• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,740
U Srbiji ti je sve jeftinije, a on je privatnik i može ti dati cijenu nižu. Kupovao sam ležajeve za OLT sijačicu pšenice i kod njih je cijena ležaja bila preko 50% veća nego SKF u trgovini ležajevima gdje sam još dobio popust na količinu. Ako ideš u Bečej provjeri na licu mjesta, a jedan od načina provjere je i debljina novog dijela te težina.
 

Bronhi

Novi član
Tu od
23 Kol 2015
Poruka
2
Nisam planirao ići u Bečej, nego na neki vašar malo bliže. Na njihovoj stranici navode da je debljina diska 3,2 mm. Disk od 460 košta 90 kn
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Poštovani, zainteresiran sam za kupnju nošene tanjurače od 32 diska (širina 2.8-3m). Zanima me možete li mi preporučiti nekog proizvođača u odnosu kvalitete/cijene, ta da ide "uzemlju" u odnosu prema svojoj kilaži. Može i cijena ako znate, te distributere.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Moje micljenje je da je to previše za nošenu tanjuraču,,,
Što se tiče "ulaza u zemlju" tanjurače sa 20 diskova idu bolje od onih od 24 a 24 bolje od 28 i td.!!
Mislim na OLT i Leskovače one su kod nas najzastupljenije,leskovače su bolje od OLT-a i idu bolje u zemlju te se daju bolje podesit!
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Olt 32 diska.V izvedba. Dobra tanjurača,ide solidno u zemlju,mislim da je oko700 kg težine.
Nova je preskupa (oko 26 000 kuna) međutim dobra polovna se nađe za 10-12 tisuća.
Ja je imam i zadovoljan sam njome
Zahvat je manji nego što ti tražiš (2,6 m) i predviđena je za traktor od 80 ks.
Ako imaš više ks uzmi si vogel
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
A koliko je cijena vogel tanjurače? Zanima me nošena-vučna tanjurača (kao Sip), što ima onaj mehanizma pomicanja baterija, jer to mi se sviđa. pošto Sip više ne pravi tanjurače, zanimaju me proivođači koji proizvode takvu tanjuraču, da ih kontaktiram.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Neznam za kakvu obradu ih trebaš ali za te pare rađe uzmi rotobrane!

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Taj lateran agro ti ima tu par sto metara od mene dučan, ako želiš mogu ti saznati cijene?

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 

Stipa

Član
Tu od
12 Lip 2014
Poruka
36
Može kolega saznaj mi cijenu i neke karateristike (veličina diska, težina). Kao što sam već i rekao sa zainteresiran za vučeno-nošenu tanjuraču tj. samo za taj mehanizam pomicanja baterija kao što ima navedeni tip tanjurače. Slika je ovdje
RSRDmT.jpg


Može, saznaj mi cijenu i vučene od 28 i 32 diska
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Evo budem ih u pon. posjetil, pa uzmem cijene i neke prospekte.

Ja i ti sami u garaži, šrajfamo po turaži!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Imam Leskovačke tanjurače 20 disskova i nikako ih ne mogu uštimati da mi ne rade "grobove" po sredini traga? Gdje griješim? Gledao sam ih kad su odkvačene na zemlji i zadnje mi baterije stoje kao i ove na slici pod kutom. Trebali li to možda nekako ispraviti da bude bliže horizontali? Je li to uzrok stvaranja brega na sredini?
 

Prilozi

  • tanjurace-20.jpg
    tanjurace-20.jpg
    79.9 KB · Pregleda: 804

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ako ti je to u ispravljenom polozaju, onda jedino da zavezes sinu ili gredu iza da ravna.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
@Tajopajo, zadnji prolaz..ispraviš ih koliko ide, i manja brzina kretanja.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Previše ti je raspuštena topling poluga, stegni nju toliko da ti zadnji tanjuri idu u zemlju manje nego prednji i gas,isti slučaj bio kod mene sa 28diskova,sada nema problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh