• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Da li si je probao? Da nece da se zapunie zemljom ovi profili? Inace, svaka čast na radu i trudu!!!
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,126
E prijatelju nemoj tak������.. Onaj je zakvacen za podrivac pa malo mjesa zemlju da se prije posusi


A moram malo zezat :D

Dobar je hurli..
Kak inače vuče tanjuraču? Jel mu teško il ide ?
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Samo je isprobano jer je dosta blato kod nas! A cuj kad je zemlja kak treba se ne stopa a kad je vlazno se zapune.. Ali samom rotacijom se i nesto ocisti
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Evo malo iz rada obecane slike, jos je malo mokro a sta sad mora se radit
2604jdg.jpg

wt6pi0.jpg

330u2y1.jpg

4h4bja.jpg

do6wde.jpg
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Slaven možda bi bile bolje okrugle cijevi i postavljene u koso kao na RD .Svaka čast na trudu .
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Pa neznam.. Cijev je okrugla nema nikakvih bridova vecinom sta sam gledo imaju vinkline ili ti L profil.. Tak da zakaj da ja onda izmisljam. Mislim da ovak bolje radi! Hvala...
 

Marex

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
70
Jel bi mogao da radi traktor od 115ks sa vucenom tanjuracom OLT 36,jel se moze sa takvim tanjuracama odraditi priprema za sjetvu psenice u jesen,mislim bez oranja,znaci tanjuranje i sjetva,kakav bi poso napravila vucena od 32 diska u istim uslovima
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Sve zavisi kakav je traktor, kakva je tanjiraca i kakva je zemlja. Naj bolje ako se moze negdje pozajmiti takva ili ta i probati
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Poz, prije 2 dana sam kupio OLT tanjuraču 20 diskova za 360 eura i danas ću je isprobati u brijegu, mislim da bi je trebao vući i uz veliku stranu, traktor je uni 35ks duplak.
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
70
molim vas za savjet, imam dilemu u vezi tanjurača koje su bolje OLT 20 diskova željezni ležajevi ili leskovače 20 diskova drveni ležajevi
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Po meni drveni, jeftinije za održavanje, lakše se mijenja i vele da bolje tanjuri idu u zemlju. Imao sam olt, dobre tanjuraće, ali jedan lager cca 90kn, muka za promjenit i po zasušenome samo crtaju po zemlji, trebaš 3-4 prolaza da lići na nešt.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
70
A dali ima za kupit drveni ležajeva kad odu,jer koliko vidim prodaju samo železne
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Da ti budem iskren, izgledaju ko nove, diskovi nepotrošeni, ima čistaće. Gledaj da nije gdje varena, popigana, osovine da su cijele i da ne cvika kod vrtenja baterije. Probaj si naći da su svi diskovi nazubljeni, bolje sjeće zemlju i travu. Cijena ko cijena, svaka roba ima svog kupca, ali mislim da nije ovo pretjerano.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
70
Hvala ti na pomoći i savjetima, moram ih ić pogledat pa da vidim jel to baš tako, a tip mi kaže da nisu varene pucane da je sve ok, orginalna boja, baš kao nove.Aj mi reci samo još jednu stvar dali kad mjenjaš ležajeve dal ih kuhaš u ulju ili u vodi , nisam dobro ukapirao iz prethodnog posta ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
U ulju se skuhaju, tj zagriješ u nekoj posudi ulje do ključanja ubaciš ih nutra i tak ostaviš kroz noć. Bitno da se što bolje napije drvo da ne truli a i lakše kliže.



I obavezno to radi negder vani da ne usvinjiš kuhinju sa trošenim uljem.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

damir82

Član
Tu od
23 Srp 2016
Poruka
70
Hahaha, hvala care na pomoći,al me nasmija ,pozdrav, živio !!!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Na vrh