• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjurača

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
taj valjak je super stvar jer kasnije ne moras ic drljacama ili sjetvospremacem tako da je velika usteda goriva i vremena!

možda ima netko kakvu slikicu takvog valjka da snimim izvedbu....
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam neki dan videl da si je covjek svezal sa dva lanca cetvrtastu gredu 10x10cm malo je duza od
Sirine tanjuraca i nema crta iza njega.
Meni osobno ne smetaju ti kanalici kaj ostaju.
Kum mi ima tanjurace od 22 diska i zadnji diskovi na zadnjem redu tanjura su tvornicki manji i nema kanalica iza njih.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ja sam neki dan videl da si je covjek svezal sa dva lanca cetvrtastu gredu 10x10cm malo je duza od
Sirine tanjuraca i nema crta iza njega.
Meni osobno ne smetaju ti kanalici kaj ostaju.
Kum mi ima tanjurace od 22 diska i zadnji diskovi na zadnjem redu tanjura su tvornicki manji i nema kanalica iza njih.

2O ili nisam nikad čuo za 22diska meni crte smetaju zbog markira na 4 tednoj sijacici.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
2O ili nisam nikad čuo za 22diska meni crte smetaju zbog markira na 4 tednoj sijacici.

Ima 22 diska leskovac,jedino sam takve videl kod njega.
Da to sam cul ko sije sa 4rednom da te crte smetaju,al se umjesto tanjura na markerima moze stavit tezi komad zeljeza.
 

davor22

Član
Tu od
24 Lis 2009
Poruka
700
jel netko zna gdje ima za kupiti naljepnica OLT -da zaljepim na tanjurače i tako za plugove IMT 756 visoki klirens - prilikom pjeskaenja nisam zaštitio pa tako ostao bez oznaka,za imt pitao u Bosni na pijaci ali za sada nemaju ništa
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
jel netko zna gdje ima za kupiti naljepnica OLT -da zaljepim na tanjurače i tako za plugove IMT 756 visoki klirens - prilikom pjeskaenja nisam zaštitio pa tako ostao bez oznaka,za imt pitao u Bosni na pijaci ali za sada nemaju ništa

Naljepnice za imt imas u autopoljostroju a za olt neznam.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Evo moje tanjurače leskovačke 24 diska:


Isprva je bila 20 diskova dok ju je vukao Zetor 3511, pa je prepravljena na 24 diska da je vuče Zetor 6245. Ne koristim je već 5 godina otkad sam kupio rotodrljaču.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,211
Steta ih je pa prodaj ak ih vise ne mislis vuc.

Mogu dobit neke male novce pa mi ih se ne isplati prodavati... A uvijek nekom posudim pa ih vuku za Zetorom 5011, 6911, itd.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tanjuri su malo potroseni al mislim da bi mogel dobit min 3000,max4500kn,da se malo pofarbaju i promjene neke sitnice.
Evo mojih a bile su puknute i popigane al smo ih sredili tip top i nebi ih dal za nis.

photo sharing

screen shot tool

free pic
Leskovacke naravno!:(wait):
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Bok ljudi,

kako da naštelam tanjurače Lemind 20 diskova, prednji nazubljeni, zadnji bez zuba da mi ne prave "grobeke".?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Bok ljudi,

kako da naštelam tanjurače Lemind 20 diskova, prednji nazubljeni, zadnji bez zuba da mi ne prave "grobeke".?

Zadnje tanjure malo poravnaj i sporije ili kad ides zadnji put odigni tanjurace da ih hidraulika drzi da nejdu duboko i naravno zadnji tanjuri poravnati.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Zadnje tanjure malo poravnaj i sporije ili kad ides zadnji put odigni tanjurace da ih hidraulika drzi da nejdu duboko i naravno zadnji tanjuri poravnati.

Kad gledam ove V-tanjurače, kod njih svi tanjuri jedne baterije ravno leže na zemlji, dok kod mojih X-tanjurača baš i tako nije kad ih zakosim. Moraju li biti i kod mojih svi tanjuri jedne baterije jedanko na zemlji?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kad gledam ove V-tanjurače, kod njih svi tanjuri jedne baterije ravno leže na zemlji, dok kod mojih X-tanjurača baš i tako nije kad ih zakosim. Moraju li biti i kod mojih svi tanjuri jedne baterije jedanko na zemlji?

Pa da trebale bi biti svi tanjuri istom dubinom u zemlji jedino ak ti nije kaj zacvikalo.
 

sismis92

Novi član
Tu od
3 Tra 2009
Poruka
18
Molim za pomoc, imam olt 24 diska pa bih trebao mjenjati lezajeve... Interesuje me da li su navoji na osovinama lijevi ili normalni posto je zahrdjalo sve pa neznam kako da odvrnem...
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Molim za pomoc, imam olt 24 diska pa bih trebao mjenjati lezajeve... Interesuje me da li su navoji na osovinama lijevi ili normalni posto je zahrdjalo sve pa neznam kako da odvrnem...

...mislim,al nisam ziher, da je standard - desni navoj... menjali smo na svojim olticama predlani sve ležajeve... bilo je veselo odšarafiti matice...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Klasičan desni navoj i nikad nikakvih problema s odvrtanjem matice. samo ih zakapči za traktor i ubodni u zemlju i moraš imati prave velike rolcange i odpustil si ga 100% :)
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Evo i ja se ponovio malo,u nedjelju kupio leskovačke tanjurače 20 diskova samo prednji nazubljeni,za IMT 540 budu mi čist dobre pošto ih trebam jednom godišnje,nigdje nisu bile smotane ni varene i fali mi samo jedan onaj čistać tanjura,cijena 1300kn i odlazak 40km dalje od kuče po njih

E sad da vas pitam,di ima za kupit drvenih ležajeva i taj jedan čistać kaj mi fali,htio bi ju komplet sredit prije upotrebe,promjrnit ležajeve i prebojat ju dok ju nije počela hrđa lovit jer bu stajala vani,i da kak su sad cijene tim ležajevima ak je netko kupovao možda nedavno
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
trgovina Gašpar u Pušćanskoj dubravi....bar sam ja tam kupil bilo je po 12 kn komad prije 2 godine...nazalost nemam broj
 
Na vrh