• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Posedujem male Ljeskovačke tanjirače od 20 tanjira poslabi su tanjiri istrošeni, imam ponudu polovnih tanjira koji nisu puno snešeni-istrošeni ali su od tanjirača OLT ,zanima me mogu li ti tanjiri na osovinu ljeskovačkih tanjirača ili moram usjecati tanjire i ako nebude moglo kako to usjeći proširiti.P O Z D R A V
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
OLTovih tanjurača imaš sa osovinama fi25 i 30mm, s za leskovačke neznam, ali vjerujem da bi sve to trebalo pasati.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Dali ti je poznato kolika je debljina osovine leskovačkih tanjirača da nerasklapam svoje,pošto je zeznuto odvrnuti onu veliku maticu,cio dan sam se mučio da je odvrnem i nisam uspio,vuko sam i sa cijevi i ništa neće da popusti. ako je 24 promjer da kupim tanjire odgovara ako nije nebi se zezao da prooširujem rupe ,a zeznuto je proširiti u kvadrat jer nebi znao ni čime proširiti.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Dali ti je poznato kolika je debljina osovine leskovačkih tanjirača da nerasklapam svoje,pošto je zeznuto odvrnuti onu veliku maticu,cio dan sam se mučio da je odvrnem i nisam uspio,vuko sam i sa cijevi i ništa neće da popusti. ako je 24 promjer da kupim tanjire odgovara ako nije nebi se zezao da prooširujem rupe ,a zeznuto je proširiti u kvadrat jer nebi znao ni čime proširiti.

ja sam svoju proljetos preslagivao leskovačku od 20 diskova na 24, osovine od oltovih, na jednoj i drugoj su osovine bile 2.5 cm... Nije ti zeznuto odvrnuti maticu, samo šta su ti 2 osovine (na leskovačkoj) sa lijevim, dvije sa desnim navojem, mislim da je ključ 36. na oltovima su navoji isti bili. Najbolje da rastaviš jednu bateriju pa vidiš da ne uzimaš napamet.
 
Posljednje uređivanje:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Posedujem male Ljeskovačke tanjirače od 20 tanjira poslabi su tanjiri istrošeni, imam ponudu polovnih tanjira koji nisu puno snešeni-istrošeni ali su od tanjirača OLT ,zanima me mogu li ti tanjiri na osovinu ljeskovačkih tanjirača ili moram usjecati tanjire i ako nebude moglo kako to usjeći proširiti.P O Z D R A V
mogu ti pokazatu alat za prosirivanje rupa. rec je o glodalu za pneumatske freze za obradu metala. ja je stavim u busilicu i prosirujem rupe. danas sam bas sirio na profilu za rudu za prikolicu jer mi treba rupa 20mm a najveca burgija mi je 12. samo ova glodala su prilicno skupa ali za mene su nekad nezamenljiva u poslu. komad je 45 eur bio kad sam ga kupovao pre 3god. ali je profi makitin
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
mogu ti pokazatu alat za prosirivanje rupa. rec je o glodalu za pneumatske freze za obradu metala. ja je stavim u busilicu i prosirujem rupe. danas sam bas sirio na profilu za rudu za prikolicu jer mi treba rupa 20mm a najveca burgija mi je 12. samo ova glodala su prilicno skupa ali za mene su nekad nezamenljiva u poslu. komad je 45 eur bio kad sam ga kupovao pre 3god. ali je profi makitin

Moželi fotografija tog alata ,da potražim jer uvijek treba proširivač za rupe,a što se tiče tanjira danas sam gledao ključ je 36 i iste su rupe tanjira na mojim leskovačkim i ovi sa OLT-a, ahvala ti na informaciji za taj lijevi i desni navoj to moram pogledati jer sam se izmučio odvrtajući maticu i nisam uspio ni da mrdnem . a možda je bila lijeva,sutra odvrćem na desno da probam.
 

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
evo ja svoju tanjuracu lemind leskovac preradio u malo tezu tanjiracu... evo koja slika od radova...







evo malo ekipa pomaze farbat i sastavljat.


 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

Bobo

Guest
Sve to OK ali ste napravili zajeb sto niste rastavili baterije i lijepo premjestili lezajeve, tj da lezaj ide na osovini na drugo mjesto od kraja/pocetka osovine. Ovako je jedan ostao na pocetku a na drugom kraju imas dvije puskice. To da ste odradili i prema tome napravili ovu ramu ocjena bi bila i bolje, ovako ja dajem 4 za realizaciju a za zalagenje 5 ;)
 

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
Sve to OK ali ste napravili zajeb sto niste rastavili baterije i lijepo premjestili lezajeve, tj da lezaj ide na osovini na drugo mjesto od kraja/pocetka osovine. Ovako je jedan ostao na pocetku a na drugom kraju imas dvije puskice. To da ste odradili i prema tome napravili ovu ramu ocjena bi bila i bolje, ovako ja dajem 4 za realizaciju a za zalagenje 5 ;)

bobo hvala na savjetu i na komplimentima. nisam rastavljao zato sto sada sam narucio osovine i jos tanjire i metalne lezajeve da budu 32 diska, treba mi covjek donjet iz rume. pa cu ona preslagat tanjire i prepraviti kak treba.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Svaka čast odličan posao.

Nego daj još slika, nije problem poslikati.

Zanima me kako ćeš zakretanje osovina napraviti?
 

DENNIS

Novi član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
20
Svaka čast odličan posao.

Nego daj još slika, nije problem poslikati.

Zanima me kako ćeš zakretanje osovina napraviti?
hvala, zakretanje je napravljeno, standaradno kao na svim takvim modelima, greda je spojena sarafom na sredini za ram, a sa strane sa dva sarafa koja se odpustaju da se zakrene . stavicu jos slika cim stignem nije problem nikakav.. pozz
 
B

Bobo

Guest
AJMO ekipa da vas cujem...

Imam vucnu tanjuracu "Rumunjku" koja je prepravljena na OLT lezajeve od male nosene tanjurace s osovinama 30x30. Muci me slijedece:

Da li postoje i gdje ih nabaviti, kucista s lezajevima koji se daju podmazivati a da pasu npr na OLT nosenu tanjuracu i da idu na osovinu 30x30. Pristajem cak i na okruglu rupu u letaju, lako se prepravi na cetvrtastu, samo me brine podmazivanje ovih vragova.

Na maloj tanjuraci sam ih se namjenjao dosta ne bih zelio da i na ovoj velikoj odlazi 2-3 lezaja u sezoni.

Kod prijasnjeg vlasnika je dosla prepravljena na OLT lezajevi i kaze da je kod njega bila 8 godina i da je mjenjao dva lezaja i to reda radi kad je pukla osovina. tanjuraca je zadnje dvije od tih 8 godina stajala jer mu je bila pre lagana i eto nakon odradjenih 6-7 hektara prvi lezaj "gecrkt". Vidi se po vijcima da zbilja nije dugo nista rastavljano tako da jamo reci vjerujem u covjekovu pricu.


Samo da mi je naci i obican lezaj ali da znam da je unutra metalni kavez a ne ono plasticno gov*o koje se sruni pa se kuglice naguraju na jednu stranu i lezaj zacvika...

Ajmo, pomoc kakve lezajeve da stavljam jer mi se cini da obicni Z&S nece dugo moci raditi na ovoj tanjuraci.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
AJMO ekipa da vas cujem...

Imam vucnu tanjuracu "Rumunjku" koja je prepravljena na OLT lezajeve od male nosene tanjurace s osovinama 30x30. Muci me slijedece:

Da li postoje i gdje ih nabaviti, kucista s lezajevima koji se daju podmazivati a da pasu npr na OLT nosenu tanjuracu i da idu na osovinu 30x30. Pristajem cak i na okruglu rupu u letaju, lako se prepravi na cetvrtastu, samo me brine podmazivanje ovih vragova.

Na maloj tanjuraci sam ih se namjenjao dosta ne bih zelio da i na ovoj velikoj odlazi 2-3 lezaja u sezoni.

Kod prijasnjeg vlasnika je dosla prepravljena na OLT lezajevi i kaze da je kod njega bila 8 godina i da je mjenjao dva lezaja i to reda radi kad je pukla osovina. tanjuraca je zadnje dvije od tih 8 godina stajala jer mu je bila pre lagana i eto nakon odradjenih 6-7 hektara prvi lezaj "gecrkt". Vidi se po vijcima da zbilja nije dugo nista rastavljano tako da jamo reci vjerujem u covjekovu pricu.


Samo da mi je naci i obican lezaj ali da znam da je unutra metalni kavez a ne ono plasticno gov*o koje se sruni pa se kuglice naguraju na jednu stranu i lezaj zacvika...

Ajmo, pomoc kakve lezajeve da stavljam jer mi se cini da obicni Z&S nece dugo moci raditi na ovoj tanjuraci.

Bobo ima OLT ta kućišta ležaja sa mazalicom
 
B

Bobo

Guest
Za osovinu 30x30??

Znam da Drava ima kucista s mazalicama ali je to 35x35 i takvih 8 kucista kostaju vise nego sto sam platio tanjuracu ;) Mozda "kupa" ima 30x30 osovine no cisto sumnjam...

Trazim nesto da je 30x30 i ako ne drugacije, zrtvovati dva obicna lezaja, prepraviti ih nekako da se mogu podmazivati pa cemo vidjeti koliko ce izdrzati onda...

A kak mi se cini da ce to biti i jedino rjesenje dovoljno jeftino da ga pokusam odraditi a ako bude valjalo svih 8 lezajeva prepravim i nek se kotrlja ;)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za osovinu 30x30??

Znam da Drava ima kucista s mazalicama ali je to 35x35 i takvih 8 kucista kostaju vise nego sto sam platio tanjuracu ;) Mozda "kupa" ima 30x30 osovine no cisto sumnjam...

Trazim nesto da je 30x30 i ako ne drugacije, zrtvovati dva obicna lezaja, prepraviti ih nekako da se mogu podmazivati pa cemo vidjeti koliko ce izdrzati onda...

A kak mi se cini da ce to biti i jedino rjesenje dovoljno jeftino da ga pokusam odraditi a ako bude valjalo svih 8 lezajeva prepravim i nek se kotrlja ;)[/
Ja sam mjenjal prije par godina 2 lezaja na oltovim tanjuracama i kupil orginal oltove lezaje sa ndtalnim kosuljicama i bili su skupi ko sam vrag mislim 200kn komad,a lezaji su otisli jer se kuciste poderalo pa ude zemlja i voda i lezaj ode.ontje okrugli a ima kvadratno srce
 

Najnoviji postovi

Na vrh