• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
12kn poljostroj po komadu.
Cistace na otpadu ili skini s nekih starih kod nekoga kome netrebaju.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
trgovina Gašpar u Pušćanskoj dubravi....bar sam ja tam kupil bilo je po 12 kn komad prije 2 godine...nazalost nemam broj

E hvala na odg imam ja i broj od njega a i blizu mi je pa nije problem.
Nego taj lager je iz dva komada predpostavljam,znači oba su 12kn il jedna polovica il je zapravo iz komada lager:confused:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
E hvala na odg imam ja i broj od njega a i blizu mi je pa nije problem.
Nego taj lager je iz dva komada predpostavljam,znači oba su 12kn il jedna polovica il je zapravo iz komada lager:confused:

Da jedan ti je iz dva komada i taj par kosta 12kn.
Ide ih 16komada.
Pogle kakve su ti mazalice ak su potrosene promjeni ih i dobro namazi s zutom lis3....masti.
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
taman kolko sam spustio čovjeku cijenu 200kn za to kupim sad nove ležajeve i sve fino složim da bude spremno za najesen

Stavit ču naravno nove mazalice i sve kaj još uvidim da treba i onda bojanje
Evo i slike tanjurače
 

Prilozi

  • DSC00456.jpg
    DSC00456.jpg
    83.2 KB · Pregleda: 359

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bit ce posla s rastavljanjem i skidanjem hrde.
Al bar idu tanjuri i lezajnvi puno puno brze i lakse nego na oltovim s metalnim lezajevima.:icon_biggrin:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Sreča pa nisu jako hrđave još se ispod nazire ova crvena temeljna pa nebu trebalo sve šmirglat sam tam di je hrđa počela izbijat.

Veči posao ih je bio natovarit na autoprikolicu i isto tako istovarit,sreča pa susjed od čovjeka od kojeg kupio imao lančanu dizalicu u garaži pa smo ih s tim digli al doma se IMT borio sa skidanjem,dobio na hidraulik 2,5 metarnu polugu sa kojom dižem svinje kad je kolinje pa mu je bilo malo teško zbog velike poluge
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Al ipak moras sve proc sa smirglom da se bolje lovi temelj novi.
Ja sam sve smirglal sa brusilicom i smirgl u listicima i deri sav sam bil crven od hrde.
Jednom hemelite temelj i dvaput akril lak neznam koji je proizvodac,tak cu sad i rasipac uredit i ralicu za snijeg.
Meni su bile puknute tanjurace na prednjim vanjskim kuglama,malo iznad valda je zapel bivsi gazda ili slaba tocka neznam al sad su obje povarene i pojacane i rade super.24 diska su.


 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
taman kolko sam spustio čovjeku cijenu 200kn za to kupim sad nove ležajeve i sve fino složim da bude spremno za najesen

Stavit ču naravno nove mazalice i sve kaj još uvidim da treba i onda bojanje
Evo i slike tanjurače

ležaj ti je lako promjeniti, mislim da je ključ 22 i imaš 2 matice za išerafit i sve ti ide van, ležaj ti je iz komada kad ga kupiš novog, samo ga moraš odrezati do kraja. Čistač ti je 30 kn novi, ali ako te zanima mogu ti u pp dati člana foruma od kojeg sam ja uzimao čistače i još neke djelove za tanjuraču. Ležaj ti je 12 kn, ja sam uzimao prije 2 tj, i dobio savjet da ih bacim u kantu s uljem da se dobro namoče prije montaže.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa čudno kaj je uspel tu utrgnuti kod kugle..nama su jednom puknule na onim nutarnjim tj. kliznim nosačima..ali i kolko vidim po slikama,pa te vaše tanjurače su ješ ko nove(nebitno na boju nego opčenito stanje) naše su IMT 28 diska...i dosta put su se znale osovine vijati a i jezgre za lagere pucati jer izvan lagera su bila 3 diska i preveliki otpor je bio i nije se lijepo vrtjelo..poslije smo ih prednji kraj proširili i sad ide bez brige i ne cijaju se osovine...lagere smo i mi mjenjali ove godine i namazali sa vazelinom za visoku brzinu vrtnje i još se lijepo vrte..ali trebalo bi na njih nove jezgre jer ove su več potrošene i nekoliko tanjura..jedna baba nas je zahebala,trebali smo kupit kod nje stare tanjurače ali diskovi su bili u super stanju i sve se dogovorimo za cjenu od 300 kn i drugi dan dojde žena k nama i kaže da i je cigi prodala za 200 kn..a nam bi baš trebali diskovi barem donekle jer ovi nazubljeni su več jako istrošeni
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bile su dosta lose a da su puknute nismo vidli dok nisam dosel po njih i evo cuda spustili smo cjenu za 500kn i kostale su 3000kn,malo puno al nisam mogel nac s tak dobrim tanjurima ispod 3000kn.
Sad su super i rade ko lude....
Neznam kak su tu pukle,kugle su bile dosta potrosene i dal mi je taj covjek dvije dobre kugle i 5 strugaca i jos neke komade.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Bile su dosta lose a da su puknute nismo vidli dok nisam dosel po njih i evo cuda spustili smo cjenu za 500kn i kostale su 3000kn,malo puno al nisam mogel nac s tak dobrim tanjurima ispod 3000kn.
Sad su super i rade ko lude....
Neznam kak su tu pukle,kugle su bile dosta potrosene i dal mi je taj covjek dvije dobre kugle i 5 strugaca i jos neke komade.

puno si platio, ja sam uzeo oltovu 24 diska, svi nazubljeni, za 2000 kn, diskovi 90%, sam jedan ležaj nije valjao
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
puno si platio, ja sam uzeo oltovu 24 diska, svi nazubljeni, za 2000 kn, diskovi 90%, sam jedan ležaj nije valjao

DA to nije puno dobro si prosel ja nisam mogel nac jeftinije.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Jučer krenuo remont, rama i čistači su sređeni :)
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Svaka čast kolega,ima da bude kako nova............:icon_pray::(y)::(y):
Prestisni si i tanjure odmah,,i stavi nove ležajeve,več kad si sve iša renovirat....
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Svaka čast kolega,ima da bude kako nova............:icon_pray::(y)::(y):
Prestisni si i tanjure odmah,,i stavi nove ležajeve,več kad si sve iša renovirat....

pritegnuto sve, tanjuri ofarbani, a ležaji se cijede, bili su 3 tj u ulje potopljeni :)
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
E to se zove delo....:icon_super::icon_super:.
Još da vidimo sklopljenu,,,,jer sam i ja svoju obnvalja,samo šta je moja u crveno crnoj konbinaciji,,,..

Nisam stavlja ležajeve u ulje,,ali nije loše,..:(nod):

Moja je ovako ispala.....

2ujrwia.jpg
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
E to se zove delo....:icon_super::icon_super:.
Još da vidimo sklopljenu,,,,jer sam i ja svoju obnvalja,samo šta je moja u crveno crnoj konbinaciji,,,..

Nisam stavlja ležajeve u ulje,,ali nije loše,..:(nod):

Moja je ovako ispala.....

2ujrwia.jpg

ljepo izgleda ta kombinacija isto, samo ti si svojoj vjerojatno i baterije raskapao, iako ni to nije problem, matica van i sve se rasipa samo, zato su leskovačke zakon, cijelu tanjuraču raskopaš za sat vremena heheh
 
B

BAGERISTA

Guest
ljepo izgleda ta kombinacija isto, samo ti si svojoj vjerojatno i baterije raskapao, iako ni to nije problem, matica van i sve se rasipa samo, zato su leskovačke zakon, cijelu tanjuraču raskopaš za sat vremena heheh

Je sve je bilo na komadima,,,,,u zadnji šaraf,,,,,a i šasija cijela,u komade samo su pokuge ostale.


Zakon su jer se sve da ljepo napravit,a ne ko neke da nemoreš niti kako treba zamijenit dio,a da nisi mora ča rezat..
 

Najnoviji postovi

Na vrh