• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

K

krx pozega

Guest
Ja mislim da bi ova tanjurača kod mene u mojoj zemlji uletila ne do osovina već do šasije.....heh
....šalu na stranu bez takve tanjurače nema se šta tražit u vašim zemljama....doduše nije nezamijenjiva ali je prijeko uvijek potrebna....
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovisi kakva je zemlja.Ako je brazda suha nakon proljetnog oranja najbolje jedanput proc tanjuracom. Lakse tebi,traktoru i rotodrljaci :mrgreen:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Gospodo obična zubača-drljača ili sjetvospremač i vrlo plitko ga namjestiti ima bolji učinak u zatvaranju zimske brazde,od ijedne tanjurače.Bitno je samo da se zatvori ono što je osušeno a time i prekidamo kapilarno isparavanje vlage iz tla.Dok prilikom tanjurana izvlačimo i izbacujemo vlažnu zemlju van i to kada se prosuši teško to kasnije možemo usitniti.
 
R

Ratarko

Guest
Moja brazda se isto zove zimska pa se svi opet slažete da zubaču tu nema šta tražiti jer je orano prije tri tjedna . Sve u svemu fenomenalan rezultat je polučilo tanjuranje te brazde jer je ovih minus 7 celzijevaca pomoglo da se komadi koje je tanjurača napravila danas raspu pod sjetvospremačem . Dva traga tanjuranja i jednom sa sjetvospremaćem je moju frišku slaninu uz pomoć zime pretvorio u odličnu posteljicu za sjeme šećerne repe !!! Šteta što nemam sliku , biti će sutra slika .
 
V

VTZ

Guest
Niske temperature ipak su ove zime odradile svoje, zemlja se namrznula i fino se raspada pod tanjuračama. Danas sam bio na parceli gdje je lagano tlo, dobro izorano na jesen, jedino se stvorila pokorica od padalina. Prošao sam samo jednom s tanjuračama, kasnije će biti dovoljno samo podrljati i poravnati zemlju za sjetvu kukuruza.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
evo tanjurače u transportnom položaju ako netko nije dosad to vidio.

Slika050.jpg

Slika049.jpg
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ratarko kaže:
Moja brazda se isto zove zimska pa se svi opet slažete da zubaču tu nema šta tražiti jer je orano prije tri tjedna . Sve u svemu fenomenalan rezultat je polučilo tanjuranje te brazde jer je ovih minus 7 celzijevaca pomoglo da se komadi koje je tanjurača napravila danas raspu pod sjetvospremačem . Dva traga tanjuranja i jednom sa sjetvospremaćem je moju frišku slaninu uz pomoć zime pretvorio u odličnu posteljicu za sjeme šećerne repe !!! Šteta što nemam sliku , biti će sutra slika .

ratarko da je preorana na vrijeme bila bi dovoljna zubača, ali ovako moraš tanjuračom.čekaj ti u to orane ideš sa repm
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Zvona ,ne bi bila dovoljna zubača jer bi ona vrhove brazde koji su izmrzli svukla u neravnine a cjelac bi ostao u komadu.Bez teške tanjurače u takvoj zemlji nema materijala za posteljicu.Drljača bi samo zagladila oranje.
 
R

Ratarko

Guest
Zvona da biti će repa na toj slanini od oranja . Sada je to već priređeno za sjetvu , preletio sam sa sjetvospremaćem i razbile su se skoro sve buse a što je još bolje poravnala se njiva idealno . Ne mogu vam opisati kako sam zadovoljan sa pripremom tog friškog oranja za sjetvu repe ali gotovo da ne pamtim kada sam bolje i lakše uradio njivu :shock:
Svatio sam zašto tvoje pitanje i tu nemam komentara . Budemo vidjeli svi skupa hoće li tu biti repe u vrijeme vađenja ili ne .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ratarko kaže:
Sada je to već priređeno za sjetvu , preletio sam sa sjetvospremaćem i razbile su se skoro sve buse a što je još bolje poravnala se njiva idealno . Ne mogu vam opisati kako sam zadovoljan sa pripremom tog friškog oranja za sjetvu repe ali gotovo da ne pamtim kada sam bolje i lakše uradio njivu :shock:
.
Bome sam i ja zadovoljan, prošle godine je bilo puno teže.
 
R

Ratarko

Guest
matija kaže:
ratarko kolko ćeš repe sijat?

Sijem 29 ha .
Smanjio sam površine po repom skoro za 50 % .
Radili su papir i olovka ove zime i rezultati koje sam dobio o financijskoj opravdanosti sjetve repe su poražavajući :shock:
 
P

paor

Guest
Ne mogu vam opisati kako sam zadovoljan sa pripremom tog friškog oranja za sjetvu repe ali gotovo da ne pamtim kada sam bolje i lakše uradio njivu

Odlično se posložilo onih par mrzlih noći i bezkišno razdoblje.
Ali već se počinjem pribojavati da nam ta lagana proljetna priprema ne prisjedne zahvaljujući tom bezkišnom razdoblju.
 
R

Ratarko

Guest
paor kaže:
Ne mogu vam opisati kako sam zadovoljan sa pripremom tog friškog oranja za sjetvu repe ali gotovo da ne pamtim kada sam bolje i lakše uradio njivu

Odlično se posložilo onih par mrzlih noći i bezkišno razdoblje.
Ali već se počinjem pribojavati da nam ta lagana proljetna priprema ne prisjedne zahvaljujući tom bezkišnom razdoblju.

Ja sam optimista , biti će kiše upravo onoliko koliko je potrebno da repa uspije :D
 
R

ROKI

Guest
Amerikenjci najavljuju oko 2.3. oko 30-ak litara kiše za područje Sl. Broda. ;)
 
R

ROKI

Guest
Ukucaj u tražilicu NOAA READY i onda samo piči za onim što ti treba. Moraš znti koordinate mjesta za koje želiš znati prognozu. Malčice je komplicirano no brzo se navikneš. ;)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh