• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja sam imao zadnju rundu odojaka sa 2.5 mjeseca prosjek 28 kg ali ne pasmine durok mangulica

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Cca u tri mjeseca se može dobiti odojak od 20kg (ne prosjek)

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Neznam kako tko hrani, ali znam da sigurno se moze dobit ta kilaza koju sam rekao..ova runda je bila Pic-Landras ,prethodna Duroc-Landras leglo od 8-10 komada

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
U mojoj praksi (30-tak godina) u tako brzom uzgoju se gubi kvaliteta mesa to je puno vode i antibiotika sredstva za smirenje a i cijena takve smjese nije jeftina

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Hranim prasice Partner premiksima,sojom,mekinjama i prekrupom.Sad sam rasprodo 8 komada za Uskrs...Stari oko 3 mjeseca a teski od 18 do 23 kile.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Od odbica ide panto wean..vreca 25 kg..zatim do dva mjeseca starosti pileca smjesa jedinica 100 kg..zatim ibeka panto F20/40 vreca 25 kg umjesava se sa zitaricama i to je sav trosak eventualno zeljezo..vitamini i nilverm

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Da plus minus vreca pileca gore dolje..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Imaju pristup vodi i hrani stalno..nije hranidba jutro vece hranilica je uvijek puna

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ovisno o situaciji ali..nakon odbica ponovim vitamine i dam im nilverm

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk

Ja ih odbijam na 4-5 tjedna

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja panto wean dajem dok ne počnu jesti tako mi vreća traje za dva tri Lega (neznam kod vas ali ovdje kila se a na je cca 8kn) a poslije so1 peletirano od Belja do nekih 15kg žive vage i poslije idu na moje žitarice većinom bez kukuruza sa dodatkom ili od panta ili od sana a čak jedno vrijeme sam stavljao so da 40 od Belja ali u puno manjoj koncentraciji ne stavljam soju probao i nisam vidio neki pomak
Ps: ne dajem vitamine niti željezo niti režem repove

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

Ja ih odbijam na 4-5 tjedna

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
Da cca mjesec dana ovisi o krmači

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
I kod mene je vreca Panto wean 200 kn znaci 8 kn/kg ja hranim na ovaj nacin i meni je ok i nisu pretjerano skupi troskovi jer se snalazim za pilecu smjesu kod farmera koji tove pilice

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ovaj so1 je nešto malo više od 4kn kila pa mi je povoljnije i peletirano je jedino wean puno mirišljaviji i manje granulacije.
Mislim da puno ovisi genetika i ovi durok za prodaju ko odojci su puno sporiji u rastu od landrasa iako su i moji križani sa landrasom i piatrenom ali sto se tiče bolesti durok je jako otporan i dobro napreduje ali tek kad napuni 100kg

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Bas naptotiv durok je manje zahtjevnija svinja od ostalih i ima super prirast to je bar kod mene slucaj

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Nisam te skuzio za pilecu smjesu......Jel to pileci pocetni koncetrat ili nesto drugo
Da pocetni starter..jedinica ima vise naziva

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kod nas ima za prasce pocetni,a ima i paletiran pa ih kupim oba pomijesam pa nek sebi izaberu...samo da pocnu jest.
Mislis da bi im vise godio pileci .Imam sad prascce od 15 dana pa da probam
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Sve ispod 30 kg prosjek, sa 3 mjeseca je po meni slabo. Recimo kod nas sada jedna onako losija tura sa 2.5 mjeseca ima prosjek 23-25kg.
U principu je to oko 35kg prosjek, ako se u leglu nezadesi koje da je zakrzljalo. Predpostavljam da kod ozbiljnijih proizvodjaca bude bolja kilaza, a ovdje ih ima par pa ce vjerovatno i iznijeti svoje rezultate
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Ja im nakon odbica a to je sa 4 tjedna dam pocetni peletiran bas za prasce a nakon sto pojedu vrecu od 25 kg dam im pileci starter..

Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh