• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,466
Reducirana obrada je nezamisliva bez nje. Ili skuplja opcija rototiler
Nikako joj nije vrijeme proslo. Samo sto smo najmanje pratili napredak. Leskovacke x, oltove drave, kupe, svima im je vrijeme proslo. Nemaju valjke, ne skupljaju se, cak ni signalizacije nemaju...
Dok s druge strane imas moderne teske tanjurace tipa kuhn discover i kratke sa oprugama za pracenje terena, nagibom diska vertikalno i horozontalno, velikim izborom valjaka pa i opcije hidrolifta.
Gledao sam kako radi kratka u oranju i u jednom prohodu se bez problema moze sijati. Posebno korisno kod jesenske sjetve.
Kod mene bi sluzila samo u reduciranoj obradi. Prvi put po suncokretistu, gnojivo, jos jedan prohod i sjetva. Nema prekacivanja strojeva, sve obavim s jednim. O ustedama goriva da ne pricam. Samo treba imati traktor koji ce je povuc po strnistu 12-13 kmh jer tek onda radi pravi posao.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam pisao za ove stare tanjurače točno kak si i ti napisao, no za tanjurače nove generacije, e to je nešto drugo i svaka čast na tim strojevima, kod ratarstva budu s vremenom postale nezamjenjive, pogotovo ako se radi o velikim površinama.

Meni za sad posluže i obične X Sava 24 kod obrade strništa nakon grubera kao priprema za sjetvu raole.

Valjalo bi napraviti jedan potez, imamo dvoje tanjurače 24 diska fi 46, novije i starije, OLT obadvoje, samo jedne su lakše, a druge teže. Ove novije-lakše bi prodao i nadoplatio za neke od 32 diska fi 51 u X tipa Bosanska Dubica 3,2m zahvata da ima Same s čim raditi.
Tako bi bili brzi u pripremi strništa s dva trakotra (Same 32 i Imt 24 diska) za sjetvu raole.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
Ma ove starije tipa X 28-32 diska starije generacije definitivno otpadaj.
Više sam.zainteresiran za kratku tanjuracu, koja ima svaki disk za sebe na svojem nosaču sa svojim lezajom. Po mogućnosti da odozada ima paker valjak. Samo me za nju zanima kako radi na oranju, jer vidim da svi strnista, suncokretista i kuruzista tanjuraju i na to sijeju.
Kod mene SS definitivno otpada jer kod mene to ne fjnkcionira 3-4 prohoda ne napravi ništa. Jer povremeno idem i RD 2-3 puta po mjestu.
U jesen sam vidio na ovom mekanom da gdi je sijano, žito teško je islo van i kilavi, a gdi sam proletio leskovacom tanjuracom po brazdi bolje je zemlju isusila, i žito puno bolje raslo i napredovalo.
Zato sam se odlučio za tanjuracu, samo skupljam informacije i iskusta sto je bolje. Iako bi poslužila i za obradu strnista, i svaceg nečeg. S tim da RD ostaje na dvorištu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,773
Koliko gledam i čitam o svemu tome najbolje su kratke tanjurače ako imaš para za njih.
 

deda123

Novi član
Tu od
13 Velj 2015
Poruka
4
Pozdrav svima..Novi sam clan foruma pa ga bas i ne kuzim.
Interesira me dali netko zna gdje se mogu kupit tanjuri za leslovacu?
novi ili polovni
hvala
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,708
Nazubljeni tanjuri sa rupom 25 mm, promjer tanjura 46 cm, proizvodnja Indija, pogledaj trgovina Jozić Pleternica, šalje dostavom, ja probao.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kvalitetni novi su skupi,jedino ako trebaš jedan ili dva al ako bi sve mjenjal traži kopaj njuškaj,sami nebudu došli u dvor.

Kad sam kupoval leskovačke odma sam od gazde zel jednu bateriju rezerve,jer je imal sa strane u grmlju,a ko novi tanjuri.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,708
Ima jedan na Njuškalu što je prodavao tanjure za leskovačke, ali su mu rupe izjedena 27, 28 mm.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT plugovi

Leskovačke tanjurače ne koristim od kad imam rd ali je kum sa oltovim sa istim traktorom bil puno brži olt se laganije vuče problem skupi ležajevi na baterijama .Plugovi imt se laganije vuku ali prislanjaju brazdu (slabo okreču) olt se teže vuče ali bolje okrene brazdu i ravnija brazda i to je bitna razlika .Luftovi na spojevima su veči kod imt-a.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,838
Re: IMT plugovi

Leskovačke tanjurače imaju drvene klizne lagere, i zato se teško vleku.
Da su bolje od OLT-ovih? Po čemu, kad su jedne kopije drugih (osim izvedbe lagera).
Rekel bi da su im i dijelovi zamjenjivi.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Re: IMT plugovi

Imam i oltovu tanjuracu i leskovacu,,,
Ipak malu prednost dajem leskovackoj radi lakse zamjene lezaja(drveni) i duze traju.
Na oltovoj hoce popucat sasija!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT plugovi

I ja imam i jedne i druge i od kad sam kupio leskovačke 24tanjura olt više ne kačim i čini mi se da leskovačke idu dublje u zemlju od olta.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Re: IMT plugovi

I oltove prave bregove kad se baterije iskrste dok leskovace ne.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT plugovi

Ma rade i jedne i druge ako je brzina prevelika,al leskovačke možda malo manje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT plugovi

Oltove se više iskose i drže taj kut dok imt ima manji kut i više lufta još sam na imt nadovaril dvije rupe za veču kosinu .
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
dečki jel ima ko iskustva sa varenjem osovine?imam oltove tanjurače 24 diska a veči traktor,tanjurače ko nove,šteta mi ih dat za sitnu lovu(a i nije se baš puno kupaca javilo na oglas) pa sam razmišljo da navarim osovine i proširim ih na 28 diskova,jel ima ko kakva iskustva sa time,kako bi se to ponašalo,jel bi pucalo,kod mene su relativno lagane zemlje???
 

Najnoviji postovi

Na vrh