• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
A je li tako stoje zadnje baterije od kutom i kod drugih X tanjuraca? Npr. OLT ili one bosanske?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Zadnje izravnaj koliko može a prednje ukosi malo. Opet ako ideš prebrzo budu pravili grobiće. Ili ovo šta ti je rekel ajkula
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kod olt tanjurača je još izraženije po tom pitanju,one tek prave grobove!!!
Ja na svojima prvu bateriju ukrižim malo više od pola,zadnju poravnam do kraja i prednju pustim dublje u zemlju nego zadnju,i o ratim pozornost na brzinu tanjuranja onda bude O.K!!
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
I ja radim po gornjem receptu, stim da imam leskovace. Prve baterije ukrizim na 2 ili 3 zub, a zadnje na prvi zub. I nemam problema s tim.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Kad smo već započeli raspravu, kako tanjurati, da čujemo i savjete kako zagrnuti jarak uz medju a kako na sredini parcele.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,659
Karlo, slabo si objasnio. S koliko prolaza to uradiš?? u kojem smjeru od oranog?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Smjer mi nije bitan, ali ja najcesce krecem z desne strane parcele (ne znam zakaj, navika valjda) kak god bilo orano, i u 2 prolaza je jarak zagrnut.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Zbog oranja sa ravnjakom uvijek sam išao i sa tanjuračom a sada i sa rd kontra od smjera oranja. Onu zemlju šta je plug povukao kod početka brazde vračam nazad.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Kad se zatvara jarak po sredini onda se prva baterija poravna do kraja a zadnja ukriži više od pola a nekad i do kraja,top-link se produži tako da zadnja baterija ide dublje od prve jer zadnja baterija zagrče zemlju,kod jarka sa strane proces je obrnuti s tim da u tom slučaju prva baterija razbacuje zemlju i na taj način zatvara jarke do međe!!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Hvala decki! Sad samo da kisa stane, pa idem u prakticnu primjenu stecenih znanja.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,447
Kod mene tanjurače uvjek skroz ukošene, jarke zatrpam jednim prolazom više i više ih skoro nema, tanjuram kako sam i orao zbog manjeg klimanja. Imam olt-ove 24 diska.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja kad sam nekad tanjurao, uvjek se tanjuralo u smjeru oranja, sad samo eventualno zatvaramo jarke sa tanjuračom kako je gore netko napisao.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ja kad tanjuram ako nisam oro prekretačem onda prvi puta u smjeru oranja a poslje svaki puta suprotno od pdethodnog tanjuranja!
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Imam Leskovačke tanjurače 20 disskova i nikako ih ne mogu uštimati da mi ne rade "grobove" po sredini traga? Gdje griješim? Gledao sam ih kad su odkvačene na zemlji i zadnje mi baterije stoje kao i ove na slici pod kutom. Trebali li to možda nekako ispraviti da bude bliže horizontali? Je li to uzrok stvaranja brega na sredini?

Mi smo imali stalno taj problem sa oltovim 28 diskova, ako se ukose trape, a ako se poravnaju ili se skrati topling onda kao da vucem macka za sobom, nista nerade.

Proljetos sam na ovo mjesto gdje seta podbacio dvije cijevice da pritisnu osovinu, neuporedivo bolje su odradjivale posao

tanjirace.png
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Hm!? Zanimljivo rješenje. Može koja slika da i ja probam ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,241
Nista posebno za uslikati. Uzmes dvije cijevcice 40x20mm duzene desetak cantimetara i ubacis pod onaj saraf i svezes dobrom zicom, da ne ispadne. One nedozvoljavaju da tanjiri setaju puno gore
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Super izgleda kolega..
Šta ju nisi zakačio za stroj, nego za tog malog prdavca ?:D
 

Najnoviji postovi

Na vrh