• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
imam odojke oko 27kg i ženskim odojcima su zadnjice velike,a ne znam zbog čega kaj vi mislite
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
tak sam si i mislio jer sam kupio ječam koji je imao miris po pljesni pa sam ga stavljao van na luftanje, a nisam provjeravao bio u vrečama i krmače su to jele trebaju se prasiti krajem mjeseca pa se bojim da ne bude ono najgore što vi mislite
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,815
Počni u hranu stavljati barem zeolit za hranu. Neki dan sam napokon popričao sa normalnim veterinarom koji mi je svašta napričao jer se i kod mene neke banalne stvari događaju koje nisu smjele.
Dečki koji se više bave sa tim bolje o tome znaju pa ako imaju volje eto prilike.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,815
Daj navedi neki. Ovdje kod mene kad pitam za te neke stvari koje pročitam ovdje samo me blijedo gledaju i sliježu ramenima.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
ekipa imam stalno problem s 13 tovljenika, sve svinje u svim boksevima super, u tom boksu se svakih par dana pogrizu, a stalno su skupa več 4 mjeseca. kaj da napravim? jel im fali kakvih vitamina ili kaj? kad se počnu grist namažem ih s naftom i onda je mir opet par dana(već sam potrošil 10l nafte). Čak mi se čini da stalno grizu istoga. Kaj da napravim da se to više ne ponavlja?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Da li su isto leglo ili pomješani. Kada osjete krv navaljuju do besvjesti. Ja sam imao jesenas muško i žensko u tovu. Ženska mu je danima grizla rep dok ih nisam raspario.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
dva su iz drugog legla ali su svi skupa od 5 tjedana starosti ali ne napadaju ni jednog od ta dva nego svojega. i onda se smire par dana pa opet počnu... neznam kaj im je koda im nekaj fali
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
Probaj im dati čiste zemlje, znači koja nije ničim tretirana ili ako imaš mjesto gdje se djepaju drva pa da ima pretrunule piljevine. Ili im probaj davati tanina, ima u veterinarskim pod nazivom farmatan.
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Imam svega kaj si napisal... Na kaj to kaj si napisal djeluje(ak znaš možda, pitam jer me zanima)?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,721
U zemlji ima dosta željeza pa ga mogu na taj način nadoknaditi, a zabadava je, Tanini im otvaraju apetit pa se možda usmjere na hranu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,815
Probaj im objesiti lanac na zid ili strop. Neki, tko ima mjesta, stave im auto gumu. Možda prestanu napadati jedni druge kad budu imali nešta za zanimaciju. Moje krmače i ranjenici ponekad drobe lanac da sve zvoni po štali.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Prasci opraseni 17.04. majka mangulica, otac durok,
Trebam recept za ishranu kako bih za 2 mj imao pecenke za kirvaj (za sebe ne za prodaju - ima ih 6)

Hvala
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Slazem se sa maiki-em,to je nemoguce kaj oni tak brzo zrastu,to miraju biti dlicne genetike svinje i pasmina da dojde za 2.5-3mj na 25kg i kad se lijepi i teski oprase,ako su sitni badava ti muke..mozes ti njima jaku hranu davati,ali u tih mjesec dana nakon odbica od krmace oni nemru dici kilazu za 20kg,mozes im jedino mozak i zivcani sustav "skuriti" s prejakom hranom tj. Edenska bolest nastupi i nakraju ni tih 6nebus imal
 

Najnoviji postovi

Na vrh