• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Koji mineralno-vitaminski dodatak preporučate za dodatak smjesi za tovljenike cca 110 kg, jedan je malo lakom pa ima malo problema sa nogama, najrađe leži osim kad jede. Mješavina kukuruz 60%, ječam+tritikale 40%, 10% soja i 4% Pigy + Vitaredin po uputi.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Samo nigdje ne mogu naći stočnu kredu, možda netko zna gdje ima, ima Holcim nešto ali ne vidim maloprodaju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Kod nas skoro svi dućani sa stočnom hranom imaju kredu. Jedino kaj ti smjesa ima 114% komponenti. 😉
Mislim da ti fale posije ili stočno brašno.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Ja sam kupovao u veterinarskoj u Jaski. Probaj pitati u veterinarskim ljekarnama.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Kod nas skoro svi dućani sa stočnom hranom imaju kredu. Jedino kaj ti smjesa ima 114% komponenti. 😉
Mislim da ti fale posije ili stočno brašno.
Računao sam samo žitarice, soja i ostalo dođu kao desert!
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Provjera da nemaju gliste i da imaju relativno zdrave zube. Kad su imale neki manji problem moje, pa su bile malo slabije, sirova kokos je bila top izbor. Prozdrli su svaki svoju kao da nikad nisu jeli.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Probaj im davati stočnu kredu da dobiju kalcija.
Kupio Kalcij karbonat 40% kalcija, rekli u dućanu da je to to što tražim, dva dana prasci jeli, danas ostavili pola korita. Možda neće jesti, bio veterinar i cijepio za vrbanac pa su malo nujni. Možda da smjesu sa kredom malo smočim, nisam još radio s tim?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Ljudi da li se netko susreo sa problemom kategorizacije objekta i vađenjem veterinarske svjedodžbe za prodaju svinja. Ne vjerujem da su svi koji se ovdje javljaju kategorija 3.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Zadovoljio sam uvjete za kategoriju 3, barijere, ograđivanje i sl. To su sve gluposti hraniš svinje i čekaš da ih kuga potamani. Ne možeš ništa sa njima. Hranim za svoje potrebe. Veterinar koji je popisivao svinje kaže da cjepivo ima samo ga ne daju. Sad bi trebao kupovati u mesnici a svoje imam, kakav je to je.... zakon da ti brane šta da u svome dvorištu uzgojiš za hranu i obradiš
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Zakon se zove "igre gladi".
Svi smo se malo po malo dali uvući u sustav, i sad sustav "jede svoju djecu".
Ne markiraj svinje, ne traži poticaj na njih...
Jedino rješenje je živjeti u zatvorenoj zajednici, poput Amiša, tko to želi.
 

Dali75

Aktivni član
Tu od
5 Srp 2017
Poruka
176
Nemam poticaj, ulaze u dvorište bez da pozvone i sl. To su lokalni veterinari već oni znaju tko šta ima, dođu i popišu kokoši koje nisu zavedene nigdje i nisu na poticaju pa cijepe uzimaju uzorke. Uhraniš june pa treba u klaonicu da nekom konju platiš što možeš sam napraviti, još uzme dio u mesu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh