanje ja sam rekel za 200komada (a nemam) tip mi je dal racun i papire i rekel sretno... tak da mi je sad sve ovo cudno s obzirom na ovo kaj se kod vas desava...
 

krunich2103

Član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
259
planiram ovu godinu radit jednu prostoriju kaj ce bit samo odgajaliste i jucer sam nabasal na covjeka kaj prodaje plasticne resetke međutim tu nema nikakve konstrukcije :icon_exclaim: jel moraju ispod bit betonske ili?? naravno on mi nije znal objasnit jer samo šverca sa time :icon_rolleyes:
 

Najnoviji postovi

Na vrh