• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

B

Bobo

Guest
Briga mene, kako se cini da ja jos uzivam...

1000€ jutro, 1000€hektar ako imas srece, ali ima i onih koji nece prodati pa nabijaju cijenu u vrazju mater, pa im ja ne dam ;) Cekam da umru, pa ce djeca prodavat posto/poto i tu ja uletim...


Ovdje je zemlja jeftina, posto ima samo par njiva koje nemaju neke rupe u sebi, ili nisu na kosini, uzbrdo, nizbrdo...

Nemam niti jedan komad zemlje koji je 100% ravan. Niti jedan (ako bascu ne racunam) jer na kraju uvijek njiva ide nizbrdo, ili nakoso ili u neku sumu ulazi... uvijek nesto smeta...
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,625
Ma poskupla zemlja ko sam vrag...kupio sam 3.7Hektara zemlje za vinograd od 5 vlasnika. Sve u 2 table put prolazi između njih. Nema sta lokacija je superatraktivna ali cjena je ispala 4850 eura po hektaru. Sada sam dao ponudu za kupnju gradske zemlje..da skratim pricu to je tabla og 8000m2 odmah do mene i cjena je 1.67kn po kvadratu. hehe
 
M

matija

Guest
evo filmic o challengeru kako radi rekord u tanjuranju u 24 sata

[youtube:66519]DkOYyWrJ07M[/youtube:66519]
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
danas je tanjurača položila,,,nije ništa puklo :mrgreen:
slika nema,,zaboravio sam mob ponijeti :roll: :blackeye
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
TX75 kaže:
danas je tanjurača položila,,,nije ništa puklo :mrgreen:
slika nema,,zaboravio sam mob ponijeti :roll: :blackeye

Ne,ne bez mobitela u polje :mrgreen:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Evo današnjih sličica tanjuranja friškog oranja vrlo teške zemlje gdje se provocira što bolje izmrzavanje i dobijanje što bolje strukture do početka sjetve kukuruza.Friško oranje se da tanjurati jer ga je ovih dana vjetar solidno prosušio dok se zimsko oranje još ne može zatvarati a i nije toliko hitno.
Slika043.jpg

Slika037.jpg

Slika035.jpg


ovdje s lijeve strane se vidi jesensko samo podrivano tlo .
Slika042.jpg

Slika036.jpg


malo kasnije
Slika043.jpg

Slika041.jpg

Slika039.jpg

Slika034.jpg


Slika032.jpg
 
R

Ratarko

Guest
Dobra ti je tanjurača i dobro se tanjura !
Do kukuruza će biti prva liga od te parcele :D
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
to je Quivogne licenca Kuhn.Sklapa se za transport.Đoni je ima šta vući.
 
M

mladen

Guest
jd4755 kaže:
to je Quivogne licenca Kuhn.Sklapa se za transport.Đoni je ima šta vući.
ne isgled mi velika sa djondira kolko je jd konja :roll:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
John Deere je 4755 190 ks a tanjurača je teška preko 3 tone i 4 metra je zahvat.Moram je držati na točkovima jer kad je pustim do kraja traktor staje.U normalnoj zemlji jd leti s njome ali ovo nije normalna zemlja.Idem 5km/h i nimalo mu nije lako.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
To je teška tanjurača inače takvi rade sa tanjuračama od 5m ili 52 diska
 
S

seljaček

Guest
Jedno možda glupo pitanje dali uopće ima smisla tanjuranje prije rotodrljaće sa tanjuračom moraš barem 10 km/h po oranju dak sa rotodrljačom ideš 5-7 km/h i imaš bolji ućinak a puno lakše za traktor i traktoristu
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Seljaček to bi morao pitati rotodrljaču.U lijepoj zemlji nije potrebna ni rotodrljača a kamoli tanjurača.Ovo što mi tanjuramo tako je trebalo izgledati odmah iza pluga.Šalu na stranu tanjuranjem olakšavamo posao rotodrljači koji će uslijediti za 2-3 mjeseca.
 
R

Ratarko

Guest
Budući da imam isto tako grubo oranje kao i JD4755 također sam tanjuračom preletio dva puta polovinu svojih površina pod oranjem . Jedina razlika je što ja ne idem sa rotodrljačom u predsjetvenu pripremu nego sjetvospremačem . Imam veći dnevni učinak sa njim i bolju posteljicu mi daje .
 
J

JOSIP.1

Guest
i ja sam probao pripremat za repu s rotodrljacom, ali sam brzo odustao preagresivna je i "vadi" nemozes ju tako plitko nariktat koliko bi trebalo, nego sa sjetvospremacem, a za kukuruz pripremam s rotodrljacom.
makar bi i za kukuruz bilo dobro jednom proc s tanjuracom, a onda s rotodrljacom.
 
V

VTZ

Guest
Količina oborina u prilično dugom razdoblju je vrlo mala, oranice se polaku suše i gube vlagu. Spremate li se zatvoriti brazdu na oranicama, ili ste to već uradili ovih dana?

Sve mi nekako izgleda da nas još jedno sušno proljeće i ljeto očekuje!?
 

Najnoviji postovi

Na vrh