• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Onaj tko ima 20 krmača nije u tom biznisu samo tako nego ima za veliku većinu robe ugovoren otkup. Ja planiram unaprijed do 2 gonjenja baš zbog toga jer nemam prostora da hranim npr 20 kom za neznam koga, niti puno krmača. Nije svaki put baš kak treba ali za sad ide.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,375
Pozdrav forumaši, ne znam jel već ovo tko pisao ali pitat ću: što bi trebao sadržavati "moderni" svinjac...imamo zasad pojilice. (za krmače)
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Pa prelistaj malo forum vezano za svinjogojstvo i naci ces gotovo sve a najvise slika je postavio ja mislim Matija Case....Sa slika ces daleko vise skuzit kako bi trebalo nego da ti neko objasnjava
 

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Pozdrav!Kupio sam odojaka za toviti sa 28 kg i pomjesao sa svojima odojcima...i sad nakon tjedan dana primjetio sam da mu žila izlazi i ako su mu jajca odstranjena...sta cinit dali se smije drzat do kolinja???
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
To možda zna biti jako često kod ljudi koji nemaju obraza. Kaže ti da je sve u redu, a podvali sa samo jednim izvađenim jajetom.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nemora biti da nisu uštrojeni. Pitaj čovjeka šta je. Mislim da sam i sam imal takav slučaj. Jaja vani a žila izlazi. Da ne ispadne sad da te nagovaramo na čovjeka a možda stvarno nije ni malo kriv.
Javi šta je bilo.
 

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,223
Dečki nije to nikaj neuobičajeno. Ja imam dosta takvih slučajeva u farmi. Sve redovno štrojimo ali ipak se zna to dogoditi.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Pozdrav jedno pitanje u leglu od deset odojaka imam dva praseta koja po sebi imaju crvene krugove najvise ispod trbuha pa me interesira o cemu bi bio problem

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
23.04 budu tri mjeseca postavit cu danas sliku koju

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Evo slike
056d5d67e625225d9cea5aaa7e905cfc.jpg

e51213bb2b04397e62ecf79cb3c64780.jpg


Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Je da,tretiraj ih antibiotikom a bilo bi dobro da pomješaš sumpor i svinjsku mastte ih namažeš cjele!
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
El pomaze biomectin to imam trenutno kod kuce

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Nije to za antibiotik to je gljivično oboljenje kože. Napravi otopinu modre galice, oko 10 dkg galice i žlicu do dvije sumpora u to i peri ih s tim svaki drugi dan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh