• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
@pele:ljepi prasci koliko tog toviš ili hraniš?imaš dobrog otkupljivača?


@ marko:gle niš ni veterinar pametnji od tebe več sam iskusnji,svojedobno sam išel u križevce na predavanje,najčešči i največi faktor greške je čovjek u umjetnom osjemenjivanju.
preporuka ljudi koji to rade sami je da treba dva puta osjemjenjivat,ujutro i predveče.
ja sad kupujem odojke i to ispod 10 neču ni gledat osim da su vrhunski,dobim dobru cijenu na količinu a imam rupu recimo tak gdje mi čovjek kupuje sve kaj imam u težini od 90-130kg.šogor mi ga dopeljal.
jedino kaj me trenutno hebe je prostor tak da nemrem više od 30 kom hranit po turnusu.
kak sam ti rekel kaparil sam krmaču duroka čovjek mi tak veli da je čistaokrvna sa malcima i u subotu il nedjelju idem po njih,pa ak si zainteresiran za nerasta javi da ostavim mu muškost.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Daniels imam samo odojke, svoje krmače i odojke... kupca za sad sigurnog do kad neznam a cijena majku mu lopovsu uvjek natezanje za kunu a zna da u odojci kvalitela inače nj.landras i v.jokšir, sad je u reprodukciji v.jokšir i durok pa ćemo vidit šta će bit svi kažu da bi to mogao biti pogodak.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Znači dva puta treba oplođivati.. Hvala.. Budem se ja još raspital za to.. Meni se jedna prasica mora 4. 10. prasiti.. To joj je treći put.. Super sam zadovoljan s njom..

Fala na ponudi, ali ja nemam vremena ni potrebe za bickom.. Možda bi rađe, uezel jedu prasičkicu.. Budem još videl.. Za mojih par pripusta godišnje nabavim bicka, čovjek mi ga doma dopelja za 100 kn.. Samo kaj su njem. landrasi.. Mislim super su bicki, ali nisu duroki.. hehehe

Ja bi isto išel na više svinja, ali kad pogledam sad cijenu da su odojci po 15 kn, i to roba boli glava, ne da mi se..

Isto tak debele svinje, dođu na kilažu , i onda se okolo moli i zajebavaj ko ih bu platil po 9 kn.. Ispod časti mi je.. Svinje prekrasne, koljem mu ih doma, šnicle mu režem, čvarke mu režem i onda mi veli da je bilo masno i da sam skup.. A po 10 kn sam mu klal..

Ne idem ja na nikakvo povečanje.. A i moji doma sve više gube volju, ja delam,fakultet završavam, sve manje vremena.. Ja to iz čiste ljubavi radim..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
marko bumo se dogovorili nekaj ni problem.
a gle ja imam drugačji sistem prvo pare a onda može dalje i nedam se jebat u svojoj kuruzi.
u principu ne koljem nikom,dođi vidi odaberi,vaga plati.a onda može klanje a izbjegavam ga svakak ak mogu,a i ak koljem dalje od polovice me ne zanima.
kupca mi šogor dopeljal ni mi ni jedan htel niš reč,več kroz par dana mi se javi i veli kaj je na stvari.ne cjenkamo se i ne natežemo zadovoljni i ja i on.
opče se neču zahebavat sam velim ak nisis zadovoljan odi u konzum.
probal sam i sam imat krmače,to je rizik al jeben,
ljepše mi kupit odojke cca35kg,to onda na očigled napreduje a do te kilaže nikak.imam svoju dobru računicu,a največa prednost mi je kaj ne ovisim isključivo o tom.i nisam lakom po malo sad je tak kak je nadajmo se da se bu popravilo.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Da, druga je priča kad si se tu uspel snaći za kupca.. Ja nemrem tak.. Još malo bum sretan da imam 3-4 komada, samo za obiteljske potrebe.. hehehe

Ja imam 2 krmače.. I nikakvih problema s njima, hvala Bogu.. Stavim ih u prasilišta, i sve bude super..

Rizik je.. Ne znaš jel se bude uopće bucala, pa jel bude uopće ostala breja, pa jel budu pocrkali kad se oprase.. Imaš 100 sranja kaj se mogu dogoditit..

Istina je da odojku od rođenja do 30-35 kg,treba isto ko i odojku od 30 kg do 100 kg.. hehehe
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Je Marko 1986 istina je da je vremenski period skoro isti oko 3 mj. al je u financijskom pogledu drugačije. Za odojka prvi mjesec trebaš nešto malo mlječne smjese jer uz to sisaju, 2 mjesec uz mlječnu prelaziš na početnu,3 mj na koncentrat (bar ja) tj manje jedu, a za odojka 35-100 kg na dan pojede oko 4 kg smjese pa računaj gdje ide manje hrane a gdje je cijena veća. Odojak do 30 kg pojede oko 100 kg smjese (250 kn) a za njega dobiješ 500 kn, a bekon od 100 kg pojede oko 450 kg smjese (1100 kn) a za njega dobiješ 1000 kn. Meni je isplativo hranit odojke još se usput nađe netko da kupi krmaču s odojcima pa se na taj način rješavam stare robe ... mislim da krmaču dam po 5 kn/kg bogme nedam.A neraste imam svoje, njih svakih 1-2 godine mijenjam te ih koljem za kobase.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Sve to stoji, Pele .. Znam ja da je to istina.. Ali gušt je vidjeti svinju kad napreduje ko iz vode.. Beton pojedu.. hehehe

Jel sam štrojiš bicke? Imaš kakav dobar recept za kobase? hehehe
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
svinjogojstvo

Je je gušt je...... a ne štroji veterinar ak krepa dobijem oštetu i ne plačam :confused:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
@pele:ne kužim ovu računicu 1100:450=2,45kn kg hrane tu cifru prepolovi onda štima.
i to da kupuješ po 200-300kg.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
@pele:ne kužim ovu računicu 1100:450=2,45kn kg hrane tu cifru prepolovi onda štima.
i to da kupuješ po 200-300kg.
OK možda sam zajebo za 155 KN evo kak u 3 mjeseca:
koncentrat 3x 25kg =75 kgx125kn =375 kn
kukuruz 3x100kg= 300kgx1.5kn =450 kn
ječam 3x 20kg = 60kgx 2kn= 120 kn
ukupno= 945 kn hrana
Sad da još ubrojim posije,zob,radna snaga.......
Možda ti imaš drugu računicu daj napiši :confused:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ajd recimo da žitarice mi ne prelaze 1,20kn,kg sam jeftinje nerjetko ispod kn/kg.al isto tak kupim 1-2tone ili od sveg kaj ima po 1t.
uz to imam svog dost a kuruze i preveč posijal.
sano sam uspel dobit po pristojnoj cijeni i njeg ne stavljam naravno kolki bi trebalo.al zato ni kuruza nejde viš od 50-55%.
ukupno mi je trošak max 800kn sa odojkom.naravno kad kupim uzmem 15-20 kom.i uzmem sve ne biram iz jata več ih doma razdvojim i tu dobim dobru cijenu,a i ne kupujem na prvu.a danas keš i količina rade čuda.uz to imam valjda dobru kvalitetu kad su ljudi zadovoljni i traže dalje i razne veličine.
a kak sam rekel šogor mi našel dobrog kupca njemu zanimljivje da to nije tov od 50-100 ili više komada,a bilo je to mi prijatel bumo zeli po pol jednog ak može i šute i jedan i drugi i kroz par dana me zove šogor i veli daj dođi da se nekaj dogovorimo a kolega s njim i veli ko i kaj je.uglavno imam pristojno po svakom pajceku al isto od 90-130kg mora bit i odojaka,prasaca i sve ima svoju dobru cijenu.i nisam se baziral sam na njemu meni svako ko oče kupit i jednog je dobar kupac.
gle bilo je i bolje al sad je bit opstat zadržat i pronač novog kupca.i zarada od 25% je dobra.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Dobro ak ti imaš zaradu ok al ja sve računam, naravno imam ja svoje kuruze, svoj ječam,zob svoje sve strojeve za berbu pa mi se opet bekone ne isplati hranit. Pičim samo odojke i to kak sam reko samo svoje niš ne kupujem, a još i da kupim . E a da kod tebe nije možda cijena veća tj dobra dobra mušterija?
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
odojci-do 50kg:15kn
od 50-100kg=13kn neki čak i 14
100-150-11,50=12kn
prek 150 10kn


ječam,zob,pšenica, ti je kod mene na placu 1,20-1,40kn/kg
al na malo. i dok su cijene divljale pred žetvu nije mi bilo problem dobit jeftinje.
meni je cilj imat do 50kom al da imam svega.stalno se da nekaj prodat,
ne bavim se tim pre dugo al krug ljudi mi je velik.
gle ima i danas dobrih mušterija zato ih treba i čuvat,a vetropire takve odma po kratkom postupku otpravim.
jbga mogu si to dopustit jel ja ne ovisim isključivo o tom.
pa nedam da me neko hebe znam kaj imam i to nedam podcjenjivat.ak očeš dobro ak ne nemoj me ni zjaebavat odi u konzum i tam kupi.
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Bravo tu se slažem s tobom znamo šta imamo i nedamo se zajebavat nek idu u konzum al opet se vraćaju :rolfer:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
je baš tak nedavno ma bil sam čak i voljan zaklat i pustit nekaj,pa mi počel pametovat,mesnica,konzum reko aj dobro odi si ti tam kupi ja zatvoril butigu.
vratil se za cca sat vremena platil kak sam rekel i ni pisnu nije.i klanje je bilo sam u polovice 200kn. još je moral pomoč.al pare je prvo dal pa sam išel kurit i dalje.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ljudi neznaju cijeniti mnogo stvari.
Ali na kraju se neki ipak opamete kao iz tvog primjera kak se vratio kod tebe.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Ja da računam kolikouložim u svinje odavno bi odustal.. hehehe

Lani nisam sijal kukuruz, samo ječam.. Kukuruz kupujem.. Dobro da sam kupil 2,5 tone dok e bila po kunu... I to se polako topi zaliha, čekamsad da počne žetva kukuruza, možda mu padne cijena, da se opskrbim.. A na proljeće definitivno sijem.. hehehe Da se opet ne zajebem..

Mene spašavaju pekarski proizvodi, mrvice, koje dobivam jefino..

Ma ljudi su bez para, kupuju tam di im je jednostavnije.. Ljudi nemaju 1-2 000 kn u komadu za svinju, pa kupuju po trgovinama na kile, na kartice.. Malo tko gleda na kvalitetu, glavno da imaju kaj na stol staviti..

A sve manje bude klanja svinja i zajebancije s time, jer mlađe generacije, nemaju pojma o tome.. JA čovjaku doma zkoljem prase i ovaj miostavi glavu,nogice, pluća, srce skoro sav špek, kožice.. Kao kaj bum ja s tim, to je fuj. Evo ja sam 86. godište, i od mojeg godišta 99% njih nema pojma o tome.. Smiju mi se kad me vide na traktoru.. Da ga pozovem da mi pomogne zaklati, usral bi se u gaće..
A kad dojdeju kod mene na kobase i špek, onda im za uhima puca..

Ali to je tak..
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ima tu puno istine ,
ja pokazal da znam klat pa me sad zovu daj meni,ne hebem odem sam stricu ipak čovjek ima 72g.
i prije jedno mjesec dana dođe da bi starci od unukinog dečka bi kupili i da im se zakolje,reko ni problem,kaj nas je u biti 4 pa pojedemo ju.
kad je majstor ruknul i odnesel vrata jel su ga splašili nigde nikog ja gledam kaj se događa,u najmanju ruku sam mislil da je prasac kojeg zgrabil.
ja k njemu ovaj ko beba rokče on a i ja niš se ni čulo sam je legel,a kad sam pustil krv,to se padalo u nesvest.a tak su bili heroji.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Dok još ima tak malo entuzijasta, to se bude donekle održalo, ali sve slabije i slabije..

Ljudi su se pogospodili.. Ali kad se peče, ili nareže,prvi su, ne boj se..

Ja budem dok budem god mogel.. Dok mi grad ne dođe blizu, pa mi zabrane.. hehehe

Ja to volim, meni je gušt, pa nek je muka i teško..

Daniel, vidim da si iz Čića, jel imaš zemlje po Posavini? Jesi imal štete od poplave?
 

Najnoviji postovi

Na vrh