• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
260
Deda, pa nije valjda kuga došla do jaske ili gde već jesi, ak je tak onda su i moji prasci u kafileriji a ne u škrinji i kobasama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
Samo sam napisao kako naši koji brinu o ubijanju svinja svinja higijenski voze mrtve svinje do Sesveta. Higijenski je da ti ubiju jato svinja i ostave ga danima da leži na suncu dok ne dođe kamion da ih pokupi. Probaj otići do svog veterinara i pitati ga za svjedodžbu za odvoz svinja na klaonicu. Ja nisam uspio dobiti taj papir.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,240
Danas me tjerali na masku u bolnici, radije sam otkazao posjetu. I po kojoj cijeni vi mislite da bude svinjetina ove zime za sušenje.
 
  • Wow
Reactions: ZJ

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
To niti Svevišnji ne može znati. Bitno je da histerija i ludilo putuju dalje. Na Vinkovačkim jesenima zabranili su konjske zaprege da konji ne bi prenosili ASK. Trebaju onda zabraniti i slobodno kretanje psima, mačkama, pticama jer po toj teoriji i oni mogu prenositi tu bolest.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
260
Hranim 2 prasca oko 150 kg dajem mineralno vitaminski dodatak Vitaredin i stočnu kredu ali imaju problem sa nogama. Teži i lakomiji nerado se digne i kad stoji kao da pleše i povremeno stoji na vrhovima papaka ali normalno jede i kad semalo razgiba lakše se kreće, ovaj jedan malo laganiji ima te simpome samo ponekad i nema problema sa dizanjem, normalno funkcionira. Pod je beton stavim im dosta slame, ne znam da li je to samo do papka ili nešto drugo.
Obadva su poštrojena, kupio kao odojke i vidjelo se da su rezani ali sad se bojim ovom slabijem na trbuhu ispred zadnji nogu kao da se pojavila neka kesica pa se bojim da nije što ostalo ili je to onakvo spužvasto tkivo što sam već vidio da imaju.
Malo opširno opisujem, oproptite, savjetujte!
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
786
Popucali su im papci od betona i pisaline. Do klanja budu izdrzali, a poslije nije ni vazno. Veliki problem kod drzanja rasplodnih krmaca jer ima na betonu obavezno popucaju papci pa se relativno brzo moras rijesiti dobre krmace.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
Ja to sa krmačama pokušavam riješiti kod prašnje. Imam oštra kliješta i siječem papke i ispucalo tkivo na jastučićima ispod papaka.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
786
Sve je dobro dok se svinja dize na noge. A kaj kad upala potane tak velika i bol neizdrziva da bi svinja sama sajala??? Onda samo klanje pomaze.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ja to niš ne razmem, dakle ubijaju svinje bez provjere jel su bolesne, a velike igrače ne diraju pa kakva je to država?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
Moje svinje ne vide pravo ni Sunca niti Mjeseca osim jednom u životu kada idu na prodaju ili obradu. One su takve jako opasne za svinjogojski fond. One koje proputuju pola svijeta da bi došle u neko tovilište gdje ih ima stotine ili tisuće su bezopasne. Te svinje iz bijelog svijeta putem pišaju i seru i to curi iz kamiona po cesti i to nije opasno jer je kamion gumama prošao kroz neku dezinfekcijsku barijeru. Ostali dijelovi kamina nisu bitni. I sada će mene primorati da kupujem te svinje koje za šest mjeseci nabiju 120 i više kg, a moje koje sa travom, smjesom žitarica, bućama za godinu dana dođu do 250 kg ne valjaju. Imam jako puno godina i vidim da sam svaki dan sve bedastiji ili neuk.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,731
A gdje su sad zaštitari životinja, koji se toliko revno bore za dobrobit, da su vlasnike konja poslali u zatvor?

Da sam na mjestu tih ljudi, raspustila bi svinje, pa ih nek love sami.

Još jedan način da se Slavonija isprazni, da ljudi propadnu, jeftino prodaju zemlju igračima i odu...

Ovo je početak igara gladi...bit će toga sve više. Daj Bože da se varam...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Ovog nije bilo ni u najcrnjim vremenima. Treba svaštariti pa nek pobiju i ovce, krave, konje, purane, kokoši, patke, guske, piliće...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,418
Šta je uopće potrebno za tu treću kategoriju? Držim svinje najviše zbog sebe, jedna krmača i naravno ako ima višak prasaca se proda.
Screenshot_2023-10-11-16-02-25-455_com.facebook.katana.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja znam da me budu sad svi napali ..rečeno je odavno da dolazi kraj ere klanja po dvorištu..ali mi čekamo onaj zadnji vlak ..bilo je vrijeme prilagodbe , ili za ozbiljnog uzgajivača ili zatvoriti svinjac .
trgovački lanci napadaju svako mjesto s autobusnom stanicom , zar mislite da netko tko ulaže taj novac želi da ti uzgajaš za sebe ? -ne
 

Najnoviji postovi

Na vrh