• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

T

Tonxy

Guest
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
sta je to tvoje zvona!!! aj,aj,aj alaj mi se sviđa ta tanjurača!
 
K

krx pozega

Guest
Zvona koliko vidim super je zemlja za obradu.....kolike su te table velike?
 
R

Ratarko

Guest
Tonxy kaže:
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
sta je to tvoje zvona!!! aj,aj,aj alaj mi se sviđa ta tanjurača!

Drava 52 , pregazilo ju vrijeme ...
Koma je u transportu po prometnicama .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
JD 8200, Ratarko ovdje to nije problem po ovim pustarama ionako nema prometa, table nejveča je nekih 470ha ali ima svega od 50 pa na dalje najviše ih ima po 100 i više u komadu
a jel ova valja tanjurača
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
ovo inače vuče Fendt a ovaj JD samo je dovuko
 
R

Ratarko

Guest
Kako ne bi valjala zvona .
Traktor od +260 KS i na mojoj zemlji bi išla sigurno .
Zanimljivi su mi ovi elastični prsti iza prednji tanjura na završetcima baterije ... koja im je funkcija ?

Igrom slučaja u smiraj dana sam snimio ovaj filmić .
Po običaju lijen da izađem iz kabine pa se slabije vidi :|
[youtube:1j45wxec]BjWPLB4l-Nc[/youtube:1j45wxec]
 
B

branko

Guest
Ratarko kaže:
Zanimljivi su mi ovi elastični prsti iza prednji tanjura na završetcima baterije ... koja im je funkcija ?


vjerojatno da poravnaju onu crtu koja obicno ostaje iza tanjurace i da sprijece ono slaganje sipa koje obicno radi prva tanjuraca pri vecoj brzini.
 
R

Ratarko

Guest
branko kaže:
Ratarko kaže:
Zanimljivi su mi ovi elastični prsti iza prednji tanjura na završetcima baterije ... koja im je funkcija ?


vjerojatno da poravnaju onu crtu koja obicno ostaje iza tanjurace i da sprijece ono slaganje sipa koje obicno radi prva tanjuraca pri vecoj brzini.

Crta se ne može vidjeti jer zadnji tanjuri i rešetkasti valjak idu iza .
Ja bi najprije rekao da je to kao neki štitnik pri velikim radnim brzinama . Kod mene na tanjurači zadnja četiri tanjura na prednjoj osovini toliko jako bacaju zemlju da ona ide van gabarita tanjurače .
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Ford mrcina.... :p

Ti najbolje znaš jer onaj tvoj pajdo ima sličan stroj samo malo noviji :!:
 
K

krx pozega

Guest
Eto da....on ima podjednako dva jaka stroja...znači oko 250 ks....zato mi nekako nije bilo pravo što nisi uzeo jaču mašinu pogotovo u uvjetima kojima ti ponekad radiš....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
krx malo lakše u prvom tragu ako ne misliš uskoro raditi prednji trap.Malo je lagan naprijed za ovu tanjuraču a naročito u brdu.Brazda je dosta izmrzla s obzirom da je nedavno orano_Ostalo 5.
 
R

Ratarko

Guest
jd4755 kaže:
krx malo lakše u prvom tragu ako ne misliš uskoro raditi prednji trap.Malo je lagan naprijed za ovu tanjuraču a naročito u brdu.Brazda je dosta izmrzla s obzirom da je nedavno orano_Ostalo 5.

Ma to je MF ... samo ti njega po gasu 8)
Meni su opet zapele za oko one busetine zemlje na poljskom putu :blackeye ali dobro , opraštam vam jer to je brdo ... možda se dokotrljala sa bobine njive :lol:
 
K

krx pozega

Guest
Ne bi ti tu tanjuro sa svojim teškašima.... :lol: :lol: ....da nisu tanjurače bile 10 cm iznad zemlje u vratnama bilo bi svašta :roll: veoma velike strmine što se nikako nevide na fotkama
...zaigurno neću više nikad tanjurat u težim uvjetima...istina da mi je traktor trpio samo zbog na mjestima strašno velikih brazdi(orano na 80cm)plus veeeliiikiiii nagib....zbilja je danas bilo zanimljivo samo onom tko je slikao :twisted: ;)
 
B

Bobo

Guest
krx pozega kaže:
Ne bi ti tu tanjuro sa svojim teškašima.... :lol: :lol: ....da nisu tanjurače bile 10 cm iznad zemlje u vratnama bilo bi svašta :roll: veoma velike strmine što se nikako nevide na fotkama
...zaigurno neću više nikad tanjurat u težim uvjetima...istina da mi je traktor trpio samo zbog na mjestima strašno velikih brazdi(orano na 80cm)plus veeeliiikiiii nagib....zbilja je danas bilo zanimljivo samo onom tko je slikao :twisted: ;)


Amater...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Apštrumpfno opako :mrgreen: Zemlja je dosta teska koliko vidim,trebalo vise prolaza
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
krx pozega kaže:
Ne bi ti tu tanjuro sa svojim teškašima.... :lol: :lol: ....da nisu tanjurače bile 10 cm iznad zemlje u vratnama bilo bi svašta :roll: veoma velike strmine što se nikako nevide na fotkama
...zaigurno neću više nikad tanjurat u težim uvjetima...istina da mi je traktor trpio samo zbog na mjestima strašno velikih brazdi(orano na 80cm)plus veeeliiikiiii nagib....zbilja je danas bilo zanimljivo samo onom tko je slikao :twisted: ;)


to ti mislis....cekaj da kupim oo iza crkvice.... :D :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh