• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
kakva je ta SIP tanjurača opčenito ,a dali je bolja V od X ? Sa X tanjuračom treba znati raditi odnosno podesiti je pa da vidiš, kakve veze imaju crte na parceli. A kada tanjuraš ako je iole godina normalna za obradu ispod dva traga ne ide a za sušne da ne govorimo.
 
R

Ratarko

Guest
Å to se crta po njivi od tanjurače tiče ja ih isto ne volim , bolje je kad ih nema ali to je nemoguče napraviti sa X tanjuračom , zar ne ...
Baš zato X tanjurače imaju zadnji vanjski tanjur malo manji od drugih , da ne ruju prekomjerno.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Po meni V tanjurače su dobre u prašenju strništa kao Tara koja je isto V
nisam imao priliku vidjeti V tanjuraču u finoj pripremi ali i ona mora nešto da ostavlja iza sebe jer jedni diskovi bacaju ljevo a drugi desno zar ne. meni ako ravno tanjuram u jesen služe kao markiri za sijanje
 
R

Ratarko

Guest
Zvona , V tanjuraču vrtiš u krug i nema crta po njivi.
Sa Tarom napravim tri crte na tabli širine 220 metara kad podjelim na četiri sloga.
Zar tvoja sijačica nema marker ili siješ rasipačem ?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Nema markire odavno, znaš kako je kada nekome posudiš ispravnu a on vrati ,, neispravnu ,, i ništa ne kaže. To je Olt-ova Gama i ravnam se otprilike širina prednjeg točka od 539 od posijanog dijela i vozi
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Evo, ovo je tanjurača s kojom ja radim. To je slika iz Gudovca, baš malo prije nego smo je kupili. Nažalost nemam slika sa njom u radu, nisam sad mogao napraviti zbog ovog snijega, no kad ču slijedeči puta raditi sa njom stavit ču slike da vidite kako stvar radi. Stvarno nemam prigovora, s obzirom na X tanjuraču ova radi znatno bolje.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Daj ti meni objasi malo kako to čudo radi , nije mi jasno ovo rudo i kako se to zakopča za traktor ?
To je nošena tanjurača zar ne , čemu rudo onda kada nema kotača na tanjurači ?
Svakako mi se sviđa mali razmak između tanjura a da se to ne odrazi previše negativno na radnu dubinu stavili su one nosače za opterečenje tanjurače , da li si ti svoju opteretio sa nečim ili ne ?
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Da, tajurača je nošena, no ako imaš dovoljno veliku parcelu na početku je otkvačiš, makneš klin (A na slici) i spustiš rudo dolje (B) da bi zakopčao na traktor. Rasklopiš ih u radni položaj (C). Nakon toga jednostavno kružiš po parceli suprotno od smjera kazaljke na satu (sve ču to popratit slikama kad bude dobro vrijeme za obradu). Ja ih ne okačujem na rudo jer mi više odgovara ako ih nosim. Inače se u transportnom položaju nose tik uz traktor tako da nemaju veliku silu kod prijevoza, a dok su rasklopljene u radni položaj stoje do čak 2m iza traktora (skicirao sam malo kako ti stoje kad ih rasklopiš) i meni su na kraju parcele, ako je bila uzbrdica lagano dizale Belarus 820, al sam tad napravil prednju hidrauliku i stavil uteg pa je sad dobro. Sama tanjurača ima 850kg bez utega. Ja ne stavljam ništa na njih jer nije potrebno, to vam ovisi o tome kakvu zemlju imate. Kod nas je dosta lagana. Nadam se da je nešto jasnije sad.

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Da , sada sve kužim , dobro si objasnio.
Tko bi rekao da su se toliko potrudili injžinjeri oko te tanjurače.
To mi je drago vidjeti buduči da mi daje povjerenje da je netko stvarno zasukao rukave i sve to fino smislio prije proizvodnje.
Ovo sa okretanjem samo u jednu stranu mi je jasno jel i moja Tara tanjurača isto ide samo u jednu stranu a ako bi pokušao u drugu stranu dogodi se toliki otpor ili če ti ugasiti traktor ili nešta polomiti na tanjurači , velika sila se stvara :shock:
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,418
Da, nemože se u suprotnu stranu, osim ako ju nosiš pa barem malo podigneš, al ni onda neče iči. Stari je bio u dilemi prije kupnje je ju nitko kod nas nema pa nismo znali kako radi, al potpuno sam zadovoljan sad jer prije smo imali X tanjuraču, bila je premala, pre lagana i trebalo je naknadno iči sa sjetvospremačem ili s frezom prije sadnje paprike, al sad sve napravim s njom, brže je i bolje ispadne. Preporučam, u svakom slučaju
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ja sam danas kupio tanuraču lemind leskovac 24 diska, svi nazubljeni,
stara 8 godina, super stanje, za 4400 kuna kod pitomače.
U petak kad ču se vračati iz gudovca ču ih pokupiti sa auto prikolicom.
Jedva čekam, dugo sam ih tražio ! :D
 
R

Ratarko

Guest
Tih 4400 kn da li je to normalna cijena , pojma nemam kako se kreču cijene nošenih polovnih tanjurača. Da li si nailazio na još koju tanjuraču dok si tražio , pošto su ostale bile ?
 
