• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je slazem se,ja sam na svojima sve raskopal u saraf osim tanjura jer nisu bili tak losi i cim udes u zemlju boja se bu ostrugala sa tanjura,ja sam sve lezaje mjenjal al nisam ih natapal u ulju kaj sam trebal?
Kad sam ih montiral samo sam dobro namazal s mascu lis3 i stavil svih 8 mazalica novih i odradile su 2 sezone bez greske,samo su mi se otpustila 2 sarafa na nosacu cistaca i to sam dotegnul.
Prije tanjuranja stisnem malo masti i deri,moje su 24diska.
 
B

BAGERISTA

Guest
ja sam i njih,jer su svi bili malo otpušteni,,,,a i stija sam vidit stanje,cijelih tanjura...

A masti,ne šparaj na ovome,tu mast neče škodit,,ja sam još podlagal na jednom komad najlona,je mi je malo stiska,i gas,ima sam za pola tanjrače drvene doma,još šta ih je pkojni dido,kupija,a za pola sam uza nove,ove ča delaju ovi lakodeljnjaci,i neče trajat sigurno ni pola od onih koji su se nekad radili.

Ja sam male mazalice stavlja nove,,a njihove glave sam, očistija,jer su sve okrenute prema nazad,ide u slovo L,,,,,bitno da dela....imaju 40 lit,i još toliko če napravit,u suhom jesu tako da nije problem...:)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
I ja se bacio u posao,danas rastavio sve a sutra sljedi čiščenje hrđe i farbanje,kupio sve nove ležajeve,još moram uzet mazalice i neke šarafe nove i ima da bude ko iz trgovine
 

Prilozi

  • DSC00457.jpg
    DSC00457.jpg
    79.4 KB · Pregleda: 762
  • DSC00459.jpg
    DSC00459.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 509
  • DSC00458.jpg
    DSC00458.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 677
  • DSC00460.jpg
    DSC00460.jpg
    83.4 KB · Pregleda: 1,215

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Ma može ih biti dugo još... ja svoje prije svake sezone podmažem i gas, poslje posla, pranje, mazanje tanjura pregorelim uljem i u sušu.Inače, moje su bile 20 diskova, ali sam ih lani presložio na 24, tak da su lani farbane osovine i zaštićeno unutra sve, zato nisam sad raskapao, ležaji su solidni još, nisu tolko ni poderani, ali su stari, tanjurača je 91 kupljena nova, a godšinje sam tanjurao 3 rali s njom... tak kak kažeš, sad može još 40 let ić bez brige :-D Inače sam se dvoumio u vezi ležaja, htio sam uzeti plastične šta imaju na njuškalu, pa su me odgovorili od njih, a cijena je ista.. I ovak bude dugo služilo :)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
I ja se bacio u posao,danas rastavio sve a sutra sljedi čiščenje hrđe i farbanje,kupio sve nove ležajeve,još moram uzet mazalice i neke šarafe nove i ima da bude ko iz trgovine

U kakvu češ boju? Ja sam uzeo kilu tamnosivog i jedan mali crni luxal, i to izmješao. Boja mi je ok, samo možda da je malo tamnija bila
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Kod mene ležajevi nisu bili tolko loši kaj se tiće lufta na njima al kad sam to rastavio i počeo ih vadit raspali se u sitne djelove,vjerojatno je tome pridonjelo to kaj je tanjurača stajala dvije godine nekorištena vani pa istrunuli pošto baš i nisu bili nekaj podmazani,al bitno mi je da je sve ostalo ok da nije ni jedna osovina savijena ni varena i da su tanjuri i oni odstojnioki između tanjura dobri

Sve u svemu platio tanjuraču 1300kn i ležajeve 11,20kn po komadu,farbe taman imam doma sive oko 3kg tak da ču za 1500kn imat tanjuraču za sljedečih 20god komotno

Isto ide u sivu,također imam doma luksala sivog i bijelog pa uzeo još kg crnog i sve pomješao,nije baš pretamna al ok bu pošto je farba skoro pa đabe
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ma može ih biti dugo još... ja svoje prije svake sezone podmažem i gas, poslje posla, pranje, mazanje tanjura pregorelim uljem i u sušu.Inače, moje su bile 20 diskova, ali sam ih lani presložio na 24, tak da su lani farbane osovine i zaštićeno unutra sve, zato nisam sad raskapao, ležaji su solidni još, nisu tolko ni poderani, ali su stari, tanjurača je 91 kupljena nova, a godšinje sam tanjurao 3 rali s njom... tak kak kažeš, sad može još 40 let ić bez brige :-D Inače sam se dvoumio u vezi ležaja, htio sam uzeti plastične šta imaju na njuškalu, pa su me odgovorili od njih, a cijena je ista.. I ovak bude dugo služilo :)

ja sam to isto napravio, ali prvi dio tanjurace ne smijem zakrenuti jer mi jedan tanjur lomi drugi. Jel i kod tebe tako ili je normalno?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ja sam to isto napravio, ali prvi dio tanjurace ne smijem zakrenuti jer mi jedan tanjur lomi drugi. Jel i kod tebe tako ili je normalno?

kod mene se kad ih skrizam dva tanjura dodiruju al ne zapinju jedna za drugu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
ja sam to isto napravio, ali prvi dio tanjurace ne smijem zakrenuti jer mi jedan tanjur lomi drugi. Jel i kod tebe tako ili je normalno?

ne, ali je stvar u tome da te prve šalice imam od oltovih šta sam preslagivao, jel mi nije pasao dosjed osovine oltovih na šalicu od lemindovih, kad se ukrižaju, ima oko 3 cm lufta između
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
na mojima se isto dodiruju al kolko sam ovak malo kaj sam ih isprobavao vidio ne zapinju baš a i kolega sa posla ima iste i isto mu se dodiruju bez zapinjanja
 
B

BAGERISTA

Guest
Moje se dodiriju isto,ali ne zapinju,da nije ti koji zub savijen pa da ti lovi onog drugog na tanjuru,,,:(sweat):

Ako da,,onda ravnaj,mjer dodirivat se moraju,ali ne zapinjat..
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738
Posao gotovo, ovak je ispalo :) na zadnjoj slici ima kak izgleda kod mene sa ukriženim tanjurima
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Odlično odrađeno,,,,kolega svaka čast......:icon_thumright::icon_thumright:
Sad neka dela,,,,,,bez greške.:(mm):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
tak i kod mene stoje prednji tanjuri kada su najbolje ukošene,ajd možda malo manji razmak ali nikad problema z tim..
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo i moje gotove,i teže za dobrih tri kile(farbe):icon_e_biggrin:
 

Prilozi

  • DSC00461.jpg
    DSC00461.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 397
  • DSC00463.jpg
    DSC00463.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 382
  • DSC00464.jpg
    DSC00464.jpg
    52.7 KB · Pregleda: 532

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,738

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Hi hi a i cijena je dobra.
Boja je ispala sama tak,piksa crne i piksa bijele i izašlo je ovo,čak mi se i dopada nijansa mada sam mislio malo svjetlije složit al nije mi se dalo kupovat još bjele

Moram još kupit nove mazalice i spremne su za rad
Dal netko zna kolko kg imaju te tanjurače 20 diskova?:s:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ma to je on tolko nekaj da je spakovao stari krš...posao dobro odrade i ovak..i mi imamo naprijed nenazubljene pa ide bez problema...idu one bolje nutra kad su nazubljene ali idu i ovak,tko ne proba,nemože tvrditi da nejde..i ovak lako napraviš prah od zemlje i sve srežeš..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma to je on tolko nekaj da je spakovao stari krš...posao dobro odrade i ovak..i mi imamo naprijed nenazubljene pa ide bez problema...idu one bolje nutra kad su nazubljene ali idu i ovak,tko ne proba,nemože tvrditi da nejde..i ovak lako napraviš prah od zemlje i sve srežeš..

Slazem se s tobom kolega.
Nazubljene su bolje kad je zemlja tvrda al i ove glatke su super i sporije se potrose.
 

Najnoviji postovi

Na vrh