• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Sumpor u tekucem stanju ima za kupit i koja kolicina vode ide na taj omjer galice i sumpora

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
To napravi u tri do četiri litre vode i spužvom peri. Malo će biti teže jer su veći pa je teško držati. Ovo je savjet iz osobnog iskustva. Veterinar mi je propisao neke masti i dao 200 kn, ali masti otišle za čas, a efekta nije bilo. Eventualno da ih stjeraš u nešto usko pa probaš špricati.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Mozda sam dosadan dali da uzmem u prahu sumpor ili tekuci

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Puno pomaže mazanje sa taljenom masti,sve se povuce i naprave skulice i otpadne..ali to si nemoj ostavljat ni slucajno za kakav rasplodni materijal ili kaj vec jer bus imal same probleme kasnije sa time..to jedino za pod nož.mi smo imali problema s tim prvu godinu kak smo hranili,sad vise hvala bogu nema problema..a i mislim da ti je alfamec cjepivo ili iverktin protiv šuge ak me dobro služi sjecanje
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Bilo koji sumpor. I nije to šuga, nego gljivično oboljenje. Šugu izazivaju paraziti pod kožom.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Slozio sam kombinaciju kroz koje vrijeme bi se mogli vidjet rezultati

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Strpi se bar do nedjelje i primjenjuj svaki drugi dan. Najprije bi ti ovi crveni rubovi trebali početi gubiti boju. Samo da napomenem da su prije ljudi prali noge u galici kada su imali gljivice na nogama.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Strpi se bar do nedjelje i primjenjuj svaki drugi dan. Najprije bi ti ovi crveni rubovi trebali početi gubiti boju. Samo da napomenem da su prije ljudi prali noge u galici kada su imali gljivice na nogama.
Hvala na inf za modru galicu i sumpor djeluje al da sam ranije pitao vec bi i proslo..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
dcb45e88021e61668690c3219fa458bf.jpg

Danas opraseno 10 komada
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Zašto im ne uključiš infracrvenu žarulju da se ne stišću uz krmaču. Ovako ih lako zalegne.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kako ju uopste strpate tu u rikverc...Moja krmaca napaka,,,prije bi ugrizla nekog nego tu usla.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Mislim da se uklještenje stavi poslije
dobar sistem ali kad si već praščake dela na novo bilo bi bolje da su na rešetkama manje dela sa slamom i za čistiti

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Prasiliste se posebno stavlja, nosaci su na zidu i na stijeni i samo se pusti unutra
He he did ivo dobra teorija
Usput, oprasila se i treca, 12kom

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Nije teorija, bolje plastičan šić (kanta) i jedan na repu samo određuje smjer
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Sa limenom kantom, one od nekih boja i sl. tovario sam krmače preko 250 kg na auto prikolicu i to na pola dvorišta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh