• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja sam svoje sredio,ali poludio dok sam ih obrusio,tisuću kutova i krivina,al kad sam poćeo ne možeš više odustati

Da dosta posla pa nemam volje,pa sa tanjuracama je puno posla a kamoli sa branama,nisu mi sad bitne i ne koristim ih cesto,sad je rasipac raskopan i 90%obrusen i boja bu zelena,al ima i s njim posla al kad bu gotovo onda bu ko novo.
Kakve tanjurace imas,u kakvom su stanju?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Brane su super,a kaj je falilo starim tanjuracama?
Kolko si platil lezajeve za olta na prvoj slici?
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
stare nemaju zadnje diskove nazubljene i smotao sam jednu osovinu,velika je razlika u radu kada su sve nazubljene
-mislim oko 90 kn /kom
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
stare nemaju zadnje diskove nazubljene i smotao sam jednu osovinu,velika je razlika u radu kada su sve nazubljene
-mislim oko 90 kn /kom

Nisi puno platil,kod nas su sad oko 130kn kom.
Ja sam prije 8god platil komad 190kn uzas kak su bili skupi a vise neznam di sam ih kupoval i mjenjal sam 2 kom,jedan mi je zablokiral. I znam datje dosta tesko ih promjenit kad ih sam mjenjas.
 
B

Bobo

Guest
iskren da vam budem, ja ne vidim nikakvu razliku izmedju zadnjih glatkih ili nazubljenih diskova... Imao sam i jedne i druge i onako, isti je to klinac...

lezaj za 90 kn je losa roba no sto mozemo kad bolje nema...
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-ako imaš pjeskovitu zemlju normalno da je isto
- čuj svaki novi je bolji od starog (koliko dođe kod vas)
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Danas sam i ja cijeli dan šarafao na svojim tanjiračama, uspio sam zamjeniti tanjire od OLT tanjirača postavio sam na Leskovačke promjer osovine isti nije bio nikavih problema oko zamjene malo zezancije oko velike matice na osovinama ali skužio sam da su na dvije baterije lijevi navoj ostalo sve glat, uskoro postavljam fotke
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
jel koristi ko ovak nešt na tanjuračama?

http://www.youtube.com/watch?v=0vtGpc489Lg

jel taj valjak pospješuje kaj?

slozio sam ja sebi tako nesto isto ali jos mi ne zatvara crte s tim da jos iza tog valjka imam cijev i sad po malo vlaznoj zemlji opet ne zatvara crte,male tanjure n ezelim stavljat.
A sta se tice tog valjka ako radis napravi malo veci promjer ja sam sebi mozda napravio premali promjer....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,703
Danas sam na otpadu vidio baterije od oltovih 24 diska sa čistačima, neko sasjeko i bacio u staro željezo, diskovi svi nazubljeni i uopće ne izgledaju poderano.. ako tko treba mjenjti tanjure, nadograđivati, ili neš, ovo je prilika.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
-ma zeko samo skakuće s njima :)
-ako se oranje nije rasulo prvi trag idem 2.,pa drugi trag 3. bude ko isfrezano,a kad je dobra zima kao što je bila ova s puno kiše i smrzavanja odma 3. dva traga malo poravnam brnačama i sjetva
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
-ma zeko samo skakuće s njima :)
-ako se oranje nije rasulo prvi trag idem 2.,pa drugi trag 3. bude ko isfrezano,a kad je dobra zima kao što je bila ova s puno kiše i smrzavanja odma 3. dva traga malo poravnam brnačama i sjetva

Koliko ima on 64 konja .?
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
slozio sam ja sebi tako nesto isto ali jos mi ne zatvara crte s tim da jos iza tog valjka imam cijev i sad po malo vlaznoj zemlji opet ne zatvara crte,male tanjure n ezelim stavljat.
A sta se tice tog valjka ako radis napravi malo veci promjer ja sam sebi mozda napravio premali promjer....

Jel njega treba kaj tiskati prema zemlji ili njegova težina je dovoljna ...?
Crte me ne brinu tolko kad trenutno se sije pneumatskom... još koja prednost tog valjka?
 

Najnoviji postovi

Na vrh