• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
To je izorano u 7 mjesecu ,a prije oranja sam pošprico s cidokorom i sad je trava visine 1 metra i sad neznam dal ću dalje tanjurat kad zatopli ili da plitko izorem na nekih 10-15 cm
A dimi jer se bio zakopo i tesko mu je.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,386
uh, tesko da ces to samo tanjuranjem uspjeti pripremiti za sjetvu.. ali vidjet ces kako ce izgledat nakon 2 traga.
inace, i kod mene po oranju raste trava kao luda. strnista su izorana za repicu ali se oranje zeleni kao livada..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
dugan, pričekaj još malo da se zemlja spuhne, možda uspiješ kaj s tanjuračama, ako ne, okreni plitko s plugom pa onda tanjuraj..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Ako samo plitko okreneš s plugom, tanjurača ti to sve bude izbacila van!
Ako želiš dobru pripremu za pšenicu, izori to na dubinu minimalno 20 cm da možeš nekaj napraviti!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
Al je kolega spominjal 10-15 cm, s tom količinom zemlje nemre ni travu zametati :)
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,236
Danas tanjural za psenicu..
Nikad teze nisam tanjural, neznam kome je bilo gore, jel meni ili traktoru..
Negdje sam morao ici tri puta tragom da se donekle napravi..


Al na kraju se lijepo posijalo i zadovoljan sam..
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
IvanKC...nije to nis...tanjural sam s susjedom ilovacu njegovu...brzo sam odustal,reko tanjuraj si ti to ja bum si sel ..cak smo i sjedalo uspjeli vtrgnuti...lovis se po kabini a nagib je...vruce i nemres toga vraga razbiti

f503c5962ffe62cdf6c6c702eb6deb58.jpg


fb55aa12b810f2313db4bfb5706e6d2a.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,734
E za takvu zemlju treba stroj, a ne 539 i 20 diskova tanjurača!!!
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Tino, pa kaj se zezate po ilovači s tanjuračama, bezveze trošite naftu, više zagaziš nego razbiješ... tu samo freza ili RD mogu nekaj napraviti, još nekak u proljeće ako je bila dobra zima s jakim minusima da se brazda rasipa, al friško oranje, nemojte biti smešni, čak i freze imaju problem s tim... neko ljepše izore nek ste vi potanjurali :)

bez zamere, al znaš i sam da je tak :icon_smile:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,862
Tebi je to možda i smiješno,a kaj di je sva takva zemlja i još ima i kamena,pa ti pukni frezom po njemu.A možda nema u blizini nekoga sa RD,radi se sa onim što imaš.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,284
Lani smo frezali tu njivu...neznam zasto nije ove godine opet.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
tu nema kamena, a i Tino ima frezu :)

i nije mi nikaj smiješno, to je više sarkastični komentar jer imam i gorih komada od ovoga, ovo je ilovača, ja imam i s laporom pa znam o čemu pričam.. :(n):
 

Najnoviji postovi

Na vrh