• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tanjuranje

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
malo sam se i ja igrao, pošto je sirak narastao jaaakooo veliki, zatanjurat, pa pošpricat, pa možda nešto i bude:


 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dado121
Kaj podrazumijevas pod bolji i normalniji gruber?

Bolji gruber bi bio onaj sa pačjim nogicama i odozada sa tanjurima ili tanjuračom,te valjkom. A ovi obični gruberi su samo sa običnim nogicama ko podrivač i nemaju tanjure ili tanjurače iza tih nogica.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Krece tanjuranje suncokreta pa izmisljavao sta cu napravit ispred traktora da rusi stapove inace iskida sve zivo








Zadovoljan sam kako radi. Ide taman toliko nisko da presavije stapove.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
a zasto netanjuras u smjeru kako je kombajn išo i nemas brige nece nista pocupat najefikasnije riješenje :icon_pidu:
nego vidim teras u suprotnom smjeru pa ti pocupa el ili zracnu instalaciju dok kazes keks
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Idem inace ovo je bilo za probu. Al svejedno ostanu stapovi svakako, a trebat ce i za vuc prikolice po njivi za kombajnom.
A i ne vrsi se bas uvjek fino u krug nego bude svakako dok se bira koji je bolje sazorio pogotovo dok je ovako kisovito.
Vrag je taj suncokret :icon_eyes:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Jucer sam i ja najprije potenjuro onda posijo jecam proso samo jednim tragom da malo sasjecem brazdu!!



 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Zašto tanjuraš tako mokru zemlju? Ja sam prešao svoje dva puta sa branama i sa sijačicom posijao.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Potanjuram da malo usitnim zato sto di je bila ilovaca brazda je skoro ostala cijela kak ju je plug okrenuo tak da nebi bas puno napravio branama a sijacicu nemam sijo sam rasipacem!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Tim bolje kaj siješ sa rasipačem, po brazdi baciš žito i prijeđeš branama da se to zatvori i gotovo.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Samo neznam da bi uspijele brane onu ilovacu lijepo zatvorit rade ja prijedem jedan trag tanjuracom i jedan trag branom i to je to!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kolika bi otprilike sjemena išlo po rali ako bi sijalo Amazonovom sijačicom?

ona pusti sjemena kak ju naštelaš,ali pošto nije tema za to,nečemo dalje o tome ovdje...
 

Najnoviji postovi

Na vrh