• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Svinjogojstvo

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Gledao sam malo po portalima objekte po Slavoniji gdje se drže svinje. Na puno mjesta to su sklepane šupe pokrivene svime i svačime i onda nije niti čudno da se nešto ovako dešava. zanima me zbog čega nitko ne drži muzne krave u takvim uvjetima.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,573
A što je onda sa kravama u Austriji i Sloveniiji koje su čitavo vrijeme na ispašišto sa njihovim uvjetima
Ili one snimke divljih svinja koje se šeču po Zagrebu, Crikvenici i brugim gradovima i selima što njih ne eutaniziraju. One se šeču po našim poljima i šumama i rade nam štete i nitko od institicija ništa po tom pitanju ne reagira. Imal bi toga još za pisati ali......
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Kada budemo za nekoliko mjeseci trebali ne pisati, nego samo zaokružiti, velika većina ljudi će kao nojevi samo gurnuti glavu u pijesak i zaokružiti a poslije će kukati da ne valja. Davno, još za Jakovine, priča sam sa jednim strastvenim lovcem o pojačanom odstrelu divljih svinja. Rekao mi je čovjek da imaju prešutni dogovor da love samo nazimad i veprove i to koliko im treba. Najbolji je bio ovog ljeta nekakav predsjednik lovaca u Međimurju kada je na televiziji izjavio da divlje svinje ne prave štetu poljoprivrednicima jer štetu nitko nije prijavio. A njima prijaviti štetu isto je kao pljunuti u more da se prelije.
 
  • Wow
Reactions: ZJ

Zrno

Novi član
Tu od
17 Svi 2021
Poruka
16
Dobar dan, imam pitanje jel znate zasto se mora platiti 45 eur izlazak veterinara da dodje napraviti 3. kategoriju? Ja imam samo dvije svinje i rekla mi susjeda da to moram napraviti da bi mogla opet kupiti 2 svinje iduce godine. Nemam vremena detaljno pratiti zakon za samo te dvije svinje. 45 eur to je 185 jaja! S za kaj?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,350
Ne mora se platiti ako ne želite se prekategorizirati, nije to sad odjednom, to je već odredba na snazi godinama i odavno je bilo moguće to odraditi. Isto je i s pretplatom za TV, nije baš da možemo birati da li želimo platiti ili ne. Jednostavno papiri i izlazak veterinara koštaju i tko želi i može bude platio a tko ne na žalost imat će probleme.
 

Zrno

Novi član
Tu od
17 Svi 2021
Poruka
16
A jel tocno da bez tog papira vise ne mogu kupiti svinju iduce godine za kolinje da si je hranim? Hvala!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,350
Točno je, osim na crnjaka što je jako riskantno za prodavatelja a i za vas.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,720
Kategorija 3 mora imati posebno kupatilo za tuširanje prije hranjenja i poslije hranjenja, barijere za vozila na ulazu u dvorište, barijera na ulazu u "farmu" itd.....
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,704
Naredbom objavljenom u NN br.117/23 u članku 2. stavak 4. točka 1. između ostalog stoji da se u objektima gdje se drži 10 rasplodnih svinja ili više od 100 svinja ukupno trebaju odrediti čista i prljava područja za osoblje ovisno o tipu objekta kao što su na primjer garderoba, tuševi, prostor za prehranu osoblja.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
792
Ja bi imal takva 3 ljubimca po barem 150 kg i svake godine u 12. Mj bi ih pokosila neka bolest ili bi preko noci nestali i ne bi im se moglo uci u trag. Onda bi isel traziti pomoc u udrugu za zastitu zivotinja da bi udomil opet barem 3 takva mala pajceka da im pruzim sigurno utociste.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,776
Nalog iz EU je da treba "pobiti" još 40-tak tisuća svinja u HR (bilo je objavljeno, ne mogu sad naći izvor).
Znači, "bolest" je bila samo izgovor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh