• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
726
Kila žive vage, 3 eura. Puno ili realno? Samo pitam, ja imam svoje u škrinji i na tavanu... Nisu baš ni hranjene po PSu, puno masti na 160 kila žive vage...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Po meni realno, ako je med 10 eura onda ni to ne bi trebalo biti skupo. Naravno onome tko kupuje je skupo a tko prodaje jeftino, uvijek je tako bilo i biti će.
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
30% meso, 100% žitarice...plaće iste, da, al bolje i tak neg da i ja prodajem po 26-28 kn tovljenika žive vage...18 je 0, 19 je pozitivna nula....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Najveci problem za dugovjecnost krmace je drzanje na betonu. I to na mokrom betonu na kojemu joj od mokrace puknu papci i od nje vise nista. Suha stelja i dobra ishrana i moze godinama davati odojke bez problema. I umjetno osjemenjivanje je zakon.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Držanje ženskih i muških odojaka odnosno tovljenje. Postoji li neka razlika u uzgoju odnosno da li se više preferiraju muški ili ženski?
 

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
Držanje ženskih i muških odojaka odnosno tovljenje. Postoji li neka razlika u uzgoju odnosno da li se više preferiraju muški ili ženski?
Pa od 7 mjeseci starosti možete očekivati da će se ženski tovljenici početi tjerati svakih 21 dan i u tom razdoblju će manje jesti. Neki ljudi i ne kolju dok se tjeraju, osobno ni ja, ali ne znam utječe li to na išta. Dok se tjeraju manje jedu ili ne jedu i gube na prirastu. Imam dobrih iskustava sa ženskim tovljenicima i mogu reći da znaju čak i bolje napraviti od muških, ali nije to pravilo....
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Kad pogledaš njuškalo buš opal na rit.(ako kupuješ)
Ispod 80e rijetko ima...
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
U Sisku 100€ komad, a odojci 6€ kila. Ludost od cijena, a svi govore da ih uopće nema.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Tak treba. Nek ljudi koji se muče s tim napokon nekaj zarade. Ak more ekipa za kutiju cigareta dati 5€ ili za kavu 2€ ne vidim razlog zakaj nebi mogli dati 6€ za kilu odojka. Isto vrijedi za krave, mlijeko, junetinu…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Tak treba. Nek ljudi koji se muče s tim napokon nekaj zarade. Ak more ekipa za kutiju cigareta dati 5€ ili za kavu 2€ ne vidim razlog zakaj nebi mogli dati 6€ za kilu odojka. Isto vrijedi za krave, mlijeko, junetinu
Nemre tak...izbori su iduće godine, hrana MORA biti jeftina...bar do tad ;) :rolleyes:
🤣
 

Najnoviji postovi

Na vrh