B

Bobo

Guest
Meni su rekli kad budem kupovao da ne idem na leskovacke tanjurace, nego samo i jedino OLT, jer leskovacke i kad su "ravne" su dosta iskosene, dok OLT nema taj problem...

Takodjer su na leskovackim tanjuracama drveni lezajevi, a bez normalnih "zeljeznih" nema posla... Bar za mene.

Jos su mi rekli da za svoje izradjene tanjurace mogu dobiti oko 4 000kn tako da si ti s ovima 24 jako dobro prosao!
 
R

Ratarko

Guest
Bobo ne kužim ovo za ravne i iskošene tanjure ? Na što si mislio ?
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ma bobo , a meni svi govore da su leskovac bolje, baš zbog drvenih
lagera, a i sam sam se uvjerio, jer sam posuđivao i jedne i druge,
moslim i Olt.
Taj olt uopče nejde u zemlju, pliva, dok leskovac ide, i tu su svi pomalo
oltove riješili i kupili ove.
A 4400 bi ja rekao je normalna cijena, jer su super stanje, relativno nove,
a tu je prije jedno 2 mjeseca u susjednom selu moj vršnjak prodavao
isto takve, pa kad sam ih išao pogledati, rekao mi je cijenu 5500 kuna,
stare 20 i nešto godine ali radile stvarno samo 2 jutra na godinu.
Ja mislio čovjek meni neče prodati jer me zna ili me zeza, da bi za
koji dan ja opet došao, a one pred menom prodane za te pare??
Mislim da sam kupio povoljno !? :?
 
B

Bobo

Guest
Pa na malim tanjuracam mozes iskosivati osovine/baterije i na malim tanjuracama je jako cesto potrebno mijenjati nagib baterija da se dobije ravna povrsina iza prohoda.

E, kad su na leskovackim tanjuracama baterija ispravljene, one zadnje dvije uvijek prave "grobnice" (mi to tako zovemo) te se s njima mora isi sporije da se dobije ravna povrsina... Na OLT tanjuracama kad se ispravi, tanjuri ne idu duboko, ali ni ne prave "grobnice"...


I ja mislim da si povoljno prosao, a da se ovaj za 5500kn jako jako presao...

Koliko ce ici u zemlju je problem i zemlje, a kod mene leskovacke opet plivaju, dok olt ide do osovina. Osobno mi se drveni lezajevi ne svidjaju zbog sirokog kucista, i kad sjednu skroz, jako cesto kucista lezajeva guraju zemlju...
 
R

Ratarko

Guest
A to , ja sam na svojoj leskovačkoj 28 tanjurači napravio još po jedan zub za prednju i zadnju bateriju tako da ih možeš izravnati potpuno kada staviš na taj prvi zub.

Ove mađarske tanjurače bi trebale biti jeftine , evo link ali nemam cijene.
Osobno bih prije kupio takvu novu tanjuraču nego nečiju polovnu ali potrebno je izdvojiti malo više love , zasigurno.

http://agroporta.hu/
 
B

Bobo

Guest
Nema mali seljak novaca za nove prikljucke...

Kupis polovne tanurace (naravno prije kupovine dobro pregledas da li ima sve cistace, da li je ista vareno, je li sto pomotano). kad dodju u dvoriste, ulozis malo vremena, izmjenjas lezajeve i imas prikljucak ko novi, samo sto nije pofarban nesto najbolje...
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Obično dok tanjuram sa leskovac prve tanjure iskosim više od zadnjih
i onda mi ne ostaju grobeki, i ja uvijek tanjuram sa iskošenim, i 1 i2 i 3 i ako ima i je potrebno.
Moj šogor je prije dva tjedna kupio nove 32 diska kopija dubica X, nošene,
a radi ih tip iz Suhopolja po dubici, za 16500 kuna i super rade, nikakvi
grobeki, sve ravno.
A neznam, možda je i zemlja u pitanju. :?
 

Najnoviji postovi

Na vrh