• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
točnje iz Donjeg Podotočja,a čuj bumo vidli neču ni ič gledat kuruzu, oko 5rali pod vodom mi skroz bilo.
a doma mi došla cca 3m od kuče a iza svinjca je več bila,tak da sam u biti dobro prošel.koliko sam uložil u kuruzu bolje da sam kupi 15t i bole me briga ,za tuču,sušu,il eto poplavu.

dobro veliš svima smrdi i to se ne isplati al se oblizuju kad je na stolu.a kad zoveš da se nekaj pomogne niko nemre baš taj dan.a sam vele zovi bum došel.
tak da doslovno sve radim sam il sa kumom koji se bavi isto poljoprivredom.
i niš neču pretjerivat i ovisit isključivo o tom.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Šeta.. Moreš se samo plakati.. Ako bude lijepa jesen,možda se kukuruza prosuši.. Ak sene spljesnivi..

Susjeda mi je rodom iz Jagodnog,ali veli da njezinom ocu nije došlo do kuće..

Daj bježi od ideje da se samo posvetiš, poljprivredi.. Jebal si ježa.. hehehe
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Evo jučer sam se raspitivao za cijenu odojaka, mislim petak a u križevsu sajam samo nema ni traga stoki ničeg , a ljudi govore ovak
odojci 14-15 kn/kg
bekoni 10-12 kn/kg
krmače 5 kn/kg
telad m 24 kn/kg
telad ž 20 kn/kg
ovo su pretpostavke jer ljudi tako pričaju ali nitko nema kome prodat.....
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
nova prasilišta u funkciji oko jedan mjesec i jako smo zadovoljni pa eto i nekih slikica
za sad 11 novih prasilišta a do kraja godine još treba 3 staviti u farmu i prasilišta budu sva komplet nova

DSC00172.jpg

DSC00171.jpg

DSC00165.jpg

DSC00159.jpg

DSC00156-1.jpg
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Jesil to uzeo u Bjelovaru od Impexa, kolko te došlo jedno prasilište?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
jesam uzeo kod imex-a.

jedno prasilište stajalo je 6.300 kn sa PDV-om ali nije komplet neke sitnice smo sami jeftinije nabavili
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Evo da se pohvalim.. hehehe Danas mi se oprasila prasica.. 14 komad.. Za sad svi živi i zdravi.. To joj je treće leglo.. Hvala Bogu prasica je super mirna i nemam nikakvih problema s njom.. Ta se bude još par puta prasilaa, ak bu sve uredu..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
pratim temu ovak kao neprimjetan:)
mene isto zanima svinjogojstvo i htio bih si kupiti jednu krmaču da steknem neka iskustva,iako moja baka je imala svinje cijeli zivot dok ju bolest nije spriječila u daljnjem hranjenju svinja..moram priznat da mi se svidaju prasilišta ,ali najviše ovaj rešetkasti pod,da li se to moze kupiti posebno,koja je cijena te gdje se to moze kupiti?
zahvaljujem
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
ajd i mene zanima koliko je cijena,kak treba ispod napravit.
bar za male odojke da to napravim.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
pretpostavljam da je ispod neka kosina kako bi se mokraća i izmet lakše transportirali do mjesta gdje se to skuplja,neznam kak se to zove..nešto slični bih napravio,cisto zbog higijesnkih razloga i sto radim u smjenama po 12h pa nisam u mogucnosti cesto cistiti kada radim..
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Svi zainteresirani za moderna prasilišta odete na stranicu firme IMEX Bjelovar na pod stranicu podni sistemi ili tel: 043/277-117
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
molim pomoč

imam krmaču i 10 odbijenih prasaca te jo 3 tovljenika,
u posljednje vrijeme su počeli jako da se ćeškaju,prasci dobivaju ranice po leđima a krmača je gotovo bez dlake
kažu da je to šuga,
kako da to izlječim i spriječim
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Ja sam vidio kod susjeda, kupio je neku tekućinu u veterinarskoj ambulanti i u uputama piše da je uz ostalo i za šugu al me ne pitaj kak se zove. On odojke moral s tim 2 put dnevno prati da se izlječe i kraste otpanu. Veterinar kaže da mu je to od štraje ječma a ovaj još i potkosio, e sad jel je neznam tak veli. A odojke je izlječio za nekih tjedan dva. E tolko znam o tom a ja se nisam još s tim susreo do sebe.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
sad sam zvao veterinara
kaže ili inekcije iverktim ili tak nekak cca 150kn (neznam jel to mislio po komadu )
ili kupanje , bočica 40kn za njih sve

mislim da to nije od ječma, otkad držim svinje uvjek (baš uvjek )imam ječmenu slamu i nikad nije bilo problema
sve do proljetos kad sam kupio tri praseta a s njima i šugu (gratis:evil:)
ništa idem na veterinrsku po gamacid (tako se zove) pa če biti kupanje:finga:
kako ču krmaču 200kg okupati ??? u kadi
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,910
ja znam za tu firmu,samo me zanimalo da li netko ima informaciju iz prve ruke da sad svi ne zovemo koliko koštaju podni sistemi:)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
ja znam za tu firmu,samo me zanimalo da li netko ima informaciju iz prve ruke da sad svi ne zovemo koliko koštaju podni sistemi:)

PODNI SISTEMI kvadrat samog poda bez postave naj jeftiniji 240 kn + pdv
 
B

BAGERISTA

Guest
nova prasilišta u funkciji oko jedan mjesec i jako smo zadovoljni pa eto i nekih slikica
za sad 11 novih prasilišta a do kraja godine još treba 3 staviti u farmu i prasilišta budu sva komplet nova

DSC00172.jpg

DSC00171.jpg

DSC00165.jpg

DSC00159.jpg

DSC00156-1.jpg

Skidam kapu,,,,jako uredno i vidim da imaš prasice i mlade,,želim ti puno uspijeha u daljnjoj proizvodnji,,,

Evo i kod nas došla doma jedna prasica,,,za svoje gušte,,,pa tamo iza božiča,,,da je krknemo.......:D:D
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
812
Pele, baš je mrcina.. hehehehe

Koliko je težak?

Jel ga imaš samo za sebe, ili i uslužno pripuštaš?
 

Najnoviji postovi

Na vrh