• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ove godine sam odlucio da kupim vucnu tanjiracu i ovo mi je ujedno i zadnja masina koja je stigla u moje dvoriste... Upitanju je tanjiraca marke Ferocop ima 24 tanjira 560mm i razmaka izmedju njih oko 21cm... Teska je po recima prodavca izmedju 1500 i 1600kg.. Za Belarusa idealna..

img2181.jpg


img2332.jpg


img2404.jpg
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Zasto bi bila tajna druze... Placena je 3200e plus treba da uzmem paker valjke jos 650e... :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Kako se rus ponaša sa tom tanjuračom to je 3m??.Gledao sam fiata f100 sa takvom tanjuračom i običnim cjevastim valjkom,i u brdu mu maš nije bilo svejedno,ali zato nizbrdo ide ko raketa,samo neznam točno koliko ima tanjura nisam dobro vidio dali je 3m ili manja.
 

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Ma Belarus je vuce leko... Jer je ovo tanjiraca 24 diska.... Ali je dosta teska oko 1550kg po katalogu,nisam je merio... Nikad nisam tanjirao uzbrdo po ravnom je vuce bez problema... Zato sam i uzeo 24 diska da bi mogao lepo da je vuce.... Trebalo bi da bude siroka 2.5m..
 

vuki6

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
22
koliko vrijedi ovakva tanjurača lemind leskovac 20diskova,novi ležajevi mazalice,ofarbana,nigdje varena ni pomotana,naprijed su tanjuri dosta potrošeni, kome se da nek napiše realnu cijenu ako zna?
 

Prilozi

  • 2014-01-13 15.43.47.jpg
    2014-01-13 15.43.47.jpg
    38.9 KB · Pregleda: 420

cira92

Član
Tu od
11 Sij 2014
Poruka
368
Isto takvu prodao ja 20 diskova metalni lezajevi za 350e ofarbana u odlicnom stanju....
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pozdrav decki! Ovak, imam jedno pitanje. Imam tanjurace leskovace 20 diska, i njih vucem sa imt 533. Zemlje su mi u ravnici. Ali imam problem, tanjurace mi neidu ravno iza traktora, nego mi najcesce vuku na jednu stranu, a onda mi zadnji kraj traktora vuce u stranu i onda to izgleda boze sacuvaj.
Da li znate mozda koji bi problem mogao tu biti?
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jel savijena slučajno? to se zna desit kad je npr. sastaviš u banderu na sred njive, pa se malo pomakne u stranu. bez zafrkancije, događalo se to. malkice se pomakne čitava konstrukcija i eto ti problema. a možda ti je samo našpanovana poluga od hidraulike, pa ona vuče u desno...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Možda nije bila naštelana da bude u sredini,znači na španerima si ju možda pomjerio više ljevo ili desno,a možda ti nije dobro poštelano na onim ručkama šta štelaš kosinu tanjura.
Jer se to i meni događalo kada sam tanjurao strnište,sa Universalom 53ks i tanjuračom 24diska.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Moja olt sava 24 hoće vuči u stranu na tvrdom strništu pa cima traktor levo-desno, ali kad se zabodne u oranje ne mrda nikud, bila zakošena ili ravna do kraja.
 

vuki6

Novi član
Tu od
4 Sij 2014
Poruka
22
Provjeri dal se tanjuri jednako lako vrte,možda ti ležajevi riblju na kojoj bateriji pa te koči u jednu stranu?
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
ja imam bnt tanjurače i zanima me kak da se rješim traga u sredini nakon prohoda jer ostaje jedno 10 cm kroz koji nije prošla i probo sam ih nakosit svakak i uvijek je ostalo ,dal se to da srediti ili da jednostavno dva put prolazim
 

Shirajzl

Član
Tu od
17 Sij 2014
Poruka
30
Na quivogne tanjurači imam jedno podrivačko tijelo između zadnjih baterija koje riješava taj brijeg,a ovisno o dubini koju idem stvara se brijeg bez obzira kako ukrstio baterije
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
znači najbolje bi bilo staviti neko tijelo(podrivačko) da se toga rješim
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
stigle nove tanjirace iz dubice -nove mehanike.
ptbf.jpg

t36l.jpg

djm6.jpg

jh38.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
bajo ljepe tanjurače i nek te dobro služe,jel bi mogo reć cijenu ako nije tajna i sa kojim to trakorom misliš raditi
 

Najnoviji postovi

Na vrh