• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tecaj za herbicide i sl.

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ne nego provjera strojeva koji su mlađi od 5 godina a vračen PDV i kapitalno (oni na kojima mora biti naljpnica suvlasnosti).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Za stroj koji je vračeno kapitalno po komisiji koja je bila dužan si imati tu naljepnicu 5 godina jel Država Hrvatska je suvlasnik tog stroja ako nemaš nije kažnjivo ali trebaš staviti .
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Malo sada listam temu ali nisam našao što me zanima. Već godinu i pol slušam o tim predavanjima i iskaznicama i stalno se priča o herbicidima i pesticidima. Nisam išao polagat jer iste ne koristim. Danas sam išao u poljoapoteku kupit preparat na bazi bakra i hoćeš figu bez iskaznice. Šta su bez iskaznice zabranjena sva zaštitna sredstva?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
E sad, za amatere tipa bake koja sadi bašću i ima 3 breskve postoje već smiksani preparati koji ne spadaju u skupinu preparata za koje treba iskaznica, a za sve ostalo treba iskaznica/papir o položenom tečaju.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Hahaha a kak drugačije da počnem ovaj tekst ?! Nedugo mi priča susjed kak je dva dana išel na predavanje o uporabi herbicida i da je to platil 370 kn. Sad mi pak drugi susjed priča kak pe na predavanje jedan dan i to za uporabu pesticida, uporabu motorne pile i uporabu motokultivatora kod frezanja i to sve za 560 kn ...:icon_pray:
I tko tu koga sad u ovj dražavi J... :icon_confused:
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Samo na znanje mlađima, ni u onoj državi nije bilo puno drugačije. Kod gradnje kuće morao si izgraditi atomsko sklonište određenih dimenzija, armirano po propisima. Uglavnom to bi te koštalo više nego kuća pod krov. Onda je država bila dobra prema nama i dala nam je da umjesto gradnje atomskog skloništa platimo 4% od neke cifre koju su odredili, (opet je bilo puno za platiti, ali nisi mogao birati). Sjetila sam se te uplatnice devedesetih kad smo svako malo trčali u podrume. Ja nisam trebala jer sam imala uplaticu pa lijepo staneš na dvorište, mahneš uplatnicom i onaj odozgo ne baca bombu jer si ti platio za sklonište. Peh je kaj ne pomaže kod granata. Oni su preko brda pa ne vide pročitati kaj piše na uplatnici. Samo da se zna da je svaka država država i da nam je jasno tko nas ....
 

agro

Član
Tu od
5 Pro 2015
Poruka
89
cijene tecajeva ne određuje drzava vec same instirucije koje drze predavanja i kod kojih polazete i dobivate samu potvrdu

modul koji polazi vas 90% negdje kosta 330 a negdje 400kna.

dok neki na modulima za savjetnike deru od 330 pa do 800kna
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Nemam mira pa sam svašta do sada pročitao. Uglavnom, kad se sve zbroji u toj jednadžbi Zakona... i kad spojiš ono kaj piše na početku pa ono kaj piše na dnu .... dođeš do saznanja da je to tak dobro složeno u krug i da nahebe onaj tko uvijek nahebe, a to smo, zna se, mi mali. Jer, na početku tog Zakona je točno definirano tko mora položiti tečaj itko mora imati iskaznicu ( profesionalni poljoprivresnici i distributeri ), a tko ne mora ( amateri i hobisti ). A na kraju Zakon veli da se profesionalna sredstva mogu kupiti u Poljoprivrednim dućanima ( opet sve definirano jednim drugim aktom istog Zakona), a neprofesionalna sredstva u Trgovačkim centrima isl. Vjerojatno se bu i po pumpama, kioscima i pekarnama uskoro moglo kupovati ta sredstva kak je sve krenulo, jer po tom istom Zakonu takve trgovine stječu uvjet za prodaju istog .... Bljak
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
cijene tecajeva ne određuje drzava vec same instirucije koje drze predavanja i kod kojih polazete i dobivate samu potvrdu

modul koji polazi vas 90% negdje kosta 330 a negdje 400kna.

dok neki na modulima za savjetnike deru od 330 pa do 800kna
Da istina je da država ne određuje cijene tečajeva, ali ta ista država pogoduje onima koji ih održavaju. Što nisu pokrenuli one svoje besposlene zaposlenike iz raznoraznih ureda (imamo brdo savjetodavnih službi u poljoprivredi koje ne služe nikome i ničemu) da održe ta predavanja. Ni ovi nazovi stručnjaci nisu se nisu baš potrudili na predavanjima pa nebi bilo neke razlike. Tko je na predavanju naučio više nego što je i prije znao? Ali eto netko je bio blizu peći pa se bolje ugrijao, nedavno arhitekti i geodeti na legalizaciji, zaštita na radu je isto tako idiotarija pogodovanja, sad raznorazni obavezni tečajevi. Pogledajte malo koliko je novih firmi ili starih doregistrirano za te djelatnosti. I kad se svi namire za nas ostaje minus.
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Nemam mira pa sam svašta do sada pročitao. Uglavnom, kad se sve zbroji u toj jednadžbi Zakona... i kad spojiš ono kaj piše na početku pa ono kaj piše na dnu .... dođeš do saznanja da je to tak dobro složeno u krug i da nahebe onaj tko uvijek nahebe, a to smo, zna se, mi mali. Jer, na početku tog Zakona je točno definirano tko mora položiti tečaj itko mora imati iskaznicu ( profesionalni poljoprivresnici i distributeri ), a tko ne mora ( amateri i hobisti ). A na kraju Zakon veli da se profesionalna sredstva mogu kupiti u Poljoprivrednim dućanima ( opet sve definirano jednim drugim aktom istog Zakona), a neprofesionalna sredstva u Trgovačkim centrima isl. Vjerojatno se bu i po pumpama, kioscima i pekarnama uskoro moglo kupovati ta sredstva kak je sve krenulo, jer po tom istom Zakonu takve trgovine stječu uvjet za prodaju istog .... Bljak

Vjerojatno ce se prodavati na kioscima tiska. Oni sve prodaju.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Todorić :D:

Nego, čul sam informaciju direktno iz savjetodavne službe da bi iskaznice trebali dobiti na kućne adrese do kraja veljače.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Danas u Šananinom kraju kupio otrove, ljubazna gospodja me pitala za potvrdu..da imam je ali ne kod sebe..nazovite doma..i prek mobitela zapisala broj potvrde, nit me pitala kako se zovem...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Danas u Sloveniji doznala kako stvari kod njih stoje - već deset godina oni imaju obavezu imati karticu za kupnju. Ali, niti ih tko prisiljava de je trgovci traže na uvid, niti je oni traže ili bilo šta zapisju. A niti njih nitko ne traži da to rade ili pita da li to rade.

Ali, ko što i uvijek ima taj famozni ali - ako te carina ulovi da si kupio bez kartice ako si crni mačak, sto posto budeš postao žuti. I to pošteno žuti.
Zaboravila sam pitati, a što ako ja reknem da sam to kod njih bez kartice kupila, oče li i oni požutjeti?

Uglavnom, danas sam mogla kupiti sve što želim tamo i dopeljati si doma. Nisam jer trenutno imam neke stare zalihe koje moram potrošiti.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
234
Također pitao(pa čak i nesto malo kupio i to jeftinije nego kod nas) u Sloveniji prije mjesec dana... netreba nikakav papir ni kartica ni nista slicno..ali to sto Johabica pise..carina ako te uhvati sa otrovom koji nema hr deklaraciju onda nema spasa..
 

Najnoviji postovi

Na vrh