• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
Dečki kakva su vam iskustva sa Olt v28 ili v32 nošenim tanjuračama?
Koristio bi ih ujesen za pripremu poslije oranja za žito.
Ima ih novi u D. Miholjcu po 18 i 20 tisuća.
Druga opcija je Tolmet Simply max 2,2 m zbog težine .
Nosila bi Kubota od 88 ks,u papirima Japanci kažu da je max kilaža za nju 750-800kg.
Ako ima neko iskustava i savjeta slušam!🍻
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja bih ti toplo preporučio ako možeš uzmi Simply, ali 270 cm, mislim da to može Kubota i nosit i radit s njom, ipak je to lakša tanjurača sa 22 tanjura, a većinom je kratka bolji izbor od običnih bila V ili X, pogotovo u tim lakšim verzijama. Ja sam imao V28 tešku nekih 700 kila, ali sam je jako slabo koristio, nije najsretnije rješenje.
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
Sa olticama bi imao brzinu,imao bi mogucnost i valjak namontirati.
Tolmet taj od 2.7 je pretezak za Kubotu.Mana Kubota je sto su lagani,imam ja naprijed utege 8×47 kg pa skakuce prednji dio kad zakacim Consumov SS od 2.9m.
Tolmet je 950 kg tezak to mi je 200 kg vise od onoga sto preporucuju.
AntonioJd hvala na savjetu!
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Molim?????

Kubota od 88 konja ne može nositi 900 kg na hidrauliku?

Pa ova prskalica sa slike kad je puna ukupno ima preko 900 kg, pa ju Ursus nosi sa 90-ak kila utega naprijed.

Pa ne mogu vjerovati da traktor od skoro 90 konja ne može nositi 900 kg na hidrauliku.

20200416_174003.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Jako ti igra ulogu i daljina tereta od traktora .
.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Da, znam, ova prskalica je prilično kratka, zato i mogu nositi toliko.

Ali nije ta tanjurača ne znam koliko dugačka? Meni je zbilja za nevjerovati da traktor od 90 ks ne može to nositi. Ja bi negdje pronašao takvu i pokušao raditi, ne bi mi dao vrag mira.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Sa traktorom od 4 tone nosim prskalicu 1500-1600 kg, tako da nemoj misliti da taj tvoj traktor to ne može, a isto bi imao brzinu vjeruj. A ako ne može nosit taj 2,9 kako ja ne znam...
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
Probat cu uzet Olt Tof od susjeda ona je oko 900 kg pa cu vidit kako se ponasa. Imam njive razbacane pa u transportu napravim 25-30 km pola po poljskom putu. Toga me i strah , skratit cu zivot hidraulici sa rupama. Obje kombinacije imaju svoje prednosti i mane. Sad samo treba izabrat manje zlo.
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
Najbolja bi bila,samo nije za moje male njive. Ove dvije kombinacije su igri,vidit cemo!
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
I ona radi dobar posao samo ih nema bas puno na trzistu,par komada se vrti na Njuskalu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ako je 900kg ta TOF, zakopčaj i probaj. Ako ide probaj se rastegnuti za Simply 270.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
3m vucem sa 155ks i ima sta vuc, ako misli sta napravit treba i brzine.
A ovo o nosivosti ne mogu vjerovat, jedno je skakutanje drugo je podizanje prednjeg kraja. Posto sam u brjegovitom kraju cesto mi je prednji kraj u zraku i nema drame oko toga.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ja sam govorio radi nosivosti, pošto za Simply 2.70 piše da ima koju kilu preko 900, pa da ne kupuje baš na slijepo.
O vući nisam razmišljao, moglo bi mu biti teško makar je lagani model, a kratka voli brzinu.
Ja za 130ks pikiram na 3m, trebalo bi ići.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Smaram da bi mu bilo teze vuc nego nosit.

Ti bi s 130ks tri metra trebao vuc bez problema neki srednje teski model.
Moja je oko 2300 kg teska i dosta dugacka. Preko metar razmak između baterija.
 

herc

Član
Tu od
22 Velj 2019
Poruka
72
Ja sam iz Iloka tako da ni kod mene nije bas ravno. Ako nesto tesko uzmem samo cu si smanjiti opterecenje naprijed, i nema brzine ni posla i sve ostalo sto ide sa time. Vidit cu kako ce disat sa Tof od Olta pa cu znat vise.
M8540 ima 3300kg a NH TD5.85 3740 kg ovako nabrzinu dva traktora slicnih karakteristika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh