• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača ili rotodrljača

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Ma ni govora o jarcima nakon prolaska rotodrljače- ne samo da pporavna jarke već nikakve neravnine ne ostaju iza nje!
Tko god da je izumio rotodrljaču, dobro je izumio! :)
Å to se cijena tiće mislim da se kreču negdje 500 do čak 1000€ manje u odnosu na
Maschio!
Treba provjeriti kod što više trgovaca!
Možda skoknut na koji sajam(Radgona, Gudovec,..) pa uhvatiti koji popust,..
 
R

ROKI

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Bobo kakav ti je to "cjevasti paker valjak"? :scratch Nikad čuo za takvo šta.

Na mojoj rotodrljači od 3m je cjevasti valjak i on je svakako bolji za lakša tla i sam traktor ju lakše nosi. Paker valjak (valjak sa prstima) puno bolje drobi buse, bolje zadržava vlagu radi većeg sabijanja tla, ali to sabijanje je mana tog valjka na lakšim tlima.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Tanjurača ili rotodrljača

da mislim da ću na gudovac, al najprije da provjerim kod nas u međimurju
 
R

Ratarko

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Moja Maschio DM Rapido rotodrljača je vrlo kvalitetan stroj , svakako se isplati kupovina . Ima tri metra i zubasti paker valjak , u tri i pol godine godine je napravila oko 450 ha u kombinaciji sa sijačicom . Radila je uvijek na 1000 okretaja kardana iako bi morala raditi na 540 jer je takve izvedbe mjenjač . Bez iti jednog jedino kvara do sada ! Moja preporuka .
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

@ROKI: Izvini ako grijesim, no zar se paker valjci ne dijele na vise podskupina? Zvjezdasti, cambridge, sa diskovima, sa zavojnicom, cjevasti...

Sve su to paker valjci. Ako grijesim, moja isprika ;)
 
R

ROKI

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Majstore griješiš. Uzmi knjigu iz mehanizacije pa pogledaj kako se koji zove.
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Moja Maschio DM Rapido rotodrljača je vrlo kvalitetan stroj , svakako se isplati kupovina . Ima tri metra i zubasti paker valjak , u tri i pol godine godine je napravila oko 450 ha u kombinaciji sa sijačicom . Radila je uvijek na 1000 okretaja kardana iako bi morala raditi na 540 jer je takve izvedbe mjenjač . Bez iti jednog jedino kvara do sada ! Moja preporuka .

Da možda je bolje platiti nešto više i dobiti pouzdaniji proizvod, evo ako pogodim dobru cijenu za maschio uzet ću nju.
Više sam sklon kvalitetnijim, pouzdanijim strojevima nego eksperimentima sa nepoznatim proizvođačima.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Ne, ne-Paker je PAKERtj. jedan od tipova valjaka!
Nisam čuo da postoje podtipovi-možda paker veliki, paker mali, itd? :D
 
R

ROKI

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Paker je jedan i može biti jedino većeg ili manje promjera. Bobo šta studiraš i koja si godina?
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Visa poljoprivredna skola. odslusao sva predavanja. Paker valjke nismo niti spominjali, posto je smijer Vinogradar-Vocar- Vinar ;)

Sad ti trazim po internetu da postoji vise vrsta paker valjaka, a da ono sto ljudi zovu paker (s prstejnem) nije jedini ;)

I na dobrom sam tragu da nadjem komad teksta koji to dobro objasnjava...


Isto sto ljudi Malcer s cekicima zovu TARUP... Ljudi moji, to je i dalje malcer, samo opremljen cekicima, ne nozevima. Morao sam se ljudima prilagoditi, jer kad ja kazem malcer, svi vicu ne treba tebi malcer, ti trebas Tarup?!?

EDIT:

Nasao u Amazone katalogu da se to sve zovu valjci za poravnavanje zemljista, a PAKER-valjak je posudjena rijec... Eto toliko o tome.

Amazone u ponudi iz tog kataloga ima Resetkasti valjak, Celicni nazubljeni valjak, i prstenasti valjak
za sada toliko, a naci cu ti jos takvih podataka...
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Ako si na putu da nađeš tipove paker valjka, onda ti je to duuuugačak put! :D
 
R

Ratarko

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

pajdo kaže:
Ako si na putu da nađeš tipove paker valjka, onda ti je to duuuugačak put! :D

Tako je , sve drugo su valjci a samo jedan je paker valjak.
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Ako grijesim, moje isprike...

Zivio sam u zabludi onda... Zasto AMAZONE kao jedan od vodecih nema takvu klasifikaciju, nego valjke dijeli kako sam ja napisao?

Ne znam sada sto da gledam :scratch
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Ma ne trebaš se više mučiti!
Ljudski je griješiti! ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Bobo kaže:
Ako grijesim, moje isprike...

Zivio sam u zabludi onda... Zasto AMAZONE kao jedan od vodecih nema takvu klasifikaciju, nego valjke dijeli kako sam ja napisao?

Ne znam sada sto da gledam :scratch

Skini si ovaj .pdf fajl ako imaš 2.38 MB za bacanje na gluposti .
Radi se o Maschio DM Rapido rotodrljači a na kraju ti opisuje tipove valjaka koji se isporučuju sa njom .

http://skrati.net/xf9
 
R

ROKI

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Nemaš ti šta meni tražiti. Dobro ti pajdo kaže, tražiš bez veze. Paker je jedan, a recimo prstenast valjak se razlikuje (ima podtipove) po promjeru prstenova i razmaku istih, zatim po kutu na obodu prstena što ovisi za koji je tip tla. Cambridge, paker, croskil, prstenasti, cjevasti, glatki, "jež"... Dosta tih valjaka ima.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Ja imam Maschio 2.3 m i da kupujem opet bi kupio Maschio. :D
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Re: Tanjurača ili rotodrljača

da samo što je maschio tih dimenzija sa parker valjkom skuplja 20000,00 kn.

Ovo je riječ o robi koja je bila uvežena početkom 2007.g. a i cijena je preko veze.

Veli mi lik da mi sada ide naručivat istu takvu platio bih je 44500,00kn

4500,00 kn nije sitnica :roll:
 
B

Bobo

Guest
Re: Tanjurača ili rotodrljača

Ne znam kako ostale rotodrljace, o maschio je vrlo kvalitetan stroj. Dok sam bio na praksi u vinogradu pozeske vise poljoprivredne skole, tamo se pripremalo oko 5-6 hektara zemlje za sadnju vinograda. I kad se potanjuralo, isla je rotodrljaca maschio i samo je kamenje zvonilo u njoj, cak je cijela rotodrljaca znala odskakati od temlje, a radna dubina je bila oko 30-35cm...

Niti boja nije oguljena, a kamenje smo vozili cijeli jedan dan s njive. Opet je isla rotodrljaca u 2 traga i opet smo imali cijeli dan voziti kamenje koje je rotodrljaca izbacila... Ali da se vijak na njoj pomakao... Samo su pucali sigurnosni vijci na kardanu, nista vise...


ODLICAN strojo!
 

Najnoviji postovi

Na vrh