• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

B

Bobo

Guest
Cek malo...

Metalne kosuljice nisu problem, problem je sto nema lezajeva s metalnim KAVEZOM. kavez ti je ono sto drzi kuglice u lezaju razmaknute a na ovim "Zivko i sinovi" lezajevima su kavezi plasticni a kosuljice metalne i to upresane. Prije je bila i gumena brtva ali nje vise nema :(

Problem nastaje sto prasina udje u lezaj tokom koristenja, zasusi ga tj pokupi svu mast, i kad tanjuras krene se grijati, stopi se plasticni kavez i kuglice sve na hrpu i lezaj ode u vjecna lovista. da mu je jednu stranu kosuljice pokidati prije ugradnje i na tu stranu kucista ugraditi mazalicu mislim da vise ne bi bilo problema. Ako nista drugo, duze bi lezajevi trajali.

To sto u OLT-u prodaju lako moguce da su Z&S lezajevi samo sto u normalnoj trgovini taj isti kosta 80-100kn a u OLT-u 200 pa ti vidi...

Stavio sam danas lezaj obicni u nutra, platio ga 85n i sad ne znam do kad ce... doci ce vrijeme da se radi kompletan remont na tanjuraci pa cemo onda izmisljati mazalice na kucista. Za jecam danas sve potanjurano, ostaje jos 3-4kj za kukuruze i 15kj za soju i onda pod supu, Strnjake ce NADAM SE potanjurati da me nece "iznenaditi" jos koji lezaj u medjuvremenu a onda cemo vidjeti sto i kako dalje.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nisam 100% siguran al mislim da u Trgoagenciji imaju u ponudi nekakve lezaje koji se mogu podmazivat.
 
B

Bobo

Guest
Jutros sam u pozegi pitao za bilo kakvo kuciste s lezajem za podmazivanjem i imaju amo klasiku, KG kineska kucista za valjke sjetvospremaca i slicne stvari a to mi ne pomaze...
 
B

Bobo

Guest
Ovo prvo kuciste plavo, to sad imam na tanjuraci, dakle obicni metalni lezaj ide unutra. Kazem da cu naj prije pokusati otvoriti lezaj i na kuciste ugraditi mazalicu, dio masti u lezaj, dio van ali mora raditi dulje nego kad je lezaj zatvoren...

Ova ostala su kineska KG kucista i to mi nista ne pase. Nit izgledom nit kvalitetom... Postoji i kineski CX proizvodjac lezajeva i u njih se kunem, na kombajn i berac stavljam sve njihovo i da nadjem CX obican za tanjuracu njega bih stavljao i vjerujem da bi radio jako jako dugo.


Recimo u srbiji imaju u ponudi ovakvo kuciste s upresanim lezajem koji se moze podmazivati i u sredini je cetvrtasta rupa 30x30

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/lezaj-tanjurace-st-740-oglas-2408155

Cjenu za sad ne znam ali cu pokusati saznati i u rumi uzmem za pocetak 4 komada za prednje baterije a zadnje ce raditi jos godinama jer idu u vec potanjuranu i "razbijenu" zemlju...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Ovo prvo kuciste plavo, to sad imam na tanjuraci, dakle obicni metalni lezaj ide unutra. Kazem da cu naj prije pokusati otvoriti lezaj i na kuciste ugraditi mazalicu, dio masti u lezaj, dio van ali mora raditi dulje nego kad je lezaj zatvoren...

Ova ostala su kineska KG kucista i to mi nista ne pase. Nit izgledom nit kvalitetom... Postoji i kineski CX proizvodjac lezajeva i u njih se kunem, na kombajn i berac stavljam sve njihovo i da nadjem CX obican za tanjuracu njega bih stavljao i vjerujem da bi radio jako jako dugo.


Recimo u srbiji imaju u ponudi ovakvo kuciste s upresanim lezajem koji se moze podmazivati i u sredini je cetvrtasta rupa 30x30

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/lezaj-tanjurace-st-740-oglas-2408155

Cjenu za sad ne znam ali cu pokusati saznati i u rumi uzmem za pocetak 4 komada za prednje baterije a zadnje ce raditi jos godinama jer idu u vec potanjuranu i "razbijenu" zemlju...
sto nerece pre za lezaj. danas sam bio u mitrovici mogao sam pogledati u prodavnici. tu kupujem sve kvalitetnije lezajeve i semeringe a najveci izbor. i sto nema jako brzo nabave
 
B

Bobo

Guest
Ma u Rumi cu to negdje pronaci cim se sjetva odradi... Kazem ako uopce bude bilo potrebe posto je u planu ugradjivanje mazalica na postojeca kucista. svaki dan prije rada dva puta druknem m zalicom u svaki lezaj i teraj bez problema.

Gledam koleginu dravu potrosili su tanjure na njoj prednje moze se reci do neupotrebljivosti a kucista na njoj jos kao nova, mislim da samo jedan lezaj fali ali inace samo podmazi i deri.

Kad se samo sjetim lomljave na nosenoj tanjuraci, uff, dok nisam nabavio ravne osovine, nisam mogao nasmagati lezajeva...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
ma sad i doci do kvalitetnih tesko. cim je nesto dobro nestane ga. svima je u cilju da se sto vise menja i kupuje.da mozes da nadjes sa metalnom zastitom od prasine i stavis mazalicu i mir.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovi lezajevi sa njuskala rpe koriste za razne meline za zito to su lezajevi sa pomakom znaci netreba vratilo biti sto posto u centru i bili bi dobri za tanjurace jer kad bi ih vario gore mast bi otisla k vragu al ima mazalicu pa se moze opet podmazat,i nikako ne podmazivati lezajeve grafitnom (crnom) mascu jer ih brzo sjebe samo litijeva mast!
Inace je kuciste dobro zatvoreno al kad se podere ude svasta unutra i prdne lezaj!
Zakaj ne kupite skuplje neke kvalitetnije pa ce sigurno duze radit,a svake godine jenjat je fakat jebada!
 
B

Bobo

Guest
Ne kupujem zato sto to ovdje nitko ziv nema u ponudi...

Kad sam mjenjao 20d tanjuracu za 24 kod lokalnog svercera izmjenjao sam odmah sve lezajeve na njoj i koji mi vrag nije dao mira rastavio sam sve lezajeve koji su tamo bili i vidi vraga, dvije gumene brtve sa svake strane i dvije metalne ovojnice. lezaj jedva otvorio a to je bio jedini koji je normalno sisao s osovine ostale sam morao razbijati bili se spekli na osovinu... u njima plava fina mast a iznutra kao da je lezaj jucer stavljen... pitao sam kasnije lika odakle mu lezajevi kaze da nema pojma, on je tajuracu meni samo proslijedio dalje, nije nista sarafao...

Da nadjem negdje takve lezajeve ne bi mi uopce bilo zao dati novaca kad znam da je to netko pametan radio iskljucivo za tanjuracu jer se vidi da je zasticen kao da ide u nuklearni rat a ne na njivu...

Svi trgovci u PZ drze Z&S (Zivko i sinovi) lezajeve koji se proizvode u srbiji. nekad su i oni imali jednu gumenu brtvu sa svake strane kuglica i tek onda metalne ovojnice izvana upresane, no sad samo lezajevi i metalne ovojnice a metal na metal bas i ne brtvi naj bolje i desi se sto se desi. lezaj crkne u dvije sezone...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@bobo pitaj one u tehnorobu u jaski jer oni imaju ducan samo s lezajevima a ako imaju lako ce ju doc do tebe rijesit cemo ti to!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da kuzim te skroz.
Pa daj nazovi lezaj trade tu u zagrebu i procitaj im broj lezaja ili reci za kaj ti treba oni imaju jako puno lezaja za industriju i poljoprivredne strojeve!
Drze izmedu ostaloga i semeringe kucista seger prstenove i razne kuglice.
tel:016159168

Kod nas to radi neki privatnik sa srcem 25mm i 30mm i kostku oko 90kn kom.
Niti jedna renomirana marka ih ne proizvodi.
Ja sam kupil leskovacke nedavno sa 24 diska u losem stanju i slozil sam ih malo varenja novih 16 drvenih lezaja po 12kn kom,prefarbal sam ih znaci ulozil ram jos oko 300kn i prave su idu bolje u zemlju od oltovih!
Oltove s 20diskova prodajem sad.:icon_keel:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
znam samo da je rodjak menjao na tanjiraci dva pre dve godine i nema problema ali su bas namenski i dosta skuplji. mislim da ima kod nas sa metalnim separatorom za kuglice.po meni je metalna zastita spolja bolja samo otvoriti jednu stranu i mazalicu ugraditi. sad se vecinom raspadnu jer nigde kvaliteta nema. felericni lezajevi se pojavljuju na sve strane.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da rade se svuda i kvaliteta im je koma,tesko je nac dobre.
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jel bi valjalo stavit valjak na tanjuracu? Mislim jel bi to radilo dobro? Vidio sam da radi kralj i kocijan te valjke za tanjurace!
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
sta nisi imao sive boje ili si htjeo imati olt-ove:) ,,sad bi trebao srediti i brnače - gadno ih je za vidit tako hrđave
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tu je boju stric nabavil besplatno,da je rozu imal bil bi roz.
2Puta temelj hemerit i 2puta plavi lak.
A brane su kupljene nove kad i 533 ,73god i nikad nisu ofarbane,al ne koriste se bas,jako malo i da ti budem iskrem neda mi se.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
ja sam svoje sredio,ali poludio dok sam ih obrusio,tisuću kutova i krivina,al kad sam poćeo ne možeš više odustati
 

Najnoviji postovi

Na vrh