• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,261
Ministrica je jučer izjavila da su kao zamijetili sada jednu pojavu po Slavoniji da ima puno domaćinstava koja drže svinje samo za svoje potrebe. Uvijek je tako i bilo. Kao da je slobodnim padom stigla sa Marsa.
E to i meni tu kod mene govore,a ja odavno govorim da je atak na takva domaćinstva ,koja se bore i ne pristaju baš na sve što im se servira.
I još da se nadovežem, da ja tu nemogu ništa kad moj sin ne jede parizer ili mortadelu,adomaću biku(bijelu) slaninu jede ko pometen, a o panceti i pečenici da i ne pričam.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
@did ivo, hvala u ime svih kojima je tvoja informacija pomogla. (y) :ppozdrav:

Još kad bi netko znao gdje pišu kriteriji za pojedinu kategoriju?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,261
Jedan prijedlog, trebalo bi u Zagreb dovesti dva šlepera odojaka i pustiti ih da begaju po gradu, pa neka narodna vlast i agroproteinka trče po gradu za njima, a pucati nesmiju jer su građani prisutni, a kaos u prometu da i ne govorim.🐖🐖🐖🐖:ppozdrav::hahah:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,574
A gdje su u toj čitavoj priči divlje svinje koje se šeču kako im volja i kud ih volja to ne širi kugu nego one koje su zatvorene u kocu one su ugroza za nacionalnu sigurnost. Naravno državne institucije po pitanju divljih svinja ne čine nšta po tom pitanju ili vrlo malo i to samo na papiru.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Jedan prijedlog, trebalo bi u Zagreb dovesti dva šlepera odojaka i pustiti ih da begaju po gradu, pa neka narodna vlast i agroproteinka trče po gradu za njima, a pucati nesmiju jer su građani prisutni, a kaos u prometu da i ne govorim.🐖🐖🐖🐖:ppozdrav::hahah:
Za taj pokušaj ,dobio bi sigurno besplatno mjesto u Lepoglavi
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Zbog divljih svinja koje hodaju kao migranti kuda hoće ministrica je zabranila hranjenje domaćih svinja svježom travom.
Uopće me nebi čudilo. Prvi put sam se sreo sa štetom od divljih svinja prije par godina,zanemarivo malo,ali ovih godina ima tog malo više. Varaždin ima puno aktivni lovačkih društava,no na žalost ne znam čime se bave,možda im tako odgovara.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,766
Možda sam već i pisao a možda i nisam. Još prošle godine je ministarstvo poljoprivrede izdalo naredbu lovačkim društvima da se broj divljih svinja dovede na biološki minimum baš zbog prijetnje zaraze domaćih svinja svinjskom kugom. Mislio sam da samo u mom okruženju lovačka društva slabo rade po tom pitanju.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,261
Ovi oko mene idu samo onda kad im netko naruči divlje meso.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,707
Ina You Tubu filmića gdje se organiziraju lovovi na divlje svinje. Treba angažirati nekoga tko se time bavi, platiti i neka love sve s reda. Šta lovci imaju s tim svinjama osim što ih love? Hrane se na tuđemu i smetlištima a ovi kažu da gospodare lovištima.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
263
Ima netko prijedlog za nešto dati svinjama da poprave apetit, zadnjh dana prestale jesti, jedu malo trave i kukuruz u zrnu im malo bacim, smjesu samo poližu vlažno što sam im počeo miješati malo mlijeka sa vodom i zalijati smjesu da možda krenu jesti. Dobiju smjesu kukuruz+ječam+tritikale+sojina sačma+sano pigy i vitaminsko-mineralni dio uz dio stočne krede. Do pred neko vrijeme su čistili korito a sada većinu ostavljaju i većinu vremena leže, malo teže se dižu, jedan skoro 200 kg, drugi oko 150.
 

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
263
Ništa od toga, nisu bolesne osim što teže stoje, kao da ih bole zglobovi dole iznad papka.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,881
Vode imaju?
Meni jedna krmača skoro odapela jer se pojilica zaštopala..ali kad je prestala jesti,išao sam provjeriti dali ide voda na pojilicu,jer je paradajze tamanila kad sam joj dao.
Probam pojilicu ono ništa,kad sam je odštopao,mislim da je 15ak minuta pila vodu.
Od tada svaki dan "piknem" pojilice da vidim da ide;)
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,261
Od tada svaki dan "piknem" pojilice da vidim da ide;)
Ja isto svaki dan poilice kontroliram.
Do pred neko vrijeme su čistili korito a sada većinu ostavljaju i većinu vremena leže, malo teže se dižu, jedan skoro 200 kg, drugi oko 150.
Moji su isto tako velika razlika jedan cca140kg,a drugi nisam siguran da ima iti 90kg,dižu se jedu, smjesa ječam 100kg,kukuruz 50kg,25 kg tsh smjesa za svinje,plus zelen plus suha lucerna,I nešto sitno napoja plus 2-3 štruce starog kruha.
S ovim većim sam zadovoljan, ali ovaj manji me ljuti.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,707
Nemoj ti njima jedan dan davati ništa za jelo, a drugi čisto malo pa ćeš vidjeti šta je.

U ovoj situaciji sa ASK stari kruh ja bih izbacio jer prolazi preko puno ruku. Ne znam da li je tko jutros slušao na radiju poljoprivrednu emisiju kada je čovjek iz Slavonije rekao da je nakon onog nevremena dijelio stari crijep, kroz dvorište mu tih dana prošlo stotinjak ljudi a 3.8. eutanazirane svinje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